روند درخواست گرین کارت پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت

مراحل پس از برنده شدن در لاتاری

مراحل پس از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا: اگر نام شما در قرعه کشی ویزای تنوع (DV) انتخاب شده است، باید سریعا برای درخواست گرین کارت اقدام کنید. ابتدا بیاموزید چرا و چه اقداماتی را باید انجام دهید.

 

ابتدا، برای انتخاب شدن، باید برای قرعه کشی گرین کارت در وب سایت وزارت امور خارجه (DOS) ثبت نام کرده باشید. تنها افرادی از کشورهای خاصی می توانند درخواست دهند، بر اساس سطوح پایین مهاجرت در سال های گذشته. دوره ثبت نام معمولا در ماه نوامبر و حداقل یک سال قبل از تایید ویزای هر سال بر اساس قرعه کشی رخ می دهد. به عنوان مثال، افرادی که در نوامبر 2022 ثبت نام می کنند، واجد شرایط انتخاب در قرعه کشی 2024، به نام DV-2024 هستند.

 

زمان اعلام نتایج لاتاری2024-  16 اردیبهشت 1402 (67 می ماه 2023) ساعت 8:30 دقیقه به وقت ایران می باشد.

 

شرکت کنندگان قرعه کشی بزرگ لاتاری آمریکا برای دریافت نتایج لاتاری 2024 این بخت آزمایی می بایست در تاریخ مشخص شده برای اعلام نتایج لاتاری ( Lottery ) از سوی اداره مهاجرت آمریکا به سایت اصلی آن به نشانی dvprogram.state.gov مراجعه و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده از نتایج این قرعه کشی مطلع شوند.

 

نحوه مشاهده جواب لاتاری

 

برای راهنمایی بیشتر درباره مراحل بعدی لاتاری گرین کارت آمریکا ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

 

مراحل پس از برنده شدن در لاتاری

1. تکمیل فرم DS260
فرم DS-260 در آدرس ceac.state.gov در دسترس است. این فرم برای برندگان لاتاری و البته تمامی متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. این فرم شامل هفت بخش مختلف میباشد. شما باید فرم DS-260 برای خود و همه اعضای خانواده تان که برای گرین کارت درخواست می کنند پر کنید.

 

راهنمای کامل تصویری تکمیل فرم DS260  برای برندگان لاتاری 

 

2. آماده سازی مدارک

بهتر است که به هیچ عنوان وقت را تلف نکنید و قبل از تعیین تاریخ مصاحبه مدارک لازم برای گرین کارت راجمع آوری و آن‌ها به انگلیسی ترجمه کنید . مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

◾️پاسپورت
◾️شناسنامه
◾️مدرک تحصیلی
◾️سابقه کار
◾️مدارک عدم سوءپیشینه
◾️مدارک ازدواج یا طلاق
◾️اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی
◾️اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات
◾️مدارک لازم برای اخذ گرین کارت
◾️مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید
◾️مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند

 

3. ترجمه و ارسال مدارک به مرکز کنسولی کنتاکی
پس از تکمیل فرم DS-260 باید ترجمه مدارکتان را به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال کنید. هر سال دستورالعمل متفاوتی در این رابطه داده شده و نمیتوان روند ثابتی را برای آن تعریف کرد.

 

4. پیگیری ویزا بولتن
ویزا بولتن یک مجله در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا است که زمانبندی مصاحبه های سفارت را معین میکند.

 

5. انجام واکسیناسیون و ترجمه مدارک تکمیلی
واکسیناسیون در مراکز حلال احمر یا مرکز انستیتو پاستور تهران صورت میپذیرد و یک سند به زبان انگلیسی به شما برای تایید انجام واکسیناسیون ارائه میکنند. مدارک تکمیلی را نیز ترجمه میکنید و آماده ارائه به سفارت خواهید شد. لیست مدارک لازم برای برندگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه امریکا موجود است که یک نسخه ترجمه شده نیز در سایت ما قرار دارد.

 

6. مراجعه به پزشک معتمد سفارت

بسته به اینکه کدام سفارت برای حضور شما تعیین شده است، باید به پزشک معتمد آن سفارت مراجعه کنید و را ارائه واکسیناسیون و انجام آزمایشات پزشکی و عکس قفسه سینه یک پاکت ممهور از پزشک دریافت کنید و به سفارت ارائه کنید.

بعد از این که زمان مصاحبه برای شما مشخص شد باید معاینه پزشکی انجام دهید. دقت داشته باشید که انجام معاینات پزشکی گرین کارت فقط در برخی مراکز خاص و معتبر امکان‌پذیر است. هزینه انجام معاینات به طور متوسط برای هر یک از اعضای خانواده که قصد مهاجرت را دارند ۲۱۵ دلار است. البته ممکن است این عدد در برخی کشورها کمی متفاوت باشد و در ضمن هزینه واکسیناسیون به طور جداگانه پرداخت خواهد شد. بعد از گذراندن معاینات پزشکی گرین کارت یک پاکت مهر و موم شده دریافت خواهید کرد که باید آن را در زمان مصاحبه به کنسولگری تحویل بدهید. 

 

7. ارائه مدارک و مصاحبه در سفارت
در گام هشتم، یک برنده لاتاری با مدارکی که از قبل ترجمه و آماده کرده است در وقت مقرر به سفارت مراجعه میکند و پس از انگشت نگاری و انجام مصاحبه سفارتی و پرداخت مبلغ ۳۳۰ دلاری، نتیجه مصاحبه را نیز دریافت میکند.

 

8. پیکاپ پاسپورت
پس از اینکه افسر کنسولی شمارا به عنوان یک واجدالشرایط برای دریافت ویزا پذیرفت، پرونده شما به واشنگتون ارجاع میشود تا وارد مرحله اداری شود. پس از اینکه پاسخ از واشنگتون به سفارت میرسد، از شما دعوت میکنند تا ویزای آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید پاسپورتتان را به کارگزار سفارت ارائه کنید و پس از الصاق ویزا روی آن از کارگزار دریافت کنید.

 

9. پرداخت هزینه گرین کارت
قبل از ورود به آمریکا باید هزینه گرین کارت را بپردازید. پرداخت هزینه گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باعث میشود که به محض رسیدن به آمریکا ظرف ۱۰ الی ۲۰ روز گرین کارت دریافت کنید. در غیر اینصورت ممکن است حدود یک سال صدور گرین کارت شما زمان ببرد.

 

شرکت در مصاحبه 

در مصاحبه کنسولی، هزینه درخواست ویزا را پرداخت خواهید کرد. افسر کنسولی ایالات متحده با شما مصاحبه می کند، پرونده شما را بررسی می کند و مشخص می کند که آیا شما واجد شرایط ویزای مهاجرت متنوع هستید یا خیر.

 

شما باید در مصاحبه کنسولی شرکت کنید، حتی اگر مدارک شما آماده نباشد، زیرا ممکن است قبل از مهلت 30 سپتامبر مصاحبه های بیشتری در دسترس نباشد. ویزا باید تا 30 سپتامبر پس از مصاحبه شما صادر شود. اگر مدارک شما آماده نباشد، افسر به شما فرصتی می دهد تا آنها را به سفارت ارائه دهید، شما باید این کار را به سرعت انجام دهید قبل از اینکه همه 55000 ویزاهای موجود در سال صادر شوند.

 

ویزا در واقع باید تا 30 سپتامبر صادر شود و تا زمانی که پرونده شما کامل نشود قابل صدور نیست. ویزای شما معمولاً شش ماه اعتبار دارد و باید قبل از انقضای آن به ایالات متحده سفر کنید.

 

قبل از مصاحبه ویزای مهاجرت خود، واجد شرایط بودن DV را تأیید کنید

هزینه DV شما باید قبل از مصاحبه در سفارت یا کنسولگری پرداخت شود.

 

وقت فوری و عادی سفارت آمریکا

 

هزینه های بعد از قبولی در لاتاری برای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا در مراحل مختلف به شرح زیر میباشد:

شرح هزینه

توضیحاتمهلت پرداخت

ویزیت پزشک معتمد سفارت

برای هر نفر از 100 تا 200 دلاربرای انجام مصاحبه
مصاحبهبرای هر نفر 330 دلار

برای انجام مصاحبه

صدور گرین کارتبرای هر نفر 220 دلار

در صورت دریافت ویزا

 

قبل از انجام این کار، مجدداً بررسی کنید که هنوز واجد شرایط دریافت DV هستید، زیرا هزینه های درخواست ویزا بالا است و در صورت عدم واجد شرایط بودن بازپرداخت نمی شود. با بررسی بخش پرسش‌های متداول در صفحه دستورالعمل‌های DV شروع کنید.

 

در درجه اول، متقاضیان باید شرایط دریافت ویزا را داشته باشند و نباید دارای محکومیت های کیفری داشته باشند که منجر به عدم صلاحیت شود. اگر مطمئن نیستید که آیا حداقل شرایط را دارید یا خیر، یک وکیل مهاجرت با تجربه می تواند شما را راهنمایی کند ویزا شی در این امر در کنار شما خواهد بود.

 

یکی از دلایل اصلی عدم صلاحیت متقاضیان به دلیل اشتباهات در ثبت نام DV آنها است که منجر به رد صلاحیت خودکار در مصاحبه ویزا می شود.

 

برای مثال اگر درخواست DV شما شامل همسر و تمام فرزندان زیر 21 سال که از شما و همسرتان در زمان ثبت نام به دنیا آمده اند، نبود، ویزای شما رد می شود. این حتی شامل کودکانی می شود که قصد ندارید با خود به آنجا ببرید مانند فرزندان شما از ازدواج قبلی، یا فرزندان ناتنی.

 

اگر متاهل بودید یا پس از ثبت نام فرزندانی به دنیا آورده اید، این اعضای خانواده می توانند به درخواست شما اضافه شوند.

 

همه آنها تا زمان مصاحبه کنسولی شما به پاسپورت معتبر نیاز دارند.

 

مراحل بعدی برای برگزیدگان قرعه کشی مقیم ایالات متحده

اگر اکنون در ایالات متحده زندگی می کنید، می توانید در مصاحبه خود در خارج از کشور شرکت کنید یا احتمالاً وضعیت خود را در ایالات متحده تنظیم کنید و گرین کارت خود را بدون خروج دریافت کنید – به عبارت دیگر، درخواست خود را به مرکز خدمات USCIS ارسال کنید و در مصاحبه خود در دفتر محلی USCIS اگر با ویزای تحصیلی یا کاری در ایالات متحده هستید، این می‌تواند گزینه راحت‌تری باشد، اما هزینه‌های تشکیل پرونده می‌تواند گران‌تر و زمان انتظار طولانی‌تر باشد.

 

خبر خوب ویژه برندگان لاتاری 2024

خبر خوب این که موسسه ویزا شی با سال ها تجربه در امر لاتاری در کنار شما دوستان عزیز می باشد.

شما میتوانید بعد از قبولی یک وقت مشاوره رزرو کنید و با کارشناسان ما دربازه مراحل لاتاری آکاهی های لازم را کسب کنید.

 

فرم مشاوره برندگان لاتاری گرین کارت

 

همچنین میتوانید تمام مراحل لاتاری شامل تکمیل فرم – ترجمه مدارک- خدمات سفارتی – خدمات پزشکی و واکسیناسیون و… را به ما بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top