فرانسه پزشک خارجی جذب می‌کند

فرانسه پزشک خارجی جذب می‌کند

فرانسه پزشک خارجی جذب می‌کند: نخست وزیر فرانسه می‌گوید در اجرای سیاست‌های راهبردی جدید رئیس جمهوری، امانوئل ماکرون، فردی را در دولت مسئول پی‌گیری جذب پزشکان خارجی می‌کند.

 

نحوه دریافت اقامت دائم فرانسه، اسپانیا، آلمان، ایتالیا و هلند

 

گابریل آتال این راهبرد جدید دولتش را روز سه‌شنبه، یعنی دو هفته پس از اعلام ماکرون بیان کرد. ماکرون در میان سخنان خود درباره مسائل مختلف کشور به ویژه راجع به طرح جنجالی خود برای اصلاح قانون مهاجرت، به کمبود شدید پزشک در کشور اشاره کرده و گفته بود دولتش تسهیلاتی را برای جذب پزشکان خارجی در نظر گرفته است.

 

رئیس دولت فرانسه همچنین تصریح کرد که کار افزایش دستیاران از ۶ هزار به ۱۰ هزار نفر را تسریع می‌کند تا پزشکان بتوانند وقت خود را بیشتر به بیماران اختصاص دهند تا به انجام تشریفات اداری. او چنین برآورد کرد که با این کار زمان برای ۲.۵ میلیون ویزیت بیماران در سال آزاد می‌شود.

 

برابر قانون فرانسه، به پزشکانی که مدرکشان در کشوری خارج از اتحادیه اروپا صادر شده باشد، اجازه طبابت داده نمی‌شود، حتی اگر فرانسوی باشند.

 

برای این افراد هر سال آزمونی برگزار می‌شود که در صورت موفقیت در آن می‌توانند مجوز طبابت بگیرند. بر پایه قانون فعلی فرانسه، هر فرد تنها می‌تواند دو بار در این آزمون شرکت کند. این آزمون پزشکی برای پناهندگان متفاوت است. داوطلبان علاوه بر دانش پزشکی، از نظر زبان فرانسه هم باید در سطحی پذیرفتنی باشند.

 

فرانسه پزشک خارجی جذب می‌کند: سیاست جذب پزشکان خارجی مورد نظر دولت فرانسه، به صورت کلی اعلام شده و هنوز جزئیات و زمان اجرایی شدن آن معلوم نیست. همچنین دولت فرانسه هنوز اعلام نکرده که آیا در قوانین مجود برای معادل‌سازی مدرک پزشکان هم بازنگری خواهد شد یا نه.

فرانسه پزشک خارجی جذب می‌کند

در فرانسه از مجموع ۳۰۰ هزار پزشک دارای شماره نظام پزشکی، بیش از ۲۵ هزار نفر خارجی، اعم از اروپایی و غیر اروپایی هستند.

 

روند تسهیل مجوز قانونی مربوط به کسانی است که مدرک خود را از کشوری غیر عضو اتحادیه اروپا گرفته و در نظام پزشکی ثبت نام نشده‌اند.

 

این افراد عمدتاً از شمال آفریقا آمده‌اند و بعضا در بیمارستان‌ها زیر نظر پزشک دیگری کار می‌کنند. به گفته نهادهای صنفی، در میان ۴۵ هزار و ۵۰۰ پزشک شاغل در بیمارستان‌های فرانسه، بین ۴ تا ۵ هزار نفرشا از این افراد هستند.

 

با این حال، چون پزشکان خارجی شاغل با حقوق اندکی در بیمارستان‌ها کار می‌کنند، کار بیمارستان به وجود آنها وابسته شده است. روز پنجشنبه روزنامه لوفیگارو نوشت که رؤسای چندین بیمارستان در استان ایل دوفرانس به مرکزیت پاریس هشدار داده‌اند که بدون این پزشکان خارجی، آنها مجبور خواهند شد خدمات خود را تعطیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top