رفع ریجکتی ویزای کانادا

ریجکت شدن ویزای کانادا، می‌تواند بدترین خبر ممکن باشد و تمام برنامه‌ریزی‌های شما را برای سفر، کار و زندگی در کانادا را بهم بریزد.

بسیاری از افراد که فکر میکنند ریجکت شدن ویزا به معنای عدم امکان اخذ ویزا است که این باور درست نیست. خبر خوب این است که که نگران نباشید، زیرا بسته به شرایط پرونده شما، اعتراض به رد ویزا و درخواست مجدد، برای شما وجود دارد.

در نامه‌ای که سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) مبنی بر رد درخواست ویزای شما ارسال می‌کند، توضیحات و اطلاعات کاملی در مورد علت رد درخواست و ریجکت ویزای شما نمی‌دهد.  پس از دریافت نامه ریجکت ویزای کانادا، نا امید نشوید، این شروع پروسه‌ایست که با کمی دقت می تواند منجر به دریافت ویزای کانادا شود.

اگر درخواست شما برای ویزای اقامت موقت کانادا رد شود، روند درخواست تجدیدنظر رسمی وجود ندارد و شما باید دوباره برای ویزای مورد نظرتان درخواست دهید. شما در صورتی می‌توانید دوباره این کار را انجام دهید که وضعیت شما به طور اساسی تغییر کرده باشد و اطلاعات جدیدی برای ارسال داشته باشید. تنها در مواردی که مطمئن هستید که در درخواست اولیه شما نواقصی وجود نداشته و افسر ویزا اشتباه کرده است، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدید نظر باشید.

فرآیند تجدید نظر و فرآیند ارسال مجدد هر دو ممکن است زمان قابل توجهی طول بکشد. بنابراین متقاضی باید آمادگی داشته باشد که با محل تحصیل یا محل کار خود تماس بگیرد تا در صورت عدم امکان دریافت ویزا به موقع برای تغییرات در تاریخ معین شده درخواست کند.

 

برای درخواست تجدیدنظر باید یک نامه تجدیدنظر بنویسید و  در آن دلایل بسیار قوی ارائه دهید که چرا فکر می‌کنید تصمیم رد ویزای شما نادرست بوده است.

اعتراض چندان تاثیری ندارد بهتر است نوت افیسر بگیرید اگر به مدارک دسترسی ندارید، رفع نواقص کنید و مجدد اقدام کنید نامه را نیز در پرونده قرار دهید در صورت ریجکتی مجدد چنانچه مدارک کاملی دارید پرونده را جهت بررسی قضایی بفرستید.

و یا میتوانید نامه ای رسمی در قوانین تنظیم کنید و ارسال نمایید منتظر پاسخ باشید.

از طریق ایمیل میتوانید انجام دهید.

اگر فکر میکنید مدارک کاملی دارید میتوانید برای بررسی قضایی اقدام کنید اما واقعا باید مدارک کاملی داشته باشید.

 

شما می‌توانید از طریق گزینه‌های دیگر برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام کنید که شامل موارد زیر است:

در مورد رد درخواست مهاجرت خود به دادگاه فدرال کانادا اعتراض کنید.
در مورد رد درخواست مهاجرت خود به بخش داوری مهاجرت (IAD) اعتراض کنید.
درخواست بازیابی به مرکز پردازش پرونده یا CPCدهید.
رفع ریجکتی ویزای کانادا

مهمترین دلایل ریجکت ویزای کانادا

شخص دعوت کننده از توان مالی کافی برخوردار نمی باشد.

دعوت نامه به صورت رسمی تنظیم و ارائه نشده است.

دعوت کننده وجهه اجتماعی مثبت ندارد.

دعوت کننده دارای تعهد بازگشت برای شخص دیگری است و یا شخصی که قبلا با دعوت او وارد شده برنگشته و درخواست حفاظت بشر دوستانه ارائه کرده است.

اگر دعوت کننده شخص حقوقی است ،دارای صلاحیت دعوت نیست.

دعوت شخص توجیه ندارد.

دعوت شخص با قوانین مغایرت دارد.

اگر شما درخواست ویزای توریستی کانادا بدهید و آفیسر قانع نشود که قصد اصلی شما بازدید از کاناداست، او ویزای کانادا شما را مردود خواهد کرد.

 

دلایل اصلی رد شدن ویزای تحصیلی یا ویزای توریستی کانادا:

در بررسی جزییات شخصیتی هویتی رد شوید.

مشکلات امنیتی

عدم تناسب تمامی مدارک

سن

ارائه مدارک جعلی

تای (دلایل برگشت مثل تای کاری و غیره)

تمکن مالی

 

برای گرفتن انواع ویزای موقت کانادا، یعنی ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کار، افسر صدور ویزا به سه معیار اصلی توجه می‌کند:

دلیل سفر فرد به کانادا باید منطقی و توجیه‌پذیر باشد. برای مثال ادامه تحصیل یا دیدار اعضای خانواده دلایل موجهی برای سفر به کانادا به حساب می‌آیند.

هزینه سفر و نیز توانایی مالی برای اقامت موقت در کانادا را باید داشته باشد و برای اثبات آن مدارکی را ارائه دهد.

افسر صدور ویزا باید از میزان وابستگی فرد به کشور خودش و از اینکه فرد پس از دوره ویزا به کشورش باز خواهد گشت اطمینان پیدا کند.

البته ممکن است پرونده‌ی فرد کامل و بدون نقص باشد، ولی همه چیز به نظر شخصی و بررسی‌های افسر صدور ویزا بستگی دارد.

 

دلیل اصلی رد شدن ویزای توریستی کانادا:

نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر

ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما

هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید.

سابقه سفرهای قبلی شما

نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر

عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها

نواشتن پیونددقوی پیوندبا کشور مبدا

 

 دلایل اصلی رجکتی ویزای تحصیلی کانادا:

رشته تحصیلی

گپ تحصیلی

معدل بسیار پایین برای ویزای تحصیلی

انتخاب دانشگاه ضعیف

انتخاب کالج

عدم ارائه انگیزه نامه قوی

پذیرش مشروط برای تحصیلی

با توجه به بخش ۲۱۹ قانون مهاجرت و حمایت بشر دوستانه کانادا، منابع مالی کافی برای سفر و یا تحصیل در کانادا ارائه نشده باشد.

فرد منابع مالی کافی برای اقامت خود و خانواده‌اش در کانادا را ندارد.

منابع مالی که اسپانسرش برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی او ارائه کرده است، کافی نباشد.

گواهی پذیرش کبک (CAQ) ارائه نشده است. البته این مدرک فقط برای متقاضیان تحصیل در استان کبک است.

دلایل سفر به کانادا و تاریخچه‌ی سفرهای قبلی مشخص نباشد، دلایل کافی هم برای برگشت به کشور خود وجود نداشته باشد. همچنین میزان دارایی و منابع مالی برای سفر به کشور کانادا کافی نباشد.

مدارکی که در حساب کاربری آپلود شده، اعتبار کافی نداشته باشد. مثلا مدارک بانکی فرد قدیمی باشد.

فرد مدارک کافی برای اثبات داشتن زندگی و کار منظم در کشورش ارائه نکرده باشد.

مدارک کافی از دانشگاه یا کالجی که می‌خواهد در آن‌جا تحصیل کند، ارائه نکرده باشد.

تحصیل در کانادا به یکی از دلایل زیر امکان‌پذیر نباشد: تحصیلات قبلی فرد، شرایط اشتغال، فرصت‌های تحصیلی دیگر در کشور خود یا در کانادا، مهارت‌های زبانی، برنامه‌های آینده زندگی تحصیلی و کاری او در کشور کانادا و کشور مبدا.

 

باید تمامی این موارد را بررسی کرد. هر یک به تنهایی میتواند باعث ریجکتی شود.

 

خدمات ویزاشی برای رفع ریجکتی ویزا

ویزاشی یک موسسه مهاجرتی معتبر برای موفقیت شما در رفع ریجکتی و اخذ ویزا می باشد. جهت درخواست برای رفع ریجکتی ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

به ۳ طریق می‌توانید هدف خود را برای بازگشت به کشور مبدا اثبات کنید (مدرکی مبنی بر رزرو بلیت هواپیما، دعوتنامه و انگیزه‌نامه)

در حالت کلی تفاوت چندانی ندارد اما تخصصی بخواهیم بررسی کنیم،‌ رفیوزی یعنی پرونده بسته شده و میتوانید هر زمانی که بخواهید اپلای کنید تنها به شرطی که پاسخی به دلایلی که رفیوز شده داشته باشید. پرونده های ریجکتی امکان اعتراض به باز شدن مجدد پرونده وجود دارد. و البته بسته به نوع پرونده و ویزای درخواستی هم دارد.

 

در بحث ریجکت شدن ویزای کانادا می توان از نت پرونده یا همان نت آفسیر استفاده کرد که اصطلاح مخصوص به خود را دارد. این عبارت ATIP مخفف کلمات Access to Information and Privacy و به معنی دسترسی به اطلاعات و حریم خصوصی به شکل آنلاین است که طی آن شخص می تواند یادداشت های افسر ویزا که حین بررسی پرونده وی از اطلاعات او برداشته است، را مشاهده کند. این درخواست درباره تمام ویزاهای کانادا قابل دسترسی است. اطلاعات این چنین در قالب چندین صفحه هستند و برای در دسترس گرفتن حداکثر به 6 هفته زمان نیاز دارند.

 کسانی که جزو شهرواندن کانادا محسوب می شوند، افرادی که اقامت دائم در این کشور را دارند به علاوه شرکت ها و افراد حاضر در این کشور، می توانند درخواست نت پرونده داشته باشند. سایر افراد هم می توانند از طریق یک نماینده در کانادا به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. 

به دفعات متعدد مشاهده شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است. دانستن این مسئله که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه آفیسر دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است.

 

دریافت وقت فوری و عادی سفارت کانادا