تمدید ممنوعیت خرید مسکن در کانادا برای خارجی ها تا سال ۲۰۲۷

تمدید ممنوعیت خرید مسکن در کانادا برای خارجی ها تا سال ۲۰۲۷

تمدید ممنوعیت خرید مسکن در کانادا برای خارجی ها تا سال ۲۰۲۷: کانادا روز یکشنبه، ۱۵ بهمن، از تمدید دو ساله ممنوعیت خرید املاک مسکونی توسط غیرکانادایی‌ها خبر داد و گفت هدف از این اقدام رفع نگرانی‌های کانادایی ها در سراسر این کشور است که با افزایش بهای واحدهای مسکونی نتوانند صاحب خانه شوند.

 

دو برنامه مهاجرتی جدید کانادا که در سال آینده آغاز میشوند

 

به گزارش رویترز، کانادا با بحران مقرون‌به‌صرفه بودن مسکن مواجه است که دلیل آن افزایش شمار مهاجران و دانشجویان بین‌المللی است که به افزایش تقاضا برای واحدهای مسکونی منجر شده است، آنهم در شرایطی که با افزایش هزینه‌ها، ساخت‌ و ساز واحدهای مسکونی کُند شده است.

 

کریستیا فریلند، معاون نخست‌وزیر کانادا، در بیانیه‌ای گفت: «در راستای استفاده از همه امکانات برای مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن مسکن برای کانادایی‌ها، ممنوعیت مالکیت خارجیان بر واحدهای مسکونی که در اول ژانویه ۲۰۲۵ منقضی می‌شود، تا اول ژانویه ۲۰۲۷ تمدید خواهد شد.»

 

ماه گذشته، کانادا با اعلام سقف فوری و دو ساله مجوزهای دانشجویی بین‌المللی گفت که اجازه کار به برخی از دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی را نیز متوقف می‌کند، زیرا به دنبال مهار بحران مسکن است که با ورود بی‌سابقه خارجی‌ها تشدید شده است.

 

رشد سریع جمعیت ناشی از مهاجرت بر خدماتی مانند مراقبت‌های بهداشتی و آموزش فشار آورده و به افزایش هزینه‌های مسکن کمک کرده است. رویترز می‌گوید این مسائل بر حمایت از جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال تأثیر گذاشته است.

 

قانون ممنوعیت خرید مسکن توسط غیر کانادایی‌ها در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ در پارلمان کانادا تصویب شد و از اول ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی شد.

 

بر اساس این قانون تنها افرادی که تابعیت یا اقامت دائم کانادا را دارند از حق خرید املاک مسکونی در این کشور برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top