زمان صدور ویزای توریستی، دانشجویی و کاری ایالات متحده کاهش می یابد

واشنگتن- یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه روز پنجشنبه متعهد شد که زمان انتظار برای ویزای توریستی، دانشجویی و کاری در سال آینده به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت، زیرا این وزارتخانه برای پاسخگویی به تقاضا برای ورود به ایالات متحده، پردازش را افزایش می دهد.

 

وزارت امور خارجه از سال 2020 که همه‌گیری کووید-19 باعث تعطیلی کنسول‌گری‌های ایالات متحده در سراسر جهان شد و روند درخواست برای ورود به این کشور موقتاً متوقف شد، در تلاش است تا با ویزا همراهی کند. با گذشت دو سال و نیم، برخی از کنسولگری‌ها هنوز فقط نوبت‌های اضطراری را ارائه می‌کنند.

 

اگرچه صدور ویزای توریستی، دانشجویی و کاری عمدتاً به سطوح قبل از همه‌گیری بازگشته است، تقاضا برای ویزا آنقدر زیاد است که وقت مصاحبه سفارت برای هر کسی که می‌خواهد درخواست دهد اغلب ماه‌ها یا حتی سال‌ها قبل رزرو می‌شود.

 

جولی استاف، معاون دستیار وزیر که روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت، زمان انتظار بدتر از هر چیزی است که وزارت امور خارجه قبلا دیده است.

 

خانم استافت گفت: «ویزای توریستی، دانشجویی و کاری برای مردم برای دیدن خانواده‌هایشان، تحصیل در ایالات متحده و کار قانونی در اینجا ضروری است.

 

او گفت که وزارت امور خارجه در تلاش است تا کارمندان کنسولی بیشتری را استخدام کند و انتظار دارد تا پاییز آینده، پایان سال مالی دولت، تمام پست‌های آزاد را پر کند تا قرارهای ملاقات بیشتری برای ویزا باز شود و روند رسیدگی سریع‌تر شود.

 

تخمین زده می شود که این عقب ماندگی ورود صدها هزار نفر در سراسر جهان به ایالات متحده را کند کرده است.

 

نبودنن وقت سفارت موجود بر توانایی شرکت ها برای استخدام کارکنان جدید، انتقال کارکنان فعلی از خارج و میزبانی جلسات با شرکت کنندگان بین المللی تأثیر گذاشته است. در برخی موارد، کارمندان توانسته‌اند به ایالات متحده نقل مکان کنند، اما ویزا برای همسر و فرزندانشان در دسترس نیست. در موارد دیگر، کارمندان در ایالات متحده مجبور شده اند از برگزاری مراسم عروسی یا تشییع جنازه در خانه خودداری کنند، زیرا نمی توانند قرار ملاقاتی برای مهر ویزای خود برای ورود مجدد به کشور پیدا کنند.

 

کاران باتیا، معاون امور عمومی در گوگل گفت: «این واقعا برای ما دردناک بود. به طور خلاصه، زمانی که کارمندان یا شرکای شما قادر به سفر به موقع به ایالات متحده نیستند، راه اندازی یک تجارت جهانی رقابتی واقعاً سخت می شود.

 

کریستوفر ونت، مشاور حقوقی رسیدگی کننده به مسائل مهاجرت در کلینیک مایو، گفت که مسائل مربوط به ویزا مانع از آن شده است که شبکه بیمارستانی مستقر در روچستر در ایالت مینیا نتواند چندین پزشک را استخدام کند و کارکنان خود را به کنفرانس های علمی بین المللی بفرستد. و برای پزشکان خارجی که از زمان شروع همه‌گیری در کلینیک مایو کار می‌کنند، تأخیر در صدور ویزا عوارض شخصی دارد.

 

او گفت: «بسیاری از کارکنان ما که در چند سال گذشته قهرمانانه کار کرده‌اند و در جای خود مانده‌اند، طبیعتاً اکنون می‌خواهند به خانه سفر کنند و خانواده‌های خود را ببینند.

 

میانگین زمان انتظار برای یک قرار ویزای توریستی – که معمولاً مورد درخواست است – حدود هفت هفته است. اما بر اساس داده‌های گردآوری شده توسط تاد ماس، یکی از مقامات سابق وزارت امور خارجه آمریکا که اکنون عضو مؤسسه تحقیقاتی است، تقاضا در کشورهایی مانند هند، مکزیک و برزیل که بیشترین تقاضا را دارند، بسیار متفاوت است. پیشرفت و بنیانگذار Visa Limbo، وب سایتی که طولانی ترین زمان انتظار را ردیابی می کند.

 

به گفته آقای ماس، زمان انتظار در شهرهای هند از جمله بمبئی، دهلی نو، چنای و کلکته همگی بیش از دو سال است.

 

وضعیت به‌ویژه در هند به‌قدری بدتر شده است که در سال گذشته، فروشندگان شخص ثالث ربات‌هایی را ایجاد کرده‌اند تا به محض در دسترس قرار گرفتن قرار ملاقات‌ها را ربوده و آنها را با قیمت بالاتری بفروشند.

 

آقای ماس گفت که موضوع زمان انتظار در مقایسه با کشورهای اروپایی و چین که همگی با سرعت بیشتری روادید را پردازش می کنند مشکل ساز است.

 

او گفت: «اگر مردم برای دریافت ویزای توریستی، دانشجویی و کاری خود ماه‌ها منتظر بمانند، ما جدی نیستیم. اگر ما نتوانیم به طور موثر ویزا صادر کنیم، ایالات متحده نمی تواند با چین یا اروپایی ها رقابت کند.

 

دلیلی وجود ندارد که چرا پردازش ویزا کند شده است. کارشناسان خارجی می گویند، وزارت امور خارجه بخش زیادی از کارکنان کنسولی خود را در دوران دولت ترامپ و به ویژه در طول همه گیری همه گیر از دست داد.

 

به گفته وکلای مهاجرت، در حالی که استخدام های بیشتر وزارت امور خارجه می تواند به رفع معوقات کمک کند، افسران کنسولی جدیدتر تخصص کمتری دارند و خطاهای بیشتری مرتکب می شوند.

 

رد ویزای دانشجویی + 22 دلیل رایج
کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی

 

خانم استاف گفت که وزارت امور خارجه دریافته است که مصاحبه حضوری کارآمدتر است، زیرا متقاضیان باید به هر حال برای ارائه اثر انگشت به کنسولگری مراجعه کنند، و گفت که وزارت خارجه در عوض بیشتر به معافیت های مصاحبه برای برخی از متقاضیان کم خطر، مانند دانشجویان یا گردشگرانی که به دنبال تمدید ویزای خود هستند. او گفت که تقریبا نیمی از ویزاهای موقت بدون مصاحبه در سال جاری صادر شده است.

 

وزارت امور خارجه همچنین به دنبال آغاز مجدد فرآیندی است که در سال 2004 به پایان رسید، برای تمدید ویزا برای دارندگان ویزای موجود در ایالات متحده، بنابراین آنها مجبور نباشند هر بار که اعتبار ویزا به خارج از کشور منقضی شود، به خارج از کشور سفر کنند. خانم استاف از ارائه جدول زمانی برای زمانی که چنین فرآیندی در دسترس خواهد بود، خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top