همه کشور ها

سوالات متداول

برای مهاجرت قانونی باید یکی از راه های زیر را انتخاب کنید:

✔ مهاجرت تحصیلی

پرطرفدارترین روش مهاجرت با اخذ پذیرش از مدرسه،کالج و دانشگاه است.

دانشجویانی که قصد مهاجرت دارند ابتدا باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه کشور مورد نظر اقدام نمایند و پس از موفقیت در این امر مراحل مربوط به ویزای تحصیلی را باید طی کنند.

✔ مهاجرت کاری

این ویزا مناسب افراد متخصص و سابقه مناسب است،که میتواند به اقامت دائم منجر شود.

✔ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بهترین راه برای افرادی که تمکن مالی خوبی دارند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد.

این روش امکان گرفت تابعیت و پاسبورت را هموار میکند و میتواند شامل (خرید خانه،ثبت شرکت،کارآفرینی و…) باشد.

✔ مهاجرت از طریق تولد فرزند

اخذ اقامات در کشورهای تابع سیستم خاک مثل استرالیا و کانادا با به دنیا آمدن فرزند شما در قلمرو خاک و آب و هوایی کشور امکان پذیر می باشد.

✔ مهاجرت از طریق ازدواج

یکی دیگر از روشهای مهاجرت ازدواج است که اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد را دارد و شرط لازم ثبت رسمی ازدواج و اثبات به دولت کشور مقصد است.

با دارا بودن یکی از شرایط ذیل میتوان اقامت کشور مدنظرتان را بگیرید.

خرید ملک
ثبت شرکت
پذیرش دانشگاه
ازدواج

اگر سربازی نرفتید و یا معافیت ندارید نمی توانید از کشور خارج شوید.

بدون کارت پایان خدمت می شود به شرط داشتن معافیت تحصیلی و پذیرش از یک دانشگاه معتبر خارجی با گذاشتن وثیقه خارج از کشور درس بخوانید.

بر اساس آمار سازمان ملل، چهار کشور آلمان، سوئد، هلند و فرانسه در اتحادیه اروپا در حال حاضر میزبان بیشترین تعداد مهاجر متولد ایران هستند. براساس این آمار در سال ۲۰۲۰ ، کشور آلمان با ۱۵۲ هزار و ۵۹۰ مهاجر متولد ایران در جایگاه نخست قرار دارد.


در سال ۲۰۲۰ بیشترین درخواست ویزای ثبت شده و همچنین تعداد ویزای شنگن صادر شده برای ایرانیان در اروپا، متعلق به کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا بوده است. لذا کشور آلمان اولین مقصد ایرانی‌ها برای مهاجرت به اروپاست.

انگستان دومین مقصد مهاجرت ایرانی‌ها در خارج از اتحادیه اروپا است و در حال حاضر حدود ۸۳ هزار و ۵۳۱ نفر ایرانی در این کشور زندگی می‌کنند.

همچنین استرالیا همواره یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت ایرانی‌ها در همه انواع مهاجرت از جمله مهاجرت کاری بوده و تعداد کل جمعیت ایرانی‌ها در استرالیا در این سال‌ها روندی صعودی داشته است.

زمانی که صحبت از مهاجرت تحصیلی می‌شود، فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید، فرق می‌کند. برای مثال رتبه دانشگاه، کیفیت آموزش در رشته تحصیلی مورد نظرتان و هزینه‌های تحصیل از موضوعات مهم به شمار می‌روند. به طور کلی دانشجویان در سراسر جهان کشورهای زیر را به عنوان اولین مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می‌کنند:

امریکا
انگلستان
چین
کانادا
استرالیا

8 تا از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان
کانادا یکی از بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
آلمان
استرالیا
دانمارک
آمریکا
امارات متحده عربی
عمان
ژاپن