محبوب ترین کشورهای اروپایی برای گردشگران

محبوب ترین کشورهای اروپایی برای گردشگران

بررسی شرکت GlobalData نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون گردشگر به ۴۴ کشور اروپایی سفر می‌کنند که در این میان دو کشور پذیرای ۳۰ درصد از این تعداد گردشگر هستند.

 

بهترین شهرها برای زندگی و کار در کانادا سال 2023
امن‌ترین شهرها و کشورهای جهان برای سفر در سال ۲۰۲۳

 

بر اساس گزارش GlobalData، فرانسه پیش از همه‌گیری کووید-۱۹ با جذب ۸۸.۱ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ مهمترین مقصد توریستی در جهان بود. هر چند این جایگاه در سال ۲۰۲۱ به اسپانیا رسید ولی فرانسه با ثبت ورود ۶۶.۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۲ در حال پیشی گرفتن از اسپانیا و بازگشت به جایگاه نخست است.

 

فرانسه نه تنها در بین گردشگران اروپایی به ویژه بریتانیایی‌ها، آلمانی‌ها و بلژیکی‌ها – محبوب است، بلکه از مهمترین مقصدهای گردشگران چینی و آمریکایی است.

 

GlobalData که در زمینه تحلیل داده‌ها فعال است، برآورد کرده که تعداد گردشگران ورودی به فرانسه بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ با نرخ سالانه ۱۲.۱ درصد رشد کند که در این صورت، این کشور در سال ۲۰۲۵ میزبان ۹۳.۷ میلیون گردشگر خارجی خواهد بود.

 

بر پایه گزارش GlobalData، یکی از بزرگترین جاذبه‌های فرانسه برای گردشگران خارجی شبکه حمل و نقل آن است که امکان سفر با قطارهای پرسرعت را بین شهرهای بزرگ و معروف این کشور و نیز به مقصد شهرهای توریستی کشورهای همسایه آن فراهم کرده است.

 

فرانسه در حال آزمایش استفاده از قطارهای پرسرعت‌تر و نیز راه‌اندازی خط راه‌آهن پرسرعت از مبدا پاریس به وین، برلین، میلان و بارسلون است.

 

اسپانیا در شرایطی با استقبال از ۲۶.۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۱ توانست با عبور از فرانسه به رتبه اول جهان صعود کند که تقریبا تمامی کشورهای جهان درگیر موج‌های پی‌ در پی همه‌گیری ویروس کرونا بودند و اعمال محدودیت‌های اجتماعی گسترده امکان سفرهای توریستی را از میان برده بود.

 

بر اساس گزارش GlobalData، انتظار می‌رود، اسپانیا تا سال ۲۰۲۵، مقصد سفر ۸۹.۵ میلیون گردشگر خارجی شود.

 

GlobalData شکست این دو کشور را از سوی سایر رقبا تقریبا غیرممکن می‌داند، چرا که برگزاری جشنواره‌ها، فرهنگ و غذای این دو کشور را در کنار سواحل گسترده و زیبا، واجد جذابیت بالایی برای گردشگران بین‌المللی ارزیابی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top