مدارک لازم برای وقت سفارت آمریکا

مدارک لازم برای وقت سفارت آمریکا

چگونه می توان برای مصاحبه ویزای آمریکا قرار ملاقات تعیین کرد؟ و مدارک لازم برای وقت سفارت آمریکا کدامند؟

 

برای اینکه بتوانید مصاحبه ویزای آمریکا را برنامه ریزی کنید، ابتدا باید فرم DS-160 را پر کنید. هنگامی که با ارسال فرم درخواست و مدارک پشتیبان برای ویزای آمریکا درخواست دادید، باید وقت سفارت گرفته شود. همچنین در صورت داشتن شرایط خاص، می توانید یک وقت فوری  تعیین کنید.

 

گرفتن وقت سفارت آمریکا با ویزاشی

چطور وقت سفارت آمریکا بگیریم؟ موسسه حقوقی ویزاشی با سال ها تجربه در زمینه های وقت سفارت، ویزا ی تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی و همچنین از طریق بهره مندی ازمتخصصان این زمینه، آماده ی ارائه ی خدمات وقت سفارت فوری و عادی به شما متقاضیان عزیز می باشد. برای دریافت وقت با شماره 02191002909 داخلی وقت سفارت تماس بگیرید.

 

وقت عادی و فوری سفارت آمریکا 

 

در مصاحبه سفارت آمریکا چه مدارکی را باید همراه داشته باشم؟

هنگام قرار ملاقات، باید مدارک زیر را برای دادن اطلاعات لازم در اختیار داشته باشید:

 

برای درخواست ویزای تحصیلی آمریکا، به طور کلی به موارد زیر نیاز دارید:

پاسپورت معتبر
تمام پاسپورت‌های قدیمی
فرم چاپ شده I-120
رسید پرداخت کارمزدهای SEVIS
فرم DS-160
مدارکی که وضعیت مالی شما را اثبات کند
دو قطعه عکس
مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک یا گواهینامه ها از مدارسی که در آنها تحصیل کرده‌اید.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی آمریکا به شرح زیر است:

پاسپورت
تاییدیه فرم DS-160
شناسنامه
یک قطعه عکس
ارائه پرینت حساب و موجودی بانک مربوط به دریافت حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا در صورت حقوق بازنشستگی
ارائه برنامه زمان بندی شده تفریحی و کاری مرتبط به سفر
فرم DS-5535
پاسپورت‌های قدیمی و مدارک سفرهای قبلی

 

ویزاهای خانوادگی آمریکا از دسته ویزاهای مهاجرتی هستند که مختص خانواده شهروندان آمریکایی یا دارندگان گرین کارت است. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزاها با توجه به نوع ویزا و اینکه درخواست کننده شهروند آمریکا یا دارنده گرین کارت است، متفاوت است. اما به‌طور کلی، مدارک اصلی به شرح زیر است:

پاسپورت
عکس
شناسنامه
تاییدیه فرم ds-260
اسناد فرزندخواندگی (درصورت وجود)
گواهی ازدواج (درصورت وجود)
سوء پیشینه
سوابق خدمت (برای آقایان)
اسناد و مدارک درخواست کننده (شهروند یا دارنده گرین کارت آمریکا)
مدارک مدیکال

در اینجا می توانید انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا را بیابید.

 

 معاینه پزشکی برای مصاحبه ویزای آمریکا

خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده از هر متقاضی می خواهد که یک قرار ملاقات پزشکی را با یک پزشک مجاز در کشوری که در مصاحبه خود شرکت می کند تکمیل کنید.

منظور ما از “پزشک مجاز” پزشکی است که مورد تایید سفارت آمریکا در کشور شماست. اگر معاینه پزشکی خود را با پزشک دیگری تکمیل کنید، کنسولگری آن را نمی‌پذیرد.

 

معاینه پزشکی شامل بررسی وضعیت شما می شود

تاریخچه پزشکی،
معاینه فیزیکی (که حداقل شامل چشم ها، گوش ها، بینی و گلو، اندام ها، قلب، ریه ها، شکم، غدد لنفاوی، پوست و اندام تناسلی خارجی) می شود.
اشعه ایکس قفسه سینه،
آزمایش خون
مدارک پشتیبان برای قرار ملاقات با پزشک

 

هنگامی که برای ملاقات با پزشک می روید، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

نامه مصاحبه ویزا
گذرنامه
عکس رنگی در اندازه پاسپورت (تعداد آنها بسته به سفارت از 2 تا 4 متغیر است)
یک کپی از سوابق بیمه

 

پس از انجام معاینه، پزشک مجاز نتایج معاینه پزشکی را در یک پاکت مهر و موم شده (آن را باز نکنید!) به متقاضی تحویل می دهد تا در روز مصاحبه ویزا به همراه سایر مدارک ارائه شود و یا ارسال خواهد کرد. مستقیماً به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده می رسد.

 

شرکت در وقت مصاحبه ویزای آمریکا

قبل از شرکت در مصاحبه دقت کنید که از قبل آماده شوید تا وقتی به سفارت می روید احساس سردر گمی نکنید. توسط یک افسر کنسولی با شما مصاحبه می شود و به عنوان بخشی از این فرآیند، اثر انگشت خود را اسکن می کنید. در سفارت هیچ گونه غذا، لپ تاپ، کوله پشتی یا کیسه بزرگ به همراه نداشته باشید. تا حد امکان وسایل کمتری را با خود ببرید. لباس راحت اما کمی رسمی بپوشید.

 

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که باید به موقع برای مصاحبه حضور داشته باشید. درست است که بسیاری از اوقات ممکن است مجبور شوید برای شرکت در مصاحبه در یک صف منتظر بمانید و یک ساعت یا دیرتر از زمان تعیین شده با افسر کنسولی ملاقات کنید. با این حال، ریسک نکنید به موقع آنجا باشید، حتی اگر کسی به شما بگوید که در سفارت صف است. در صورت امکان حداقل 10 دقیقه زودتر آنجا باشید.

 

در ورودی سفارت از یک ردیاب امنیتی عبور خواهید کرد که در بیشتر موارد شامل اسکن فلزیاب تمام بدن است. پس از آن، یک نشانه برای مصاحبه به شما داده می شود و سپس باید اثر انگشت خود را بدهید. یک افسر اثر انگشت شما را اسکن می کند و راهنمایی های بیشتری به شما می دهد.

 

پس از انگشت نگاری، باید در یک سالن استراحت منتظر بمانید، جایی که باید بی سر و صدا منتظر نوبت خود باشید. وقتی نوبت شما باشد نام خود را خواهید شنید. مدارک خود را زودتر مرتب کنید، تا هنگام ملاقات با مصاحبه کننده دست هایتان به هم نریزد.

 

سوالاتی که افسران از شما خواهند پرسید، بستگی به نوع ویزای آمریکا دارد که برای آن درخواست داده اید. در اینجا می توانید سوالاتی را که مصاحبه کننده ممکن است در طول مصاحبه از شما بپرسد .

 

اگر برای مصاحبه دیر آمدم چه؟

در صورتی که فقط چند دقیقه تاخیر داشته باشید و هیچ صفی وجود نداشته باشد، مصاحبه شما لغو خواهد شد. اگر چنین اتفاقی بیفتد باید دیگری را تعیین کنید و منتظر مصاحبه خود باشید.

 

اگر در مصاحبه خود حاضر نشوم چه اتفاقی می افتد؟
اگر برای مصاحبه برنامه ریزی شده خود در سفارت حاضر نشدید، باید در اسرع وقت با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید و آنها را از دلایلی که شرکت در مصاحبه را غیرممکن کرده است مطلع کنید. شما باید به این ترتیب عمل کنید، در غیر این صورت ممکن است پرونده شما خاتمه یابد و هزینه هایی که قبلاً پرداخت شده است مسترد نخواهد شد.

 

اگر بخواهم آدرس خود را در قرار ملاقات ویزای ایالات متحده تغییر دهم، چه؟
اگر پس از تعیین وقت ویزای ایالات متحده، نیاز به تغییر آدرس خود دارید، باید به یکی از سرویس های آنلاینی که برای برنامه ریزی قرار ویزای خود استفاده کرده اید، وارد شوید و دکمه ای را پیدا کنید که ممکن است عبارت “update my profile” را نشان دهد در آنجا آدرس خود را تغییر دهید.

 

آیا می توانم قرار ملاقات خود را لغو کنم؟
خیلی بعید است که پس از پشت سر گذاشتن دردسرهای درخواست ویزای آمریکا و دریافت مدارک پشتیبان، مجبور به لغو قرار ملاقات شوید. با این حال، شرایط تغییر می کند و ممکن است دیگر نخواهید ویزای آمریکا دریافت کنید.

 

برای لغو قرار ویزای آمریکا، می توانید با VAC تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید که در حال کنسل کردن هستید و دیگر نیازی به ویزای آمریکا نخواهید داشت. برای ویزای مهاجرت آمریکا باید با NVC تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید که علاقه ای به دریافت ویزای آمریکا ندارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top