سفارت کانادا در دبیکشور امارات به دلیل نزدیک بودن به ایران و ویژگی‌های خاصی که دارد گزینه مناسبی برای انجام امور کنسولی مربوط به ویزای کانادا محسوب می‌شود. در این امارات نیز مانند ترکیه می‌توانید امور مربوط به ویزای کانادا را در دو شهر مختلف یعنی دبی و ابوظبی انجام دهید.

مانند دیگر مراکز کنسولگری کانادا برای دریافت وقت سفارت کانادا در دبی می‌توانید به دو روش حضوری و اینترنتی اقدام کنید. بر اساس اطلاعات درج شده در سایت رسمی سفارت کانادا، به منظور دریافت وقت سفارت کانادا در دبی (کنسولگری کانادا در امارات متحده عربی)، لطفاً در مرحله اول وب سایت کنسولگری را بررسی کنید. همچنین درصورتی که قادر به تعیین وقت قبلی از طریق وب سایت نیستید، می‌توانید با کنسولگری از طریق تلفن یا ایمیل این مرکز ارتباط برقرار کنید. 

آدرس سفارت

آدرس سفارت کانادا در دبی را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

Consulate General of Canada – 19th Floor Jumeirah Emirates Towers ( Business Tower) – Sheikh Zayed Road.Dubai, United Arab Emirates

روز و ساعات کاری کنسولگری کانادا در دبی
یکشنبه تا پنج شنبه از ۸:۰۰ صبح تا ۱۶:۰۰ ( در ماه رمضان از ۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰)

وبسایت:  https://www.international.gc.ca/country-pays/uae-eau/dubai.aspx?lang=eng

Phone+971 4 404 8444

یکی از مراحل مهم درخواست برای ویزای هرکشور، مصاحبه با آفیسر پرونده­ی ویزا است.

اما در مورد سفارت کانادا اوضاع متفاوت است. طبق آخرین تصمیمات دولت کانادا متقاضی برای ثبت درخواست هیچ گونه نیازی به مصاحبه ندارد و این مرحله از مراحل ثبت نامی که پس از انگشت­ نگاری کانادا در دبی انجام می­ شد؛ از پروسه حذف می­ باشد.

دبی یکی از شهرهای است که به نسبت خلوت تر از شهرهای دیگر مانند استانبول، آنکارا، ایروان و … می باشد. خب به طور کلی کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهای گران قیمت منطقه است که شاید هر کسی نتواند به آن سفر کند. اما این را هم در نظر بگیرید که همین فیلتری می شود تا مردم کمتری به سفارت کانادا در این کشور مراجعه کنند.


مدارک لازم برای رزرو وقت سفارت کانادا در دبی


مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
گذرنامه ایرانی (حداقل اعتبار گذرنامه باید یک سال باشد)
تصویر گذرنامه های قدیمی (در صورت وجود)
دو قطعه عکس پرسنلی رنگی زمینه سفید
سند مالکیت خانه، زمین و… (اسناد مالکیت نشان دهنده وابستگی مالی ما به کشور محل اقامتمان است)
لیست گردش حساب در چند ماه اخیر
معرفی نامه شغلی از قبیل حکم کارگزینی کارمندان دولت، فیش حقوقی کارمندان بخش های خصوصی، کارت بین المللی دانشجویی دانشجویان و…
دعوتنامه به همراه مشخصات کامل و آدرس محل اقامت دعوت کننده و کارت اقامت وی (در صورت وجود)
رسید رزرو بلیط هواپیما و هتل (در صورت وجود)