سفارت آمریکا در بیروت

اولین قدم برای اخذ ویزای آمریکا، تعیین وقت سفارت است. پس از تعطیلی سفارت آمریکا در ایران، سالیان زیادی است که ایرانیان برای اخذ ویزا و تعیین وقت باید به یکی از کشورهای همسایه که سفارت آمریکا در آن ها دایر است مراجعه کنند. 

یکی از کنسولگری‌های ایالت متحده آمریکا برای مراجعه متقاضیان ایرانی، شهر بیروت در لبنان است. کلیه متقاضیان خارجی باید از قبل درخواست ویزا را ارائه کنند، که این درخواست طبق مقررات تعیین شده در سفارت کشور مورد نظر انجام می‌شود. 

به این نکته نیز در رابطه با مصاحبه در سفارت آمریکا در لبنان می بایست اشاره کرد که مصاحبه به زبان انگلیسی و یا عربی صورت می پذیرد.بعد از انجام مصاحبه و انگشت نگاری اگر تمامی مدارک کامل باشد و هیچگونه مشکلی پیش نیاید حدود 4 الی 7 روز کاری به طول می انجامد تا ویزای متقاضی تایید گردد.

 

آدرس سفارت

آدرس سفارت آمریکا در لبنان :
خیابان اصلی بیروت، اوکار-رو به روی شهرداری.
Awkar – Facing the Municipality, Main Street
Beirut, Lebanon

تلفن سفارت آمریکا در لبنان:
961-4-543 600

فکس سفارت آمریکا در لبنان:
961-4-554 019

لطفا توجه داشته باشید: بخش ویزا در چهارشنبه دوم و آخرین جمعه هر ماه برای عموم بسته است.

مزایای مصاحبه سفارت آمریکا در لبنان

◾️ در حال حاضر دریافت سریع ترین وقت سفارت آمریکا برای ویزای  دانشجویی، از لبنان امکان‌پذیر است.‌
◾️ هزینه غذا و محل اقامت در این کشور به صرفه است.
◾️ دریافت ویزای لبنان به راحتی و سرعت امکان پذیر است.
◾️ لبنان کشوری توریستی است و با سفر به بیروت امکان تفریح در سواحل زیبای مدیترانه نیز وجود دارد.

 بیروت بزرگترین شهر و پایتخت لبنان است که یکی از بندرهای برجسته شرق مدیترانه به حساب می‌آید. از این شهر به عنوان پاریس خاورمیانه یا عروس خاورمیانه نیز یاد می‌شود. از جاذبه‌های گردشگری بیروت می‌توان موزه ملی بیروت، غار جعیتا، غواصی در دریای مدیترانه و پرواز با بالن در آسمان بیروت را برشمرد.

شرایط مورد نیاز برای مراجعه به سفارت آمریکا در لبنان

متقاضیان در هنگام مراجعه به سفارت آمریکا در بیروت، لازم است به منظور جلوگیری از مشکلات و دردسرهای احتمالی، حتما مسائل زیر را رعایت کنند:

 هر شخصی که این موارد را رعایت نکند، از ورود به محوطه سفارت منع خواهد شد.* تمامی بازدیدکنندگان باید قبل از ورد به سفارت یا کنسولگری آمریکا مورد بازرسی قرار گیرند و از دستگاه‌های فلزیاب و X-RAY عبور کنند. تمام وسایل شخصی با استفاده از اشعه ایکس و سایر تجهیزات، بازرسی کامل می‌شوند و هر شخصی که از بازرسی امنیتی امتناع کند، از ورود او به سفارت جلوگیری خواهد شد. برای مراجعه به سفارت باید از درب مخصوص مراجعان استفاده نمود.* محدوده دیپلماتیک در بیروت لبنان، یک منطقه امنیتی است. هنگام تردد در این محدوده از انجام حرکات مشکوک و حساسیت‌برانگیز باید خودداری نمود و در صورت امکان برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل با یک راهنمای بومی در شهر تردد نمود.* باید در نظر داشت که آوردن موارد زیر به داخل سفارت آمریکا ممنوع است و هیچ مکانی هم برای نگهداری و حفظ آنها وجود ندارد. 

 

 هتل های نزدیک به سفارت 

1. هتل سفارت Embassy Hotel

2. هتل پلازا بیروت لبنان – Plaza Hotel

3. هتل رامادا بیروت لبنان – Ramada Beirut Downtown

4. هتل میدتاون بیروت لبنان – Midtown Hotel & Suites

5. هتل 35 رومز بیروت لبنان – 35 Rooms