مهاجرت به امارات- راهنمای 2022- 2023

متقاضیانی که می خواهند بدانند چگونه به امارات مهاجرت کنند، از اینکه بدانند این کار نسبتا آسان است خوشحال خواهند شد. امارات متحده عربی با جمعیت مهاجری که تقریباً پنج برابر بیشتر از جمعیت اتباع اماراتی است، سفر به کشور خود را آسان و ساده می کند.

 

نکته مهمی که مهاجران هنگام مهاجرت به امارات باید بدانند این است که این کشور از هفت ایالت امارت جداگانه تشکیل شده است: ابوظبی، عجمان، دبی، فجیره، راس الخیمه، شارجه و ام القوین. اگرچه این ایالت ها توسط یک نهاد فدرال اداره می شوند، اما هر کدام دارای دولت محلی خود نیز هستند. درباره برخی نیازهای خاص برای مهاجرت مانند بیمه درمانی، جستجوی دانشگاه، و الزامات مسکن، را مهاجران باید قوانین مرتبط با امارت خاص خود را بررسی کنند.

 

در حالی که مهاجرت به امارات مزایای زیادی دارد، یکی از بزرگترین آنها این است که شرکت های اماراتی زیادی هستند که تمام جنبه های قانونی فرآیند جابجایی مهاجران را انجام دهند. شرکت های امارات متحده عربی نه تنها از ویزای اقامت یک کارمند حمایت می کنند، بلکه تمام مدارک را نیز پردازش می کنند. در برخی از ایالت های امارات، کارفرمایان نیز از نظر قانونی ملزم به ارائه مراقبت های بهداشتی برای کارکنان مهاجر و وابستگان آنها هستند.

 

روند مهاجرت به امارات برای بسیاری از مهاجران آسان است. امارات متحده عربی با وعده حقوق معاف از مالیات و هوای گرم و آفتابی در طول سال، مقصدی جذاب برای بسیاری از مردم در سراسر جهان است.

 

فهرست طولانی‌ای از موارد مجاز برای مهاجرت در امارات وجود دارد، اما مهاجران باید از موارد ممنوعه نیز آگاه باشند. برای مثال، اگر با حیوانات خانگی به امارات می‌روید، توجه داشته باشید که سگ‌های خاصی که به عنوان «سگ‌های جنگنده» طبقه‌بندی می‌شوند، نمی‌توانند به کشور خلیج‌فارس آورده شوند. همچنین مهاجران فقط مجاز به آوردن دو حیوان خانگی به کشور هستند. هرگونه نشریه یا اثر هنری که مستقیماً آموزه های اسلام را به چالش می کشد نیز نمی تواند وارد کشور شود. اگر می خواهید یک متن مذهبی مانند کتاب مقدس همراه خود بیاورید، می توانید این کار را انجام دهید، اما احتیاط توصیه می شود.

 

مشروبات الکلی در امارات متحده عربی قابل تحمل است، اما محدودیت هایی در مورد مقداری که می توانید وارد کشور کنید وجود دارد. دارو نیز با محدودیت هایی مواجه است و مهاجران تنها مجاز به آوردن یک کالای سه ماهه پس از ورود به کشور هستند. حتی داروهایی که در کشورهای دیگر خفیف یا بدون نسخه در نظر گرفته می شوند، ممکن است در امارات کنترل شوند و نیاز به مجوز بهداشتی از وزارت بهداشت داشته باشند.

 

از آنجایی که امارات متحده عربی یک کشور بسیار پیشرفته است، مهاجران زیادی به جز کالاها و وسایل شخصی خود نیازی به مهاجرت به این کشور ندارند. اگرچه قیمت مسکن بالاست، اما هزینه مبله کردن آپارتمان در امارات نسبتاً ارزان است.

 

هیچ واکسن مورد نیازی برای مهاجرت به امارات وجود ندارد. بسته به هر سفری که ممکن است بخواهید در کشورهای اطراف خاورمیانه انجام دهید، مهاجران ممکن است بخواهند واکسن های هپاتیت A و B و همچنین واکسن هاری را در نظر بگیرند تا در قسمت ایمن باشند.

ویزا و مجوز کار

با حقوق معاف از مالیات و صنایع پر رونق، به راحتی می توان فهمید که چرا مهاجران از سراسر جهان برای کار در امارات متحده عربی هجوم می آورند. داده های بانک جهانی نشان می دهد که جمعیت امارات حدود 9.8 میلیون نفر است. حدود 70 درصد از این جمعیت در دو امارت بزرگ زندگی می کنند: دبی و ابوظبی.

 

امارات متحده عربی کانونی برای کارگران مهاجر با فرهنگ تجاری است. سازمان ملل متحد تخمین می زند که 88 درصد از جمعیت این کشور خارجی هستند. مهاجران در امارات معمولاً از هند، پاکستان، بنگلادش، فیلیپین و ایران هستند.

 

الزامات ویزای امارات متحده عربی نسبتاً ساده است، با این حال، هنوز دستورات و فرآیندهای زیادی برای بررسی وجود دارد. یک سیستم جدید ویزای طلایی در می 2019 معرفی شد که به سرمایه گذاران و افراد با استعدادهای تخصصی اقامت طولانی مدت ارائه می دهد.

 

ویزای کار در امارات

هنگام سفر به امارات، در نهایت باید ویزای اقامت دریافت کنید، که در آن مجوز کار شما (که گاهی به عنوان کارت کار شناخته می شود) درج می شود. برای دریافت ویزا، باید مدرکی دال بر قرارداد یا پیشنهاد کاری از یک شرکت مستقر در امارات داشته باشید.

 

ویزای کار توسط وزارت منابع انسانی و امارات (MOHRE) و اداره کل امور اقامت و اتباع خارجی (GDFRA) در امارتی که به آن مهاجرت می کنید صادر می شود.

 

کارفرمای شما معمولاً از طرف شما برای ویزای اقامت درخواست می کند و بودجه آن را تأمین می کند، اما ابتدا باید ثابت کند که قوانین سهمیه بندی در مورد تعداد کارگر خارجی را که می توانند استخدام کنند، رعایت می کند. هر دو ویزای اقامت و مجوز کار مرتبط معمولاً بسته به قرارداد کاری شما، یک یا دو سال طول اعتبار دارد.

 

انواع دیگر مجوزهای کار در امارات متحده عربی:

 

ویزای پنج ساله

به عنوان بخشی از سیستم ویزای طلایی، امکان دریافت ویزای اقامت پنج یا 10 ساله برای زندگی در امارات وجود دارد. ویزای پنج ساله برای افرادی که 5 میلیون درهم یا بیشتر در ملک سرمایه گذاری می کنند در دسترس است. آنها باید این سرمایه گذاری ها را حداقل برای سه سال حفظ کنند.

 

آنها همچنین برای کارآفرینان با حداقل سرمایه 500000 درهم و دانش آموزان ممتازی که حداقل نمره 95٪ را در مدارس متوسطه دولتی یا خصوصی کسب می کنند، باز است.

 

ویزای پنج ساله همچنین به خانواده های متقاضی اجازه اقامت با ویزای کار امارات را می دهد.

 

ویزای 10 ساله

ویزای 10 ساله برای افرادی در دسترس است که حداقل 10 میلیون درهم سرمایه گذاری می کنند، چه در یک شرکت جدید یا شرکت تاسیس شده. املاک و مستغلات تنها می تواند 40 درصد از این سرمایه گذاری را تشکیل دهد.

 

افراد دارای استعدادهای تخصصی نیز می توانند ویزای 10 ساله دریافت کنند. قوانین و مقررات مختلفی در مورد آنچه که به عنوان یک استعداد تخصصی طبقه بندی می شود وجود دارد، اما به طور کلی شامل پزشکان، متخصصان و مخترعان برتر می شود. افرادی که ویزای 10 ساله دارند می توانند خانواده خود را به امارات بیاورند.

 

ویزای بازنشستگی پنج ساله

از آغاز سال 2019، در صورت داشتن سن 55 سال یا بیشتر، امکان دریافت ویزای بازنشستگی پنج ساله وجود دارد. برای واجد شرایط بودن، باید یکی از معیارهای زیر را داشته باشید:

♦  سرمایه گذاری ملک حداقل 2 میلیون درهم

♦  حداقل 1 میلیون درهم پس انداز

♦  درآمد حداقل 20000 درهم در ماه

 

ویزای خانوادگی

هنگامی که یک مجوز اقامت استاندارد دریافت کردید، می توانید از اعضای نزدیک خانواده خود حمایت مالی کنید تا با شما زندگی کنند. برای واجد شرایط بودن، باید حداقل حقوق 4000 درهم داشته باشید. شما 60 روز فرصت دارید تا برای هر وابستگانی که مقیم هستید درخواست ویزا بدهید. اعضای خانواده شما به طور کلی بسته به شغل و مدت قرارداد شما ویزاهای یک، دو یا سه ساله دریافت می کنند.

 

درخواست مجوز کار در امارات متحده عربی

هنگامی که شرکت شما تاییدیه سهمیه ویزا را از وزارت کار دریافت کرد، می توانید قرارداد خود را امضا کرده و به کارفرما بازگردانید. در این مرحله، کارفرما می تواند از طرف شما برای مجوز کار درخواست دهد. دولت بررسی‌های تاییدیه‌ای را انجام می‌دهد، که شامل حصول اطمینان از اینکه نقش جدید شما نمی‌توانست به هیچ یک از اتباع بیکار امارات متحده عربی داده شود، و همچنین بررسی سوابق کارفرما را انجام می‌دهد.

 

پس از تایید، ویزای ورود (یا ویزای صورتی) دریافت خواهید کرد. شما معمولاً می توانید این را از فرودگاه دریافت کنید و به شما اجازه می دهد تا دو ماه در امارات متحده عربی زندگی کنید و درخواست ویزای اقامت خود را تمام کنید. هنگامی که در امارات هستید، برای نشان دادن پاسپورت و مجوز ورود خود و انجام آزمایشات بیومتریک به مرکز خدمات شناسه امارات نیاز به معاینات پزشکی دارید.

 

هنگامی که وزارت کار نتایج پزشکی و قرارداد کاری شما را دریافت کرد، شما را در سیستم حقوق و دستمزد ثبت می کند.

 

اکنون می توانید مهر ویزای اقامت خود را در پاسپورت خود داشته باشید. هنگامی که این را دارید، می توانید یک حساب بانکی باز کنید و به خدمات دولتی دسترسی پیدا کنید. پس از 10 روز، می توانید کارت شناسایی امارات خود را دریافت کنید.

 

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار امارات

برای دریافت ویزای اقامت در امارات، کارمندان به مدارک زیر نیاز دارند:

♦  پاسپورت معتبر و فتوکپی

♦  عکس های پاسپورت

♦  کارت شناسایی امارات

♦  مجوز ورود از وزارت کار

♦  نتایج یک غربالگری پزشکی

♦  کپی کارت شرکت از طرف کارفرما

♦  کپی پروانه بازرگانی شرکت

 

کارمند ممکن است پس از اخذ ویزای اقامت برای مجوز کار اقدام کند. برای دریافت مجوز کار، کارمند به تمام مدارک ذکر شده در بالا و همچنین فرم درخواست مجوز کار، که باید به زبان عربی تکمیل شود، و یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی از یک شرکت در امارات نیاز دارد.

 

فرآیند برنامه

شاید فکر کردن به فرآیند دریافت مجوز کار امارات در سه مرحله مفید باشد: اخذ ویزای ورود به کار، دریافت کارت شناسایی امارات (که به عنوان کارت شناسایی اقامت نیز شناخته می شود) و دریافت ویزای اقامت و مجوز کار.

 

هزینه های مجوز کار در امارات متحده عربی

کارفرمای شما باید هزینه درخواست ویزای اقامت شما را پوشش دهد. اینکه آنها چقدر باید بپردازند بستگی به این دارد که شغل شما در کدام سطح مهارت طبقه بندی شده است.

 

کارگران سطح 1 کسانی هستند که دارای مدرک لیسانس یا مدارک مشابه هستند. این می تواند شامل مشاغلی مانند پزشکان، حسابداران و معلمان باشد. هزینه ویزا 300 درهم است.

چهار زیرمجموعه برای سطح 2 وجود دارد. آنها شامل افرادی می شوند که دیپلم را به پایان رسانده اند و در زمینه های حرفه ای مانند مکانیک کار می کنند. هزینه از 500 درهم تا 2000 درهم متغیر است.

برای افرادی که دارای مدارک سطح پایین تر هستند، هزینه 5000 درهم است.

هر یک از این ارقام زمانی که آزمایش‌های پزشکی، هزینه‌های قانونی، و هزینه‌های ترجمه در نظر گرفته می‌شوند، می‌توانند افزایش پیدا کنند. ویزای کار برای افراد 65 سال یا بالاتر، 5000 درهم اضافی هر دو سال هزینه دارد.

علاوه بر هزینه های درخواست، هزینه ای برای صدور کارت شناسایی نیز وجود دارد. این بسته به اینکه برنامه به صورت حضوری یا آنلاین ساخته شده باشد متفاوت است. می توانید آخرین هزینه ها را در وب سایت دولت امارات بیابید.

 

تغییر یا تمدید مجوز کار در امارات متحده عربی

اگر قرار است ویزای اقامت شما منقضی شود، اسپانسر شما باید به دنبال تمدید آن باشد وگرنه با جریمه های زیادی روبرو خواهد شد. امارات پس از انقضای ویزا 30 روز مهلت اقامت می دهد. به طور کلی، شما می توانید ویزای خود را 30 روز قبل از انقضا آن تمدید کنید. البته این کار زودتر با اجازه دولت محلی امکان پذیر است. به عنوان بخشی از این فرآیند، باید معاینه پزشکی دیگری را پشت سر بگذارید.

تحصیل در امارات

امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) یکی از پیشرفته ترین مراکز آموزش عالی بین المللی است. این کشور دارای چند دانشگاه در سطح جهانی است که آن را به بهترین مقصد برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل می کند. در کنار آب و هوای آرام و فرصت های شغلی، دبی از استانداردهای آکادمیک بالاتری برای انواع مطالعات برخوردار است. دانشجویان برای ادامه تحصیل در امارات باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند.

 

قبلاً اشاره کردیم که امارات از استانداردهای آموزشی بالاتری برخوردار است. در 24 نوامبر. در سال 2019، دولت امارات یک ویزای 5 ساله ویژه برای دانشجویان با شایستگی بالا طراحی کرد.

 

شرایط اخذ ویزای بلند مدت:

دانش آموز مدرسه باید با حداقل 95 درصد نمره از مدرسه فارغ التحصیل شود، چه مدرسه دولتی باشد یا خصوصی. برای دانشجویان دانشگاه باید با معدل حداقل 3.75 از دانشگاه فارغ التحصیل شوند.

 

یک دانشجو برای درخواست ویزای دانشجویی به مدارک خاصی نیاز دارد:

♦  فرم درخواست پر شده

♦  اصل پاسپورت و حداقل 4 کپی از گذرنامه. با این حال، مطمئن شوید که پاسپورت حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و به دلایل ضروری دارای 2 صفحه خالی باشد.

♦  حداقل 12عکس

♦  نامه پیشنهاد پذیرش از دانشگاه امارات.

♦  صورت‌حساب بانکی شما که مدرکی مبنی بر تامین هزینه‌های آموزشی و هزینه‌های زندگی.

♦  کپی رسید هزینه ویزا

♦  کپی فیش شهریه و سایر هزینه های تحصیلی سال تحصیلی جاری.

♦  اثبات قرارداد اجاره محل اقامت.

♦  اگر برای مدرک فوق لیسانس درخواست می دهید، باید مدرک لیسانس خود را نشان دهید.

♦  الزام تست پزشکی

♦  دانش آموزان باید تعدادی از معاینات پزشکی را در یک مرکز پزشکی معتبر در امارات بگذرانند. آزمایشات پزشکی عبارتند از:

♦  چکاپ سلامت عمومی

♦  اشعه ایکس قفسه سینه

♦  آزمایش HIV (ایدز)

♦  آزمایش هپاتیت (B و C)

♦  تست سل

♦ جذام و سیفلیس

 

ویزای دانشجویی معمولا برای یک سال داده می شود. شما می توانید ویزای ادامه تحصیل خود را با مدرکی از موسسه آموزش عالی خاص دبی که در آن پذیرش شده است تمدید کنید. با این حال، دانشجویان می توانند برای ویزای طولانی مدت اقدام کنند. شرایط درخواست ویزای طولانی مدت در بالا ذکر شده است.

 

دولت امارات هزینه های پردازش خاصی را تعیین کرده است. با این حال، دانشگاه یا مؤسسه‌ای که درخواست داده‌اید می‌تواند هزینه‌های خدمات اضافی را که متغیر است، دریافت کند. بسته به دانشگاه باید هزینه بیمه درمانی را نیز پرداخت کنید.

 

راهنمای کامل ما را درباره نحوه تحصیل در امارات را در اینجا بخوانید.

 اقامت دائم و شهروندی امارات

امارات متحده عربی اعلام کرد که ملیت اماراتی اکنون به طور رسمی برای خارجی ها قابل دستیابی خواهد بود و این برای اولین بار برای کشور خلیج فارس است. این حرکت برای کشوری که اقتصاد آن به شدت به مهاجران متکی است، تغییری قابل توجه در جهت است، که اقامت برای آنها معمولاً منوط به ویزای کار آنها است.

 

گذرنامه امارات متحده عربی که به عنوان یکی از بهترین پاسپورت های جهان برای جابجایی رتبه بندی شده است، به افراد خارجی و متخصصان منتخب از جمله “سرمایه گذاران، پزشکان، متخصصان، مخترعان، دانشمندان، استعدادها، روشنفکران، هنرمندان و خانواده های آنها” ارائه می شود.

 

با این حال، خارجی ها نمی توانند برای شهروندی درخواست دهند. آنها باید توسط مقامات سلطنتی یا مقامات امارات معرفی شوند و کابینه این کشور حرف آخر را خواهد زد.

 

این اعلامیه که هیچ سابقه ای در منطقه خلیج فارس ندارد، نشان می دهد که چگونه شیخ نشین کوچک عرب قصد دارد استعدادهای برتر را حفظ کند، زیرا همه گیری ویروس کرونا در سال گذشته ده ها هزار مهاجر را مجبور به ترک این کشور کرد.

 

اما تابعیت می‌تواند سهم دائمی در کشور داشته باشد و جمعیت سرمایه‌گذاران را افزایش دهد. برای مثال، سرمایه گذارانی که مایل به شهروندی هستند، ملزم به داشتن ملک در امارات هستند.

 

شهروندان امارات متحده عربی در حال حاضر مزایای بسیار جذابی دریافت می کنند: درآمد معاف از مالیات بالا، آموزش یارانه ای، مراقبت های بهداشتی و سوخت؛ بسته های تشویقی برای خرید خانه و زمین؛ و مستمری و مزایای بازنشستگی از سن 49 سالگی.

 

در فوریه 2021، امارات متحده عربی تغییرات قابل توجهی در قانون شهروندی امارات ایجاد کرد. دولت اجازه می دهد تا سرمایه گذاران واجد شرایط و افراد دارای استعدادهای ویژه به همراه خانواده هایشان تابعیت شوند.

 

شهروندی امارات متحده عربی از طریق سرمایه گذاری در سال 2021 اعلام شد. این یک تغییر بزرگ در سنت شورای همکاری خلیج فارس است که هرگز تابعیت اعطا نمی کند، بلکه فقط اجازه اقامت و ویزا را به اتباع خارجی اعطا می کند.

 

هدف امارات متحده عربی جذب استعدادهای ویژه و همچنین سرمایه گذارانی است که می توانند به اقتصاد امارات کمک کنند. کابینه امارات متحده عربی، شوراهای اجرایی و دادگاه‌های محلی مقاماتی هستند که واجد شرایط شهروندی امارات متحده عربی را معرفی می‌کنند.

 

معاون رئیس جمهور و نخست وزیر شیخ محمد بن راشد آل مکتوم اظهار داشت که این قانون با هدف “جذب استعدادهایی که به سفر توسعه آنها کمک می کنند” اصلاح شده است.

 

واجد شرایط بودن برای شهروندی امارات متحده عربی از طریق سرمایه گذاری یا استعداد

ویزای اقامت طولانی مدت امارات متحده عربی در دو بازه زمانی 10 ساله و 5 ساله در دسترس است.

 

واجد شرایط بودن برای ویزای اقامت 10 ساله امارات

ویزای 10 ساله امارات برای سرمایه گذاران و استعدادهای خاص در دسترس است.

 

ویزای اقامت 10 ساله امارات برای سرمایه گذاران

اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه‌گذار درخواست بدهید، باید سرمایه‌گذاری عمومی حداقل 10 میلیون درهم انجام دهید.

 

روش های سرمایه گذاری:

♦  حداقل سپرده 10 میلیون درهم در یک صندوق سرمایه گذاری محلی

♦  تشکیل یک تجارت با حداقل سرمایه 10 میلیون درهم در امارات

♦  مشارکت با یک شرکت موجود یا جدید با ارزش سهام حداقل 10 میلیون درهم

♦  سرمایه گذاری حداقل 10 میلیون درهم در تمام روش های ذکر شده در بالا؛ شرط آن است که سرمایه گذاری در بخش هایی غیر از املاک و مستغلات کمتر از 60 درصد کل سرمایه گذاری نباشد.

 

الزامات:

♦  شما باید ثابت کنید که سرمایه کافی دارید و برای انجام سرمایه گذاری وام دریافت نمی کنید

♦  شما متعهد می شوید که سرمایه گذاری را حداقل برای سه سال نگه دارید

♦  شما تا 10 میلیون درهم صلاحیت مالی دارید

 

ویزای شما می تواند تمدید شود تا شرکای تجاری شما را نیز شامل شود. شرط این است که اگر هر شریک 10 میلیون درهم کمک کند.

 

ویزای طولانی مدت امارات می تواند شامل همسر و فرزندان شما شود. همچنین می توانید ویزای خود را برای یک مدیر اجرایی و یک مشاور تمدید کنید. سرمایه گذاران بین المللی نیز واجد شرایط درخواست مجوز ورود چندگانه برای یک دوره شش ماهه هستند.

 

ویزای اقامت 10 ساله امارات برای استعدادهای ویژه

متخصصان و پژوهشگران رشته های علم و دانش از قبیل پزشکان، دانشمندان و مخترعین و نیز افراد خلاق در زمینه های فرهنگی و هنری واجد شرایط هستند. همسر و فرزندان نیز واجد شرایط هستند. یک قرارداد کاری قانونی در زمینه تخصصی اولویت در امارات برای همه رده ها الزامی است.

 

الزامات:

♦  اگر محقق هستید، باید توسط شورای محققان امارات تایید صلاحیت شوید. اعتبار از دارندگان مدال محمد بن راشد برای تعالی علمی نیز پذیرفته می شود.

♦  اگر فردی خلاق در فرهنگ و هنر هستید، باید از وزارت فرهنگ و جوانان تایید صلاحیت کنید.

♦  اگر شما یک کارافرین هستید، باید یک حق ثبت اختراع با ارزش دریافت کنید که به اقتصاد کشور می افزاید. همچنین توجه داشته باشید که پتنت ها باید به تایید وزارت اقتصاد برسد.

♦  اگر استعداد استثنایی هستید، باید اختراعات یا تحقیقات علمی خود را که در یک مجله در سطح جهانی منتشر شده است ارسال کنید.

♦  اگر یک مدیر اجرایی هستید، باید صاحب یک شرکت بین المللی شناخته شده باشید یا باید دارای موفقیت تحصیلی بالایی باشید

 

اگر پزشک یا متخصص هستید، باید حداقل دو شرط را داشته باشید که در زیر لیست کرده ایم:

← داشتن مدرک دکتری مدرک از 500 دانشگاه برتر جهان

← جایزه یا گواهی های شایستگی داشته باشید

→ در تحقیقات علمی عمده مشارکت داشته اند

← مقالات یا کتاب هایی منتشر کرده اند

← عضو سازمانی در حوزه کاری خود باشید

← دارای 10 سال سابقه حرفه ای

→ در زمینه های اولویت امارات تخصص داشته باشید

 

واجد شرایط بودن برای ویزای اقامت 5 ساله امارات

ویزای 5 ساله امارات برای سرمایه گذاران، کارآفرینان و دانشجویان ممتاز در دسترس است.

 

ویزای اقامت 5 ساله امارات برای سرمایه گذاران

اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه‌گذار درخواست بدهید، آماده سرمایه‌گذاری در ملک هستید. ارزش ناخالص ملک باید حداقل 5 میلیون درهم باشد.

 

الزامات:

♦  شما باید ملک را حداقل برای سه سال نگه دارید

♦  شما مجاز به گرفتن وام برای سرمایه گذاری نیستید

 

ویزای اقامت 5 ساله امارات برای کارآفرینان

اگر شما یک کارآفرین با یک پروژه موجود با سرمایه 500000 درهم هستید یا توسط یک مرکز رشد کسب و کار معتبر در امارات متحده عربی تایید شده اید، ممکن است واجد شرایط باشید. می توانید ویزای خود را به همسر، فرزندان، شریک زندگی و سه مدیر اجرایی خود تمدید کنید.

 

ویزای اقامت 5 ساله امارات برای دانشجویان

اگر دانشجوی ممتاز هستید، می توانید واجد شرایط این طرح باشید.

 

الزامات:

شرط لازم این است که حداقل نمره 95 درصد را در مدارس متوسطه دولتی و خصوصی داشته باشید. دانشجویان دانشگاه، در داخل امارات متحده عربی و خارج از کشور نیز می توانند واجد شرایط باشند اگر معدل تمایز حداقل 3.75 پس از فارغ التحصیلی داشته باشند. می توانید ویزای خود را برای خانواده خود تمدید کنید.

 

مزایای شهروندی امارات از طریق سرمایه گذاری برای شما و خانواده شما

شهروندی امارات متحده عربی مزایای زیادی دارد. ما برخی از مزایای اصلی را در زیر فهرست کرده ایم:

♦  زندگی، کار و تحصیل در امارات متحده عربی

♦  تابعیت امارات متحده عربی به شما و خانواده تان حق زندگی، کار و تحصیل در امارات را می دهد.

♦  به عنوان یک متقاضی، شما اجازه دارید همسر و فرزندان خود را به برنامه اضافه کنید.

♦  امارات متحده عربی به شما این امکان را می دهد که دارایی های خود را بدون محدودیت هایی که خارجی ها و مهاجران با آن مواجه هستند ثبت کنید.

♦  باز کردن حساب های بانکی و تاسیس شرکت در امارات

♦  دسترسی بدون ویزا به 167 کشور با پاسپورت امارات

♦  امارات متحده عربی یکی از جذاب ترین طرح های مالیاتی در جهان را دارد.

♦  هیچ گونه مالیات بر درآمدی از افراد دریافت نمی شود و ارائه اظهارنامه مالیاتی الزامی نیست. علاوه بر این، درآمد خارجی از خارج از امارات مشمول مالیات امارات نیست. از این بهتر نمی شود.

 

تابعیت دوگانه امارات متحده عربی

بر اساس قانون جدید شهروندی در امارات متحده عربی، افرادی که تابعیت امارات متحده عربی را دریافت می کنند، می توانند تابعیت فعلی خود را حفظ کنند. بر این اساس، امارات متحده عربی اجازه تابعیت مضاعف را می دهد، فقط باید با کشور مبدا خود چک کنید.

 

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

امارات متحده عربی و به طور ویژه دبی، جز 20 کشور برتر جهان در زمینه ارائه خدمات تجاری است و شرایط بسیار خوبی را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران در حوزه املاک و مستغلات فراهم می کند. البته، سرمایه گذاری در امارات به شکل های مختلفی امکانپذیر است و افرادی که مجوز اقامت این کشور را دریافت می کنند، فرصت نامحدود برای رشد اقتصادی، بهره مندی از نیروی متخصص و توانمند، دریافت حقوق بالا و وضعیت اجتماعی مناسب را خواهند داشت. ویزای اقامت بلند مدت یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در امارات است که به دارندگان امکان اقامت 5 تا 10 ساله در این کشور را می دهد، البته متقاضیان پیش از اخذ ویزای اقامتی بلند مدت باید مجوز ورود به امارات را دریافت کنند.

دریافت مجوز ورود به امارات توسط موسسان شرکت، سهامداران، کارآفرینان و سرمایه گذاران در حوزه املاک نیازمند ارائه اسناد و مدارکی است از جمله:

1. رونوشت گواهی شرکت
2. رونوشت کارت مهاجرت
3. رونوشت مدارک تحصیلی
4. فرم درخواست مجوز ورود
5. رسید پرداخت هزینه ثبت نام
6. رونوشت گذرنامه تمام سهامداران شرکت
7. 4 قطعه عکس گذرنامه (برای 6 ماه اخیر)
8. گواهی برای فعالیت کارآفرینی در منطقه آزاد تجاری
9. رونوشت برابر اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل 6 ماه

 

اعتبار مجوز ورود به امارات برای دریافت ویزای سرمایه گذاری
مجوز کار امارات از زمان صدور، 60 روز اعتبار دارد. در طول این بازه زمانی، فرد باید از کشور مبدا خارج و وارد امارات شود و برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام کند. بر اساس قوانین جدید سال 2019 پیرامون ویزای سرمایه گذاری امارات، اعتبار این ویزا 10 سال خواهد بود (بلند مدت) در حالی که تا سال قبل 2 الی 3 سال بود.

افراد واجد شرایط برای ویزای بلند مدت با اعتبار 10 سال
برخی از متقاضیان می توانند برای ویزای اقامتی 10 ساله درخواست بدهند، این افراد عبارتند از:

1. سرمایه گذاران در بخش سرمایه گذاری عمومی با حداقل سرمایه اولیه 10 میلیون درهم که این سرمایه گذاری می تواند به صورت های زیر باشد:
♦  سپرده گذاری بانکی داخل امارات
♦  تاسیس شرکت در امارات متحده
♦ شراکت در شرکت جدید یا فعال

 

شرایط لازم
صدور ویزا برای متقاضیان فوق مستلزم رعایت شرایط زیر است:
♦  سرمایه باید حداقل 3 سال حفظ شود.
♦  سرمایه باید متعلق به خود فرد متقاضی باشد.
♦  اعضای خانواده سرمایه گذار نیز می توانند از این ویزای بلند مدت استفاده کنند.
♦  فرد سرمایه گذار تنها در شرکتی می تواند کار کند که در آن سرمایه گذاری کرده است.
♦  سرمایه گذاران خارجی می توانند برای مجوز مالتیپل انتری با اعتبار 6 ماه نیز درخواست بدهند.
♦  در صورت شراکت، اگر سهم هر یک شرکای تجاری 10 میلیون باشد، ویزا مشمول شرایط تمدید خواهد بود.

2. افراد دارای توانایی و استعداد خاص
محققان در رشته های علمی و افرادی که دارای تخصص ویژه هستند مانند پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعان و افراد خلاق در حوزه فرهنگ و هنر می توانند از ویزای اقامتی بلند مدت استفاده کنند و شرایط کار و سرمایه گذاری در امارات متحده را همراه با اعضای خانواده خود خواهند داشت.

 

افراد واجد شرایط برای ویزای بلند مدت با اعتبار 5 سال
برخی از متقاضیان می توانند برای ویزای اقامتی 5 ساله درخواست بدهند، این افراد عبارتند از:

 

1. سرمایه گذاران در بخش املاک در امارات متحده

شرایط لازم
صدور ویزا برای متقاضیان فوق مستلزم رعایت شرایط زیر است:

♦  سرمایه باید متعلق به خود فرد سرمایه گذار باشد.
♦  ملک خریداری شده می تواند مسکونی یا تجاری باشد.
♦  امکان فروش ملک خریداری شده حداقل تا 3 سال وجود ندارد.
♦  سرمایه گذار باید ملکی را به ارزش حداقل 5 میلیون درهم خریداری کند.
♦  متقاضی با خرید ملک در امارات، مجوز کار در این کشور را نخواهد داشت.

 

2. کارآفرینان
این گروه شامل افرادی است که دارای پروژه ای با حداقل سرمایه 500 هزار درهم امارات هستند و یا افرادی که تائیدیه بیزینسی از سوی دولت امارات را دارند. با داشتن ویزای بلند مدت 5 ساله، خانواده فرد کارآفرین نیز می توانند او را در امارات همراهی کنند.

کارآفرینان باید ابتدا گواهی مبنی بر امکان فعالیت کارآفرینی در منطقه آزاد تجاری را دریافت کنند.

 

نکاتی درباره صدور، اعتبار و تمدید مجوز اقامت امارات
♦  زمان صدور مجوز اقامت معمولا 30 روز است.
♦  این مجوز به صورت برچسب در پاسپورت درج می شود.
♦  مجوزهای اقامت بلند مدت، معمولا، به صورت خودکار تمدید می شوند.
♦  کارت شناسایی صادر شده داخل امارات معتبر است و می تواند بجای پاسپورت استفاده شود.
♦  متقاضی باید علاوه بر مجوز اقامت، کارت شناسایی اماراتی نیز داشته باشد، که حاوی اطلاعات اولیه اوست.
♦  برای حفظ مجوز اقامت، دارنده آن باید هر 6 ماه یکبار وارد امارات شود و تخطی از این قانون منجر به لغو مجوز وی خواهد شد.
♦  مجوز اقامت، مستقیما توسط اداره مهاجرت دبی در امارات صادر می شود و برخلاف سایر کشورها تائیدیه از وزارت کار و تامین اجتماعی لازم نیست.
♦  در چهارچوب این برنامه سرمایه گذاری، در صورتی که متقاضی پاسخ مثبت دریافت کند و مجوز اقامت وی صادر شود، می تواند اسپانسر اعضای خانواده خود نیز باشد. اسپانسرینگ اعضای خانواده در زمان درخواست برای مجوز اقامت تنها زمانی ممکن است که درآمد متقاضی اصلی حداقل 4000 درهم باشد. با دریافت این مجوز، متقاضی اصلی و اعضای خانواده او به طور رسمی حق اقامت در امارات را خواهند داشت.

 

دلایل انتخاب امارات متحده عربی توسط سرمایه گذاران خارجی بسیار است، زیرا دارندگان ویزای سرمایه گذاری این کشور مزایای متعددی خواهند داشت که از جمله آنها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
1. امنیت بالا
2. معافیت مالیاتی
3. سیستم بانکداری عالی
4. استاندارد بالای زندگی
5. مزایای مالی قابل توجه
6. نرخ پایین جرم و جنایت
7. همراهی اعضای خانواده
8. امکان افتتاح حساب بانکی
9. بهره مندی از خدمات آموزشی
10. دریافت گواهینامه رانندگی و بیمه امارات
11. داشتن حقوقی مشابه با شهروندان اماراتی
12. آشنایی تقریبا تمام ساکنان به زبان انگلیسی
13. زندگی شبانه امن و راحت با حضور افسران پلیس
14. فرصت های شغلی زیاد به دلیل حضور گردشگران
15. سیستم درمانی کارآمد با تجهیزات به روز و نیروهای متخصص
16. نرخ پایین اجناس خوراکی و پوشاک(هزینه ملک در این کشور نسبتا بالاست.)

 

هزینه انواع خدمات برای صدور ویزای سرمایه گذاری
♦  معاینات پزشکی: 300 درهم
♦  اصلاح وضعیت ویزا: 510 درهم
♦  دریافت ویزا داخل کشور: 680 درهم
♦  درج مهر ویزا برای 3 سال: 760 درهم
♦  صدور کارت شناسایی امارات با اعتبار 3 سال: 370 درهم
♦  درخواست مجوز ورود ویزای سرمایه گذاری: 360 درهم امارات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top