مهاجرت به کره راهنمای -2022-2023

علاقه مند به مهاجرت به کره جنوبی هستید؟ این راهنمای ساده مهاجرت ما به کره جنوبی است که حاوی تمام اطلاعاتی است که برای شروع به آن نیاز دارید. از گرفتن ویزا گرفته تا یافتن کار و شهروندی (در نهایت) – همه چیز اینجاست.

 

میراث مغرور کره ای در تمام جنبه های زندگی مدرن نفوذ می کند و پیروی محترمانه از آداب و رسوم سنتی هنوز هم در محیط های رسمی و غیر رسمی به طور گسترده دنبال می شود. کره ای ها به افراد مغرور، سخت کوش و میهن پرست معروف هستند.

 

استانداردهای بالای زندگی در کره جنوبی یک جذابیت بزرگ است. فقر یک منظره رایج نیست، زیرا منابع دولتی کافی در اختیار خانواده های نیازمند قرار دارد. یک شهروند معمولی می تواند یک ماشین، یک گوشی هوشمند (یا دو)، لباس شیک و سرگرمی مناسب داشته باشد.

 

زیرساخت های مدرن و سیستم های حمل و نقل عمومی فوق العاده زندگی در کره جنوبی را جذاب تر می کند. حمل و نقل عمومی تمیز، کارآمد، وقت شناس و ایمن است – مسافران انتخابی از گزینه های با قیمت مناسب دارند که در کنار هم امکان سفر آسان به هر گوشه کشور را فراهم می کند.

 

آموزش در سراسر کشور اولویت اصلی است و دولت منابع قابل توجهی را به این بخش اختصاص می دهد. کسب افتخارات والای تحصیلی نه تنها برای فرزند، بلکه برای عزت خانواده آنها نیز مهم تلقی می شود.

میزان جرم و جنایت بسیار پایین است و جرایم خرد عملاً وجود ندارد (حتی در قلب شهرهای بزرگ).

کره جنوبی حداقل ده مکان میراث جهانی یونسکو دارد و دارای مناظر متنوع هیجان انگیز و مکان های جالب برای کشف است.

 

گرفتن ویزا و یافتن کار

اخذ ویزای کار در کره جنوبی بسیار ساده است، مخصوصاً با یک قرارداد کار امضا شده. تمدید ویزا نیز ساده است.

نمونه هایی از ویزاهای موجود برای بازدیدکنندگان غیر کره ای عبارتند از:

F-5,6 اقامت دائم و ویزای مهاجرت ازدواج

D-8 ویزای سرمایه گذاری شرکتی

C-2,3,4 ویزاهای کار موقت، تجاری و تحصیلی (کوتاه مدت)

H-2 ویزای کاری (کوتاه مدت)

E-2 ویزای آموزش زبان انگلیسی (1 ساله)

اقامت دائم و تابعیت

اقامت دائم: دریافت این امر بسیار دشوار است. برای واجد شرایط بودن، بسیاری باید با یک شهروند ازدواج کنند یا مقدار زیادی پول (5 میلیون دلار یا بیشتر) سرمایه گذاری کنند.

توجه: اگر خون کره ای دارید (مثلاً کره ای-آمریکایی هستید)، فوراً واجد شرایط اقامت دائم (وضعیت F-4) هستید. به طور خلاصه، اگر بتوانید نشان دهید که از نظر قومی کره ای هستید، کل فرآیند بسیار آسان تر است.

اخذ تابعیت (طبیعت): پس از 5 سال زندگی متوالی در کره جنوبی می توان برای تابعیت درخواست کرد. برخی از شرایط شامل قبولی در آزمون‌های مهارت زبان کره‌ای، نشان دادن دانش خود از فرهنگ کره‌ای و اثبات کمک قابل توجهی به جامعه کره جنوبی است.

 

راه اندازی کسب و کار در کره جنوبی

دولت بر نیاز به سرمایه گذاری خارجی تاکید دارد و سیاست هایی را اجرا کرده است که به صاحبان مشاغل خارجی کمک می کند تا سیاست های سختگیرانه قانونی و مالی را دور بزنند. این مزایا شامل مشوق های مالیاتی و حمایت مالی (از جمله کمک های نقدی) است.

راه اندازی هر کسب و کاری در کره برای کارآفرینانی که هیچ ارتباط قبلی با کره جنوبی ندارند می تواند دشوار باشد. بسیاری از صاحبان مشاغل خارجی بدون رابطه همسر یا خانواده با کره مجبور به تکیه بر شرکای داخلی یا مالکیت آزمایشی کره ای شده اند.

تحصیل در کره جنوبی

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کره باید دارای مدرک دیپلم باشند و در آزمون ورودی دانشگاه هم شرکت و پذیرفته شوند. البته آزمون ورودی دانشگاه در این کشور همانند کنکورهای سراسری در ایران نیست، بلکه هر دانشگاه آزمون مخصوص به خود را دارد و متقاضی می تواند در آزمون ورودی چندین دانشگاه شرکت کند.

 

دوره های تحصیلی در کره جنوبی همانند سایر کشورهاست. سطح کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری حدود 3 سال می باشد.

 

دانشگاه های این کشور به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و امکان تحصیل در تمام رشته ها و گرایش ها در کره وجود دارد.

 

تحصیل به زبان کره ای که زبان رسمی این کشور است و نیز زبان انگلیسی امکانپذیر می باشد.

 

کشور کره جنوبی تقریبا در تمامی رشته ها بورس های تحصیلی را ارائه می دهد، بهمین دلیل تحصیل در این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان است. بورس های تحصیلی معمولا توسط دولت و یا خود دانشگاه ارائه می شوند.

 

 ویزای تحصیلی

اگر قصد دارید تا بیش از 90 روز در یک موسسه آموزشی یا دانشگاه در کره تحصیل کنید، باید برای گرفتن ویزای دانشجویی درخواست دهید. برای درخواست حتما باید گواهی پذیرش از دانشگاهی در کره ای را ارائه نمایید. متقاضیان دریافت گواهی پذیرش از دانشگاه معمولا باید شهریه حداقل 2 ترم 10 هفته ای را بپردازند. دوره تحصیلی در دانشگاه های کره معمولا 4 ترم 10 هفته ای در هر سال است.

 

در نهایت، متقاضی قادر خواهد بود تا ویزای دانشجویی تحت عنوان D-visa را دریافت کند. در این ویزا شماره ای درج می شود که بسته به رشته تحصیلی که قصد شرکت در آن را دارید متفاوت است.

 

با داشتن ویزای دانشجویی و بعد از گذشت 6 ماه از آغاز تحصیل در کره می توانید برای مجوز کار پاره وقت درخواست بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما با دانشگاه محل تحصیل در ارتباط باشید.

 

نحوه ارائه درخواست برای تحصیل در کره جنوبی

قبل از درخواست ویزای دانشجویی، باید برای تحصیل در دانشگاهی در کره اقدام کنید و در آن پذیرفته شوید. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف کره ممکن است کمی متفاوت باشند، اما معمولا ارائه مدارک زیر ضروری است:

♦  تکمیل فرم درخواست

♦  کپی پاسپورت

♦  دیپلم دبیرستان به زبان انگلیسی

♦  مدارکی دال بر توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کره

 

آماده سازی اسناد و مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، باید هزینه تحصیل را بپردازید. پس از پرداخت شهریه، دانشگاه گواهی پذیرش و / یا تأییدیه صدور ویزا را برای شما ارسال خواهد شد. با دریافت این گواهی می توانید برای دریافت ویزای دانشجویی از طریق سفارت کره در کشور محل زندگیتان اقدام کنید.

 

اگر قصد دارید تا با ویزای دانشجویی وارد کره شوید، توصیه می شود هزینه تحصیل را حتما 2 ماه قبل از شروع تحصیل بپردازید. اینکار زمان کافی برای دریافت اسناد پذیرش و درخواست ویزا را در اختیارتان قرار می دهد.

 

در صورتی که زمان کافی برای دریافت ویزای دانشجویی قبل از شروع تحصیلات ندارید، می توانید، بعنوان آخرین راه چاره، با ویزای توریستی به کره جنوبی سفر کنید و همانجا برای تغییر ویزا به ویزای دانشجویی اقدام کنید.

 

مدارک لازم بسته به سفارت و دانشگاه محل تحصیل متغیر است اما معمولا شامل موارد زیر می باشد:

♦  اصل پاسپورت همرا ه با یک نسخه کپی از صفحه عکس.

♦  پاسپورت باید حداقل 6 ماه پس از ورود برنامه ریزی شده به کره اعتبار داشته باشد.

♦  فرم درخواست ویزای تکمیل شده

♦  هزینه درخواست ویزا

♦  عکس پاسپورتی

♦  گواهی پذیرش از دانشگاه

♦  گواهی توانایی تأمین مالی هزینه های تحصیل و زندگی

 

اگر در برنامه تبادلی شرکت می کنید، ممکن است علاوه بر موارد ذکر شده مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشد.

تمام اسناد باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا کره ای ترجمه و سپس ارائه شوند.

 

پروسه دریافت ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است اما معمولا دو هفته طول می کشد. اگر زمان کمی دارید با سفارت تماس بگیرید و درخواست کنید تا در صورت امکان فرآیند بررسی و صدور ویزا را سریعتر انجام دهند. برای دریافت ویزا باید شخصا به سفارت مراجعه کنید مگر اینکه کل پروسه را به موسسه حقوقی سپرده باشید.

 

داشتن بیمه درمانی مناسب برای زمان تحصیل در کره جنوبی هم ضروری است. متقاضیان خارجی که با ویزای بیش از 90 روز وارد کره می شوند باید به اداره مهاجرت کره برای دریافت کارت ویژه اتباع خارجی درخواست بدهند.

 

برای جلوگیری از جریمه شدن حتما در طول 90 روز از زمان ورود برای کارت درخواست کنید. این کارت در واقع نوعی کارت شناسایی (ID Card) در کره بحساب می آید. بر اساس قوانین سفارت کره، این کارت همراه با ویزای یکبار ورود بعنوان یک ویزای چند بار ورود در نظر گرفته می شود.

 

لطفا توجه داشته باشید که مقامات و دانشگاه های کره، گاهی اوقات، بدون اطلاع رسانی روند ویزا را تغییر می دهند، بهمین دلیل حتما سعی کنید دستورالعمل های مربوط به هر دانشگاه را از سایت های مربوطه مطالعه کنید تا در جریان تغییرات احتمالی قرار بگیرید.

 

برای اطلاعات بیشتر راهنمای تحصیل در کره جنوبی را در سایت ما بخوانید.

مهاجرت کاری به کره جنوبی

ویزای کاری کره جنوبی، بسته به نوع کار و مدت زمان استخدام، انواع مختلفی دارد. اعضای خانواده وابسته به فردی که در کره جنوبی اقامت دارد، در صورتی که مایلند در طول اقامت خود در کره جنوبی کار کنند، به ویزای کاری نیاز دارند. قبل از ورود به کره جنوبی ویزای کار باید مورد تایید قرار گیرد و تنها پس از آن می توانید به صورت قانونی کار کنید.

 

انواع ویزاهای کاری کره جنوبی

ا) C-4: ویزا برای استخدام کوتاه مدت

افرادی که مایل به انجام کار موقت کمتر از 90 روز در کره جنوبی هستند، باید برای دریافت این ویزا اقدام کنند. زمینه کار می تواند موسیقی، نقاشی یا سایر زمینه های هنری باشد.

 

2) E2: ویزا برای مدرسان زبان های خارجی

این ویزا به مدرسان زبان های خارجی در سازمان ها، شرکت های پخش، موسسات آموزشی و سایر نهادها اعطا می شود. زبان خارجی مورد نظر یا باید زبان مادری مدرس باشد و یا مدرس دارای حداقل مدرک لیسانس برای زبان مربوطه باشد.

 

3) E-5: ویزا برای حرفه ای ها

افرادی که دارای مدرک بین المللی در حرفه خود هستند، در صورتی که مدرکشان توسط دولت کره تایید شود، می توانند برای اخذ این ویزا درخواست بدهند. برای مثال، کسانی که مایل به انجام فعالیت های پزشکی، حقوقی یا معماری هستند.

 

4) E-1: ویزا برای محققان و استادان

محققان و استادان برای انجام تحقیق در فیلد تحصیلی خود در موسسه ای فراتر از سطح کالج، یا بمنظور ارائه سخنرانی به این نوع ویزا نیاز دارند.

 

5) E-3: ویزا برای انجام تحقیقات

این ویزا به افرادی که مایل به انجام تحقیقات در زمینه علوم طبیعی یا تکنولوژی پیشرفته هستند، اعطا می شود. حداقل صلاحیت مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا داشتن مدرک کارشناسی است. در ضمن از متقاضیان خواسته می شود تا برای تدریس به زبان مادری یا زبان اولشان نیز درخواست بدهند.

 

6) E-6: ویزا برای هنرمندان

افرادی که مایل به انجام فعالیت های درآمدزا در حوزه های مختلف هنری مانند موسیقی، ورزش، ادبیات و مد هستند، به این ویزا نیاز دارند.

 

7) E-4: ویزا برای انتقال تکنولوژی

این ویزا برای افرادی مناسب است که به کره جنوبی دعوت شده اند تا تخصص فنی خود را در زمینه فناوری یا علوم طبیعی و یا در زمینه های خاصی که تخصص آنها در این کشور وجود ندارد، ارائه دهند.

 

8) E-10: ویزا برای خدمه کشتی

برای افرادی مورد نیاز است که تمایل دارند تا بر روی کشتی در کره جنوبی مشغول بکار شوند.

 

9) E-7: ویزا برای مشاغل خاص

متقاضیانی که مایل به انجام انواع خاصی از کار هستند نیاز به این ویزا برای انجام این کار دارند.

 

10) H-1: ویزای کار در زمان تعطیلات

“توافق کار در زمان در تعطیلات” توافقی میان کره جنوبی و برخی کشورهای خاص است که در حال حاضر امکان استفاده از آن برای ایرانیان وجود ندارد.

 

ویزاهای اشتغال نیز شامل موارد زیر است:

♦  D-7: انتقال نیرو درون شرکت

♦  D-9: مدیریت تجارت

♦  D-8: سرمایه گذاری خارجی

 

تمام ویزاهای ذکر شده باید توسط کنسولگری یا سفارت کره در کشور محل سکونت متقاضی بررسی و صادر شوند.

 

کارفرمای کره ای، که در واقع اسپانسر متقاضی است، باید درخواستی مبنی بر دریافت مجوز کار را به بخش بازرسی ورودی اداره مهاجرت و وزارت دادگستری ارائه کند. سپس وزارت دادگستری با سازمان مربوطه همکاری و پیرامون صدور و یا عدم صدور مجوز تصمیم گیری می کند.

 

پس از تائید درخواست، CCVI (گواهی تأیید صدور ویزا) توسط وزارت دادگستری صادر می شود که متقاضی باید این گواهی را در کشور خود به کنسولگری یا سفارت کره تحویل دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری کره جنوبی

پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ارائه درخواست ویزا

♦  فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا

♦  هزینه درخواست

♦  عکس پاسپورتی

♦  نسخه اصل CCVI

 

شرکت کره جنوبی که اسپانسر متقاضی است نیز باید مدارکی را ارائه کند از جمله:

♦  کپی گواهی ثبت شرکت

♦  گواهی ثبت نام تحت قانون سرمایه گذاری

♦  گواهی پرداخت مالیات در سال های قبل

♦  اظهارنامه مالی سال گذشته

♦  جزئیات اطلاعات مربوط به کارکنان خارجی که در حال حاضر در شرکت کار می کنند

♦  دعوتنامه صادر شده برای متقاضی

♦  نامه تضمین مالی از طرف شرکت

 

مدارکی که باید توسط متقاضی ارائه شوند عبارتند از:

♦  رزومه دقیق و کامل

♦  کپی مدارک تحصیلی

♦  2 قطعه عکس پاسپورتی

♦  کپی صفحه ID در پاسپورت

♦  شرح مختصری از شغل پیشنهادی

♦ نسخه اصل قرارداد صادر شده توسط شرکت

♦  گواهی سلامت (عدم ابتلا به بیماری های مسری)

 

مدارکی که (در صورت لزوم) باید توسط خانواده متقاضی ارائه شوند:

♦  کپی سند ازدواج

♦  کپی گواهی تولد فرزندان

♦  2 قطعه عکس پاسپورتی

♦  کپی صفحات ID در پاسپورت هر یک از افراد

 

مراحل ارسال درخواست ویزا:

 مرحله 1: دریافت گواهی تایید صدور ویزا (CCVI)

قبل از ارسال درخواست برای ویزای کاری کره جنوبی، متقاضی باید CCVI را از وزارت دادگستری کره جنوبی دریافت کند.

زمان لازم برای بررسی درخواست CCVI حدود 1 تا 4 هفته است.

 

 مرحله 2: ارائه درخواست ویزا

هنگامی که متقاضی CCVI را دریافت کرد، باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و امضا کند و فرم تکمیل شده را همراه با تمام اسناد لازم به کنسولگری یا سفارت کره جنوبی در کشور محل زندگی خود تحویل دهد.

 

مرحله 3: پرداخت هزینه درخواست ویزا

متقاضی باید از پرداخت تمام هزینه ها بطور کامل اطمینان حاصل کند.

 

مرحله 4: دریافت ویزا

پس از بررسی و رسیدگی به درخواست ویزا و صدور آن، متقاضی مطلع می شود و می تواند برای دریافت ویزای صادر شده اقدام کند.

 

 مهاجرت به کره جنوبی همراه با خانواده 

اگر شما در حال برنامه ریزی برای رفتن به کره جنوبی همراه با خانواده خود هستید، همسر و فرزندانتان نیز باید، به صورت جداگانه، برای ویزا، ثبت نام اتباع خارجی و مجوز همراهی با متقاضی اصلی درخواست بدهند.

همه اعضای خانواده که بیش از 16 سال سن دارند، در زمان ارسال درخواست ویزا باید اثر انگشت آنها ثبت شود.

در صورتی که همسر متقاضی اصلی بخواهد در کره جنوبی کار کند، باید برای مجوز کار درخواست بدهد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی برای متقاضیان خارجی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری در این کشور را از طریق سپرده های بانکی، املاک و مستغلات یا سرمایه گذاری های پر ریسک دارند.

 

طرح سرمایه گذاران مهاجر برای کسب و کار عمومی (IISPB) به افراد مقیم دارای ویزای F-2 اعطا می شود که امکان فعالیت های اقتصادی را به سرمایه گذاران خارجی به صورت آزادانه می دهد. میزان سرمایه باید با استاندارد وزارت دادگستری مطابقت داشته باشد و به سرمایه گذار این اجازه را می دهد تا در صورت حفظ سرمایه برای حداقل 5 سال، ویزای خود را به F-5 تغییر دهد.

 

 

ویزای اقامتی F-2، که امکان انجام فعالیت اقتصادی را به فرد می دهد، برای سرمایه گذاران خارجی، همسر و فرزندان مجرد آنها صادر می شود و تغییر ویزا به وضعیت اقامت دائم (F-5) امکانپذیر خواهد بود اگر سرمایه گذار خارجی سرمایه خود را برای حداقل 5 سال در کره حفظ کند.

 

♦  حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری

♦  500 میلیون وون  (450000 دلار آمریکا) یا بیشتر

♦  300 میلیون وون (265000 دلار آمریکا) و یا بیشتر برای سرمایه گذار بازنشسته با بیش از 55 سال سن

♦  علاوه بر سرمایه گذاری، سرمایه گذار بازنشسته و همسرش باید دارایی 300 میلیون وون یا بیشتر در قالب خانه و خارج از کشور داشته باشد.

 

روش های سرمایه گذاری در کره جنوبی

سرمايه گذاری تضمين شده و بدون سود:

در این نوع سرمایه گذاری،‌ سرمایه گذار باید حداقل سرمایه لازم را در صندوق دولتی مانند بانک توسعه کره، تحت نظارت و سرپرستی وزارت دادگستری سپرده گذاری کند. در این روش، بازگشت سرمایه تنها بعد از 5 سال است. بانک توسعه کره این سپرده را به شرکت های کوچک و متوسط با نرخ بهره بسیار پایین قرض می دهد.

 

سرمایه گذاری پر ریسک:

سرمایه گذار باید حداقل سرمایه لازم را در پروژه های توسعه در مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری کند. این کار تحت نظارت و سرپرستی وزارت دادگستری با مشاوره با وزارت مربوطه (وزارت اقتصاد، زیرساخت و حمل و نقل) انجام می شود. در این روش، سرمایه می تواند با سود یا ضرر همراه باشد.

 

♦  مناطق در حال توسعه: Yeongju، Andong، Yecheon

♦  مناطق توسعه گردشگری و صنعت توریسم: Taean، Yeongam، Haenam

 

املاک و مستغلات:

طرح سرمایه گذاری برای املاک و مستغلات (IISRE)، که در فوریه 2010 برای جزیره ججو مطرح شد، یک برنامه دولتی است که به سرمایه گذاران خارجی وضعیت اقامتی F-2 می دهد. مسئولیت صدور مجوزهای این طرح با وزارت دادگستری است و سرمایه گذاران با پرداخت حداقل سرمایه لازم در بخش املاک و مستغلات، در صورتی که سرمایه خود در این حوزه را برای حداقل 5 سال حفظ کنند، مجوز اقامت دائم F-5 را دریافت خواهند کرد.

 

مزایای سرمایه گذاری در کره جنوبی:

 1. اقامت دائم: سرمایه گذاران می توانند مجوز F-2 را دریافت کنند، در صورتی که بتوانند تا 700 میلیون KRW در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. بعد از 5 سال، مجوز اقامت F-5 برای این سرمایه گذاران صادر می شود.
 2. تضمین رفت و آمد و اقامت آزادانه: سرمایه گذاران می توانند آزادانه از تمام مناطق به استثنا مناطق تحت IISRE دیدار یا در آنها اقامت کنند، البته پس از ارائه گزارش تغییر در محل اقامت موقت.
 3. تحصیل: سرمایه گذاران نیز همانند شهروندان کره ای حق تحصیل دولتی یا ثبت نام در کالج های بین المللی در ججو را دارند.
 4. بیمه درمانی: سرمایه گذاران می توانند از پوشش بیمه درمانی برابر با شهروندان کره ای بهره مند شوند.
 5. معاملات در حوزه املاک و مستغلات: سرمایه گذاران پس از اخذ اقامت دائم آزادانه می توانند در حوزه املاک و مستغلات معامله کنند.
 6. اشتغال: همسر یا اعضای خانواده سرمایه گذار می توانند شغلی را انتخاب کنند و در فعالیت های تجاری مشغول بکار شوند.

مهاجرت از طریق خانواده یا رابطه خویشاوندی

در کره جنوبی برای روش های مهاجرتی مختلف ویزاهای متفاوتی صادر می شود. در این کشور همانند سایر کشورها طرح پیوستن به اعضای خانواده در قالب یک نوع ویزای مجزا وجود ندارد، بلکه برای هر نوع پیوستن فرد به عضوی از خانواده در کره جنوبی یک نوع ویزای خاص صادر می شود.

 

انواع ویزاهای پیوستن به خانواده

 1. ویزای F-1: ویزای بازدید یا پیوستن به خانواده
 2. ویزای F-2: نوعی ویزای اقامتی

ویزای F-1-2: به همسران کره ای اعطا می شود.

ویزای F-2-2: ویزای یکبار ورود با اعتبار 90 روزه یا کمتر برای فرزند زیر سن قانونی فرد دارای ملیت کره ای

ویزای F-2-3: ویزای اقامت یکبار ورود با اعتبار 1 ساله یا کمتر برای همسر فرد دارای ویزای اقامت نوع F-5

 

 1. ویزای F-3: همراهی همسر و فرزند

 

 1. ویزای F-12-4: برای وابستگان فرد کره ای که خارج از این کشور است.

 

 1. ویزای F-5: اقامت دائم

 

 1. ویزای F-6: ازدواج با شهروند کره ای

ویزای F-1-6: همسر فردی با ملیت کره ای

ویزای F-2-6: برای فرزند، پدر یا مادر فرزند کوچکی که پس از ازدواج با یک فرد کره ای بدنیا آمده است، اما واجد شرایط ویزای F-1-6 نیست.

 

ویزای وابستگی به خانواده (F-3)

این ویزا برای همراهی با همسر یا فرزند (زیر 18 سال) افرادی است که تحت ویزاهای زیرگروه D-1 تا E-7  در کره هستند.

افراد واجد شرایط دریافت این نوع ویزاعبارتند از:

 

همسر یا فرزند کوچک و مجرد فرد دارنده ویزای D-1 تا E-7 کره واجد شرایط درخواست ویزای F-3 می باشند. با این حال، وابستگان دارنده ویزای D-3 امکان استفاده از ویزای F-3 را ندارند.

 

حداکثر طول اقامت ویزاهای گروه F

مدت اعتبار این ویزاها با مدت اعتبار ویزای فرد اصلی که در کره اقامت دارد و شما او را همراهی می کنید یکسان خواهد بود.

 

اسناد و مدارک لازم

 1. فرم درخواست
 2. پاسپورت معتبر
 3. عکس رنگی پاسپورتی
 4. پرداخت هزینه درخواست
 5. اسناد موید ارتباط خانوادگی (سند ازدواج/گواهی تولد)
 6. مدارکی دال بر توانایی تامین مالی خود و خانواده
 7. ارائه سندی دال بر ویزاهای قبلی (در صورت وجود)

 

برای همسر یا فرزندان کوچک و مجرد (زیر 18 سال) فرد واجد شرایط معمولا ویزای یکبار ورود با اعتبار یک سال یا کمتر صادر می شود.

 

ویزاهای همراه (F-3) برای وابستگان ویزای D-5 نیز صادر می شود، البته تنها در صورتی که دارنده ویزای D-5 شعبه شرکتی را در جمهوری کره راه اندازی کند.

 

برای تمدید ویزا باید این مدارک را ارائه کنید:

♦  فرم درخواست ویزا

♦  پاسپورت معتبر

♦  کارت ثبت نام در کره

♦  هزینه درخواست

♦  گواهی اقامت (اسناد قابل قبول برای اثبات اقامت عبارتند از اجاره نامه، نامه ای مبنی بر پایان مدت ویزا یا قبض و غیره)

 

 اخذ اقامت از طریق ازدواج

در کره جنوبی نیز همانند سایر کشورها در صورت ازدواج فردی با شهروند یا مقیم این کشور امکان دریافت اقامت وجود دارد، اما با این تفاوت که ابتدا بمدت 2 الی 3 سال به فرد اقامت موقت می دهند و در نهایت در صورتی که ازدواج به طلاق منتهی نشود، اقامت دائم برای فرد صادر خواهد شد.

 

اخذ شهروندی کره جنوبی با تولد نوزاد در این کشور

سیستم اعطای شهروندی در کره جنوبی از طریق خون است، بهمین دلیل صرفا تولد نوزاد در این کشور به اخذ اقامت و شهروندی منتهی نخواهد شد. بعبارت دیگر، نوزاد متولد شده تنها در صورت داشتن والدینی با تابعیت کره ای می تواند اقامت این کشور را دریافت کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top