مهاجرت زنان به کانادا: کانادا چگونه به زنان مهاجر کمک می‌کند؟

مهاجرت زنان به کانادا: کانادا چگونه به زنان مهاجر کمک می‌کند؟

🛑مهاجرت زنان به کانادا: در اواخر ماه مارس بود، که انتاریو از سرمایه گذاری 768 هزار دلاری در شورای زنان مسلمان کانادا (CCMW) خبر داد.

 

این بودجه برای کمک به «رفع موانع اشتغال برای زنان با تمرکز بر افزایش استخدام، ابقا و پیشرفت در بخش‌های اقتصادی غیرسنتی و یا رو به رشد» از طریق پروژه «بررسی موانع اشتغال برای زنان مسلمان» CCMW در نظر گرفته شده است.

 

تغییر مبلغ تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا

 

چنین سرمایه‌گذاری‌هایی برای کمک به رفع نابرابری‌هایی که زنان در کانادا با آن روبرو هستند انجام می‌شود و نشان می‌دهد که چرا برای سازمان‌های سراسر این کشور حیاتی است که در جهت رفع موانع برای زنان در این کشور و توانمندسازی آنها تلاش کنند. این امر به ویژه در مورد زنان مهاجر در کانادا صادق است، که همچنان برای به دست آوردن جایگاهی برابر در نیروی کار کانادا تلاش می‌کنند. کمک‌ها در سطح فدرال و استانی ارائه می‌شوند که در زیر به برخی از آنان پرداخته می‌شود:

 

مهاجرت زنان به کانادا سطح فدرال

اداره مهاجرت چندین برنامه و خدمات فدرال برای زنانی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، دارد، که شامل «زنان در معرض خطر» (WAR)، و برنامه آزمایشی «زنان تازه وارد با پیش‌زمینه نژادی» (RNWP) است.

 

▪️برنامه زنان در معرض خطر WAR اداره مهاجرت کانادا به «زنانی که نیاز به حمایت فوری دارند یا آسیب پذیر هستند کمک می‌کند.» زنان در این برنامه و همچنین افراد تحت تکفل آنها باید تمام امتحانات ورودی کانادا (پزشکی، امنیتی و غیره) را برای دریافت کمک از طریق برنامه حفاظت فوری (UPP) پشت سر بگذارند.

▪️برنامه آزمایشی «زنان تازه وارد با پیش‌زمینه نژادی» (RNWP) «به زنان تازه وارد در کانادا خدمات اسکان و پشتیبانی برای بهبود نتایج شغلی و پیشرفت شغلی آنها ارائه می دهد [که به فرصت های بیشتری برای زنان مهاجر با پیش‌زمینه‌های نژادی کمک می‌کند تا به طور برابر و کامل در اقتصاد [کانادا] مشارکت داشته باشند.

 

مهاجرت زنان به کانادا سطح استانی

هر استانی در کانادا خدماتی را از طریق سازمان‌های محلی ارائه می‌کند که هدف آن کمک به زنان مهاجردر تقریباً هر مقوله‌ای است، از زندگی روزمره در هنگام استقرار در کانادا گرفته، تا یافتن کار، آماده‌سازی برای آزمون نهایی شهروندی و حتی یافتن یک مربی یا تبدیل شدن به یک مربی.

 

بریتیش کلمبیا

▪️شورای اقتصادی زنان (ونکوور): یک موسسه خیریه ثبت شده با مأموریت «پیشبرد مشارکت زنان در ایجاد اقتصادهای انعطاف پذیر و فراگیر، به ویژه زنانی که موانع سیستمی متعددی را تجربه می‌کنند.»

▪️انجمن Umoja Operation Compassion Society (در Surrey): یک موسسه خیریه که به همه مهاجران و پناهندگان جدید، با برنامه ریزی تخصصی برای کمک در زندگی روزمره و یافتن شغل همکاری می‌کند. آنها همچنین خدمات ویژه‌ای برای زنان ارائه می‌دهند.

 

آلبرتا

▪️انجمن زنان مهاجر کلگری: سازمانی که برنامه‌هایی را ارائه می‌کند که به زنان مهاجر کمک می‌کند تا زندگی روزمره خود را طی کنند، شغل پیدا کنند، به دنبال مربی باشند و در کلاس‌های زبان شرکت کنند.

▪️سازمان Making Changes Employment Association of Alberta (کلگری): این سازمان به زنانی که به دنبال یافتن شغل هستند خدمات ارائه می‌دهد.

 

انتاریو

▪️اتحادیه Access Alliance Multicultural Health & Community Services (تورنتو): ارائه‌دهنده خدمات مهاجرت و پناهندگی با هدف «بهبود سلامت [برای کسانی که] به دلیل موانع سیستمی و فقر آسیب‌پذیر شده‌اند».

▪️خدمات زنان مهاجر اتاوا: این سازمان برنامه ها و خدماتی را با تمرکز بر سه حوزه اصلی ارائه می‌دهد: مداخله در بحران و مشاوره؛ ترجمه شفاهی و ترجمه؛ و اسکان و ادغام.

 

کبک

▪️مرکز زنان مونترال: سازمانی که از زنان تازه وارد «در طول فرآیند مهاجرت [با ارائه خدماتی برای تسهیل اسکان و ادغام از طریق حمایت فردی و یا فعالیت‌های گروهی» حمایت می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top