افزایش هزینه صدور ویزای دانشجویی استرالیا

هزینه صدور ویزای دانشجویی استرالیا

تصمیم دولت فدرال از اول جولای 2024 هزینه صدور ویزای دانشجویی برای متقاضیان به تحصیل در دانشگاه استرالیا تقریبا دوبرابر شده و از 710 دلار به 1600 دلار افزایش پیدا کرده است.

 

دولت فدرال معتقد است، درآمد اضافی از افزایش هزینه صدور ویزا، به تامین بودجه برای اجرای طرح‌های آموزشی از جمله کاهش بدهی فارغ‌التحصیلان و حمایت مالی از کارآموزان کمک خواهد کرد.

 

جیسون کلر، وزیر آموزش و پرورش نیز اظهار داشت، باید از یکپارچگی و کیفیت بخش آموزش بین المللی به عنوان یک سرمایه ملی فوق العاده مهم، اطمینان حاصل شود.
در واقع اقدام دولت فدرال در بالابردن هزینه صدور ویزا برای دانشجویان خارجی در راستای اعمال سیاست‌های سختگیرانه مهاجرتی و اقامتی و با هدف کاهش ورود مهاجران خارجی که در سال مالی 2022-2023 به 528 هزار نفر رسید، صورت گرفته است.

 

این در حالی است که به گفته یک وکیل مهاجرت، هزینه صدور ویزای دانشجویی استرالیا، کاهش چشمگیر دانشجویان خارجی طی چند سال آینده را موجب خواهد شد.

 

یگانه سلطان‌پور، رئیس ملی شورای دانشجویان بین المللی استرالیا ضمن انتقاد شدید از تصمیم دولت فدرال،اظهار داشت: افزایش هزینه ویزا همراه با هزینه‌های بالای شهریه، فشار بر دانشجویان خارجی را تشدید کرده و در نتیجه این افراد را به سمت کشورهای دیگر از جمله انگلستان، کانادا و ایالات متحده سوق خواهد داد.در حال حاضر هزینه صدور ویزا در این سه کشور از استرالیا کمتر است. به عنوان مثال صدور ویزای برای دانشجویان خارجی در انگلستان، 900 دلار هزینه دارد.

 

از جولای 2023 تا ماه می 2024 تزدیک به 440 هزار دانشجوی خارجی برای دریافت ویزای تحصیل در استرالیا تقاضا ارسال کرده‌اند.

 

افزایش هزينه هاى ويزاى شينگن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top