رفع ریجکتی ویزای شنگن

همان‌طور که می‌دانید ایرانیان برای سفر به اروپا نیاز به ویزای شنگن دارند. متأسفانه سال‌های اخیر تعداد ریجکت ویزای شنگن از سفارت‌ها افزایش یافته است و یکی از بدترین اتفاق ها درباره اخذ ویزای شنگن، خصوصا در آستانه سفر ریجکت ویزا است. بنابراین موضوعی که برای ما خیلی اهمیت دارد آگاهی از راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن می باشد.

بسیاری از ریجکتی ها شاید به دلایلی پیش بیاید که برای شخص درخواست کننده منطقی نیست و شاید دور از ذهن باشد. بیشترین دلیلی که ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود ” عدم اطمینان از بازگشت شما پس از اتمام زمان ویزا ” می باشد که این مورد همان مورد شماره ۹ در برگه ریجکتی است. البته سفارت ها به هر دلیلی هم نخواهند ویزا صادر کنند اکثرا این مورد را به تنهایی و یا با موارد دیگر از قبیل مورد مالی، هدف از سفر و …. در برگه ریجکتی علامت میزنند.

اعتراض به ریجکت ویزای شنگن هر کشوری متفاوت است. مثلا شما برای اعتراض به ریجکت ویزای فرانسه و آلمان می‌توانید اقدام کنید اما برای اعتراض به رد ویزای ایتالیا حتما باید وکیل مهاجرت درخواست اعتراض را ارسال کند. 

به این نکته توجه کنید که شما بین ۱ تا ۲ ماه بعد از ریجکتی میتوانید اعتراض خود را ارائه کنید. در صورتی که درخواست اعتراض شما از طریق وکیل ارائه شود، پرونده شما وارد دادگاه استیناف می‌شود. باتوجه به علت ریجکتی شما، وکیل مهاجرت یک لایحه دفاعیه به پرونده شما اضافه می‌کند. در صورتی که این لایحه برای قاضی دادگاه استیناف معتبر باشد، رفیوزی شما رفع خواهد شد و موفق به اخذ ویزا می‌شوید. اما در صورتی که این لایحه مورد تائید نباشد، شما باید حتما نقص پرونده‌تان را براساس دلیل ریجکتی برطرف کنید.

تنها شانس شما این است که مراتب اعتراض خود را به نحو صحیح و با نگارش درست ارائه دهید تا از آخرین شانس خود برای اخذ ویزا به نحو احسنت استفاده کنید.

موارد زیر را به درستی در نامه اعتراضی خود بیان کنید :

اطلاعات فردی: شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پستی و ایمیل
تاریخ دقیق ریجکتی : که باید در بالای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی درج شود.
دلیل ریجتی ویزا : باید دقیقا همان دلایلی باشد که در نامه ریجکتی به شما اعلام کرده اند. پس باید ابتدا نامه ریجکتی دریافت شده از سفارت را با دقت مطالعه کنید تا از دلایل ذکر شده برای رد شدن درخواست ویزای شینگن خود کاملا مطلع شوید.
دلایل، دفاعیات و همچنین توضیحات شما در خصوص بروز اشتباه : این مورد مهم‌ترین بخش‌ از نامه اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن می باشد که باید با ذکر دلیل منطقی و توضیحات کامل و همچنین ارائه مدارک مربوطه آفیسر مورد نظر را متقاعد کنید که شما به اشتباه ریجکت شدید.

 

مهمترین دلایل ریجکت ویزای شینگن


دلایلی که موجب ریجکت شدن ویزا می شود، عبارتند از:

ارائه اسناد نامعتبر مسافرتی
توضیحات ناقص در رابطه با هدف شما از سفر به کشور
پاسپورت آسیب دیده
گذرنامه نامعتبر( اعتبار کافی نداشته و یا حداقل ۲ صفحه خالی ندارد)
عدم ارائه برنامه سفر(مانند رزور بلیط رفت و برگشت، وچر هتل در روزهای اقامت)
وجود مشکل در فرم درخواست (تاریخ هایی که با هم مغایرت دارند یا امضا)
مدارک مالی ناقص مانند پرینت حساب و نامه تمکن مالی
عدم ارائه مدارک ملکی
ارائه بیمه مسافرتی که سقف هزینه ها و یا زمان سفر را پوشش نمی دهد
گواهی نامعتبر تولد و ازدواجتان
دارا بودن سابقه کیفری

 

مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن

در بند (۳)۲۳ توافقنامه شینگن افلام شده است که تمامی افرادی که با ریجکتی ویزای شینگن روبه رو شده‌اند، حق اعتراض به این رأی را دارند و همان‌طور که اشاره شد نگارش دقیق نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنها شانس موجود برای این اعتراض است.

اولین مرحله برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، این است که باید نامه ریجکتی ارسال‌شده از سفارت را مطالعه کنید تا از دلایل ریجکت ویزای شینگن خود اطلاع داشته باشید.

در مرحله بعد اگر مطمئن هستید مدارک ارائه شده شما برای دریافت ویزا به سفارت درست بوده‌اند و دلایل ریجکتی درخواست را پوشش می‌دهند بایستی با توضیح مجدد آن‌ها در نامه اعتراض و برجسته کردن آن‌ها برای تغییر رأی صادرشده اقدام نمایید.

 

خدمات ویزاشی برای رفع ریجکتی ویزا

ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در رفع ریجکتی و اخذ ویزا می باشد. جهت درخواست برای رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

نامه درخواست تجدید نظر برای رد ویزای شینگن توسط متقاضی ویزا برای مخالفت با رد ویزا نوشته شده است. نامه باید به دلایل معتبر نوشته شود ، که نشان می دهد چرا رد این نادرست است. باید مبنای واقعیت یا قانون مشخص شود و در بعضی موارد به متقاضی اجازه داده می شود تا مدارک دیگری را برای اثبات نادرست بودن امتناع ویزا ارائه کند. هر سفارت وقت مشخص شده خود را دارد که در آن متقاضی رد شده می توانند نامه تجدید نظر را ارائه دهد.

مشخصات شخصی
نامه باید حاوی جزئیاتی در مورد شخصی باشد که آن را می نویسد، به عنوان مثال : نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد ، شماره گذرنامه و همچنین آدرس فعلی آنها. به شما توصیه می شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را نیز در این نامه قرار دهید.
تاریخ رد درخواست شما
در همان ابتدا که نامه رد درخواست خود را دریافت کردید ، تاریخ آن را بدانید.
دلیل ریجکتی درخواست ویزا
باید به طور واضح دلایل رد ویزا را در نامه تجدید نظر ذکر کنید.
چرا اعتقاد دارید که رد آن نادرست بود
توضیح دهید که چرا فکر می کنید درخواست شما به اشتباه رد شده است.

زمان انتظار برای درخواست تجدید نظر بستگی به سفارت کشور مورد نظر خود دارد. در صورت عدم پذیرش درخواست تجدید نظر برخی از سفارت ها شما را در مورد تصمیم گرفته شده در مورد درخواست شما مطلع نمی كنند.

نامه ریجکتی ویزا که از سوی کنسولگری برای شما صادر می شود، حاوی اطلاعات مهم و سرنخ هایی است که می تواند نشان دهد دلیل قبول نشدن درخواست شما چه بوده است. به همین دلیل باید نامه را با دقت بخوانید، تمام نقاط ضعف را پیدا کنید، یادداشت های افسر ویزا را مطالعه کنید، از یک وکیل مهاجرتی باسابقه کمک بگیرید و در نهایت با رفع تمامی نواقص، پس از طی کردن مدت زمان مشخص دوباره درخواست خود را ارائه دهید.

 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت