چگونه به عنوان آشپز به کانادا مهاجرت کنیم؟

چگونه به عنوان آشپز به کانادا مهاجرت کنیم؟

آشپزها در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند و شما ممکن است بتوانید ویزای اقامت دائم کانادا را حتی بدون پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

 

کانادا قصد دارد بیشترین تعداد مهاجر را پذیرش کند
چگونه به عنوان راننده کامیون به کانادا مهاجرت کنیم؟

 

هزاران آشپز درست مثل شما در حال مهاجرت به کانادا هستند. نحوه پیوستن به آنها را بیابید. کانادا به آشپزهای بیشتری نیاز دارد. اگر در فکر مهاجرت به کانادا به عنوان یک آشپز هستید، تمام اطلاعات مورد نیاز شما در اینجا موجود است.

 

مهاجرت به کانادا به عنوان یک آشپز

آیا می دانستید که آشپزی یکی از پرتقاضاترین مشاغل در کانادا است؟ آشپزها در تمام 11 استان و منطقه کانادا تقاضای زیادی دارند و به عنوان یک حرفه ای بسیار ماهر، می توانید انتظار داشته باشید که بین 73500 تا 99600 دلار در سال درآمد کسب کنید.

 

زمانی که کانادا را به عنوان خانه جدید خود در نظر می گیرید، نه تنها گزینه های مهاجرتی متعددی برای شما وجود دارد، بلکه فرصت های شغلی زیادی نیز وجود دارد.

 

مشاغل در کانادا برای آشپزها

یکی از بزرگترین سوالات هنگام مهاجرت به کانادا این است که “آیا می توانم به عنوان یک آشپز در کانادا کار پیدا کنم؟”. پاسخ ساده این است که بله، شما این کار را خواهید کرد! (البته هر سطح از آموزش و تجربه آشپز یک عامل اصلی است، همانطور که در هر کشوری وجود دارد.)

 

آیا واقعاً تقاضا برای آشپز در کانادا وجود دارد؟

بله وجود دارد! همانطور که قبلا ذکر شد، شما می توانید به عنوان یک آشپز مجرب با شانس بالایی برای یافتن شغل در هر یک از 11 استان کانادا به کانادا مهاجرت کنید. این فرصت های شغلی را می توان در موارد زیر یافت:

آلبرتا
بریتیش کلمبیا
مانیتوبا
نیوبرانزویک
نیوفاندلند و لابرادور
نوا اسکوشیا
انتاریو
جزیره پرنس ادوارد
کبک
ساسکاچوان

 

طی چند سال آینده، تخمین زده می شود که 26000 شغل جدید به دلیل گسترش و نیاز به جایگزینی ایجاد شود و همچنین 33000 موقعیت جدید برای فارغ التحصیلان و مهاجرانی که می خواهند در کانادا زندگی و کار کنند، ایجاد شود.

 

به همین دلیل است که کانادا به آشپز نیاز دارد. شما واقعا می توانید به عنوان یک آشپز به کانادا مهاجرت کنید

 

درآمد آشپزها در کانادا چقدر است؟

حقوق در کانادا بسیار رقابتی است و به عنوان یک آشپز با تجربه، می توانید انتظار داشته باشید که بین 73500 تا 99600 دلار در سال درآمد داشته باشید.

 

کد NOC برای آشپزها Cook 6322 است. طیف وسیعی از موقعیت ها وجود دارد که با Cooks مرتبط هستند.

 

اینها مشاغلی هستند که بسیاری از آشپزها نیز در آنها شرکت می کنند. اگر در مشاغل زیر کار می کنید یا به عنوان شغل زیر مشغول به کار هستید، تحت پوشش کد noc فراگیر 6322 برای آشپزها هستید.

 

آشپزها انواع مختلفی از غذاها را تهیه و می پزند. آنها در رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها و سایر موسسات مراقبت های بهداشتی، کمیسیون های مرکزی مواد غذایی موسسات آموزشی و سایر موسسات استخدام می شوند. آنها همچنین در کشتی ها و در کمپ های ساخت و ساز و چوب بری به کار گرفته می شوند.

 

موقعیت های دیگر در دوره کوک عبارتند از:

Apprentice cook
Assistant cook
Banquet cook
Breakfast cook
Broiler cook
Cafeteria cook
Camp cook
Caterer cook
Construction camp cook
Cook
Diet kitchen cook
Dietary cook
Domestic cook
Ethnic food cook
First cook
Fishing and merchant vessel cook
Grill cook
Hospital cook
Institutional cook
Journeyman/woman cook
Kosher foods cook
Licensed cook
Line cook
Logging camp cook
Mess cook
Pastry cook
Pizza cook
Railway cook
Restaurant cook
Second cook
Ship’s cook
Short order cook
Small establishment cook
Special diet cook
Special order cook – hospital
Therapeutic diet cook
Third cook

.

اگر موقعیت شما در لیست بالا است، کد NOC مربوطه خود را پیدا کرده اید، آن 6322 است.

 

چگونه می توانم برای زندگی و کار به عنوان آشپز به کانادا مهاجرت کنم؟

 

مرحله 1: مشخص کنید که واجد شرایط مهاجرت هستید

ساده ترین راه برای انجام این کار، انجام ارزیابی رایگان ویزای ما است. بیش از 80 مسیر ویزای کانادا وجود دارد. هنگامی که ارزیابی ویزای خود را انجام دادید، ما می توانیم شما را راهنمایی کنیم که بهترین مسیر برای شرایط خاص شما کدام است.

 

مرحله 2: مدارک خود را برای کانادا تأیید کنید

برای زندگی و کار در کانادا به عنوان یک آشپز، باید مدارک تحصیلی خود را که در خارج از کانادا کسب کرده اید تایید کرده و اطمینان حاصل کنید که در کانادا به رسمیت شناخته شده است.

 

ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) تأیید می کند که مدرک، دیپلم یا گواهینامه شما هم معتبر است و هم با استانداردهای کانادا برابر است. این امر حیاتی است زیرا به شما امکان می دهد برای تحصیل و آموزش خود امتیاز اقامت دائم دریافت کنید و همچنین ممکن است برای استخدام، ثبت نام حرفه ای در کانادا و خدمات مهاجرت کانادا مورد نیاز باشد.

 

در زیر فهرستی از سازمان‌های تعیین‌شده که مجوز انجام ارزیابی شما را دارند آمده است:

سرویس آموزش تطبیقی – دانشکده مطالعات مداوم دانشگاه تورنتو.
خدمات بین المللی ارزیابی اعتبار کانادا؛
خدمات آموزش جهانی؛
خدمات ارزیابی صلاحیت های بین المللی (IQAS)؛ و
خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی

 

شرایط تحصیلی و تجربی برای آشپزها عبارتند از:

معمولاً به اتمام دوره متوسطه نیاز است.
ممکن است تکمیل یک برنامه کارآموزی سه ساله برای آشپزها یا تکمیل کالج یا برنامه های دیگر در آشپزی یا ایمنی مواد غذایی یا چندین سال تجربه آشپزی تجاری مورد نیاز باشد.
آموزش در حین کار ممکن است ارائه شود.
گواهینامه تجارت در نیوفاندلند و لابرادور نوا اسکوشیا جزیره پرنس ادوارد نیوبرانزویک کبک انتاریو آلبرتا بریتیش کلمبیا، مناطق شمال غربی یوکان و نوناووت در دسترس است اما داوطلبانه است.
تأیید مهر قرمز نیز پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون مهر قرمز بین استانی برای نانوایان واجد شرایط در دسترس است.
.
.

ممکن است از شما خواسته شود که طیف وسیعی از اسناد و مراجع را برای اثبات توانایی ها و تجربه خود در طول فرآیند ارزیابی مهاجرت به کانادا ارائه دهید.

 

مرحله 3: فرآیند مهاجرت را شروع کنید، برای ویزای کانادا خود درخواست دهید

هنگام نقل مکان به کانادا به عنوان آشپز، مسیرهای زیادی وجود دارد که می توانید طی کنید، اما ما 4 روش برتر را فهرست کرده ایم که بیشترین شانس موفقیت را در فرآیند درخواست به شما می دهد:

سیستم اکسپرس اینتری
برنامه نامزدهای استانی
برنامه مهاجرت روستایی و شمالی
پایلوت مهاجرت آتلانتیک

 

1. اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری (EE) بهترین انتخاب ما برای مهاجرت به کانادا به عنوان آشپز است. نه تنها سریع ترین راه است بلکه یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا نیز می باشد. با داشتن سن مناسب، مهارت های زبانی در زبان فرانسوی و/یا انگلیسی، مدارک تحصیلی و سایر معیارهایی که می توانید به سرعت به کانادا بروید، می توانید تا 6 ماه دیگر راهی کانادا شوید.

 

اولین مرحله در فرآیند مهاجرت به کانادا اکسپرس انتری، محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا برای اکسپرس اینتری با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع کانادا (CRS) است.

 

برخی از عناصری که امتیاز CRS برای آنها تعلق می گیرد عبارتند از:

سن
صلاحیت های
توانایی انگلیسی
توانایی فرانسوی
مهارت های شریک زندگی شما
تجربه کاری

 

از ارزیابی ویزای آنلاین رایگان ما برای گزارشی به روز در مورد اینکه آیا امتیاز کافی برای مهاجرت به کانادا به عنوان آشپز را از منظر اکسپرس اینتری و امتیاز مهاجرت دارید یا خیر، بگیرید.

 

2. برنامه های استانی

برنامه استانی (PNP) به مهاجران ماهر و نیمه ماهر اجازه می دهد تا در کانادا زندگی و کار کنند. برای اکثر جریان های مهاجرت به یک پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا حداقل 1 سال نیاز دارید. 11 استان و منطقه دارای PNP های خاص خود هستند که هر کدام دارای نیازهای نیروی کار خاص خود هستند.

 

اگر مهارت‌های شما مطابق با استان یا منطقه انتخابی شما باشد، ممکن است یک نامزدی استانی دریافت کنید که ارزش آن 600 امتیاز اضافی اقامت دائم است که به این معنی است که عملاً از پیشنهاد اقامت دائم کانادا مطمئن هستید.

 

3. پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی

با توجه به اینکه آشپزها مورد تقاضا هستند، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) باشید. در حال حاضر 11 انجمن شرکت کننده در برنامه آزمایشی شرکت می کنند. برای اینکه واجد شرایط درخواست اقامت دائم کانادا از طریق RNIP باشید، به یک پیشنهاد شغلی معتبر در یکی از جوامع شرکت کننده نیاز دارید.

 

4. پایلوت مهاجرت آتلانتیک

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک به کارگران خارجی متوسط تا نیمه ماهر اجازه می دهد تا به استان های آتلانتیک کانادا نقل مکان کنند و با توجه به اینکه آشپزها در 4 استان آتلانتیک به شدت نیاز دارند، ممکن است واجد شرایط درخواست باشید اگر یک پیشنهاد شغلی معتبر برای 1 سال داشته باشید.

 

مرحله 4: درخواست شغل آشپزی در کانادا
به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، داشتن شغل برای مهاجرت به کانادا الزامی نیست، اما این امر باعث می شود که سریعتر به کانادا مهاجرت کنید. این به روند مهاجرت کمک می کند زیرا می توانید برای یک پیشنهاد شغلی معتبر بین 50 تا 200 امتیاز روابط عمومی کسب کنید. این شما را در بین کاندیداها جلوتر می‌برد، زیرا هرچه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه در یکی از دورهای پیشنهادی متعددی که در سیستم ویزای کانادا انجام شده است خواهید داشت.

 

وظایف آشپزها در کانادا به شرح زیر هستند:

غذاهای کامل یا ظروف و غذاها را به صورت جداگانه تهیه و طبخ کنید
طبق دستور متخصص تغذیه یا سرآشپز غذاهای مخصوص بیماران را تهیه و طبخ کنید
کمک های آشپزخانه را برنامه ریزی و نظارت کنید
نظارت بر عملیات آشپزخانه
موجودی و سوابق مواد و تجهیزات مواد غذایی را نگهداری کنید
ممکن است بوفه ها را راه اندازی و بر آن نظارت کند
ممکن است آشپزخانه و محل کار را تمیز کند
منوهای برنامه ممکن است اندازه بخش‌های غذا را تعیین می‌کنند و نیازها و هزینه‌های غذا را برآورد می‌کنند و بر منابع نظارت و سفارش می‌دهند

 

می توانید انتظار داشته باشید که این شرایط را در آگهی های شغلی در کانادا برای آشپزها به همراه وظایف، وظایف و مسئولیت های رایج آشپزها در کانادا مشاهده کنید.

 

هرگز زمان بهتری برای مهاجرت به کانادا به عنوان آشپز وجود نداشته است. اگر شما واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک آشپز هستید، یک وقت مشاوره دریافت کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top