کشورهای واجد شرایط برای ویزای الکترونیکی عربستان

کشورهای واجد شرایط برای ویزای الکترونیکی عربستان

کشورهای واجد شرایط برای ویزای الکترونیکی عربستان: گردشگری یکی از ارکان اصلی برنامه چشم انداز 2030 دولت عربستان است. این پادشاهی قصد دارد تا سال 2030 سالانه 100 میلیون گردشگر را جذب کند و صنعت گردشگری را که 10 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد، تقویت کند.

 

ویزای الکترونیکی چیست؟

e-Visa مخفف عبارت Electronic Visa Service است. ویزای الکترونیکی نوعی ویزا است که می توانید به صورت آنلاین برای آن درخواست دهید. درخواست ویزا از طریق پورتال آنلاین است. ویزای الکترونیکی باعث صرفه جویی در تلاش، زمان و مراحل اداری می شود. این کار فقط با اسکن چند سند مورد نیاز، آپلود آنها، پر کردن اطلاعات مورد نیاز، پرداخت هزینه های مورد نیاز و سپس منتظر رسیدن ویزای شما انجام می شود. به صورت آنلاین صادر می شود که دریافت ویزا را برای متقاضی آسان می کند.

 

ویزای الکترونیکی عربستان سعودی

عربستان سعودی ویزای الکترونیکی مربوط به گردشگری را ارائه می دهد. ویزای الکترونیکی برای گردشگران یک سال اعتبار دارد. بسته به کشوری که از آن درخواست می کنید، می توان از آن برای چندین ورودی در کل سال یا یک ورودی واحد استفاده کرد. اعتبار اقامت ویزای الکترونیکی در هر بازدید تا 90 روز است و برای تحصیل یا کار در عربستان سعودی قابل استفاده نیست.

ویزای عربستان سعودی برای بیش از 50 کشور مناسب است:

آلبانی
آندورا
استرالیا
اتریش
آذربایجان
بلژیک
برونئی
بلغارستان
کانادا
چین
کرواسی
قبرس
جمهوری چک
دانمارک
استونی
فنلاند
فرانسه
گرجستان
آلمان
یونان
هنگ کنگ
مجارستان
ایسلند
ایرلند
ایتالیا
ژاپن
قزاقستان
کره، جمهوری (جنوبی)
قرقیزستان
لتونی
لیختن اشتاین
لیتوانی
لوکزامبورگ
ماکائو
مالزی
مالدیو
مالت
موریس
موناکو
مونته نگرو
هلند
نیوزلند
نروژ
پاناما
لهستان
کشور پرتغال
رومانی
روسیه
سنت کیتس و نویس
سن مارینو
سیشل
سنگاپور
اسلواکی
اسلوونی
آفریقای جنوبی
اسپانیا
سوئد
سوئیس
تاجیکستان
تایلند
ترکیه
اوکراین
انگلستان
ایالات متحده آمریکا

ایران جز کشورهای مجاز برای دریافت ویزای الکترونیکی نیست

 

شرایط درخواست ویزای عربستان سعودی:

ویزای الکترونیکی یک ویزای یکبار ورود است و از تاریخ صدور آن به مدت 90 روز تقویمی مجاز است.

متقاضی باید متعلق به یک کشور واجد شرایط باشد.

مدت اقامت مجاز قابل تمدید نیست.

هر گونه دعوت نامه، رسید رزرو هتل یا هر مدرک دیگری که انگیزه سفر شما به عربستان سعودی را تایید می کند ممکن است برای ویزای الکترونیکی مورد نیاز باشد.

زمان صدور ویزای الکترونیکی بیش از 4 روز تقویمی از تاریخ پذیرش درخواست تکمیل شده ویزای عربستان سعودی نیست. پیشنهاد می شود حداقل چهار روز قبل از اینکه قصد دریافت ویزا را داشته باشید، برای ویزای الکترونیکی عربستان سعودی اقدام کنید.

ویزای الکترونیکی فقط می تواند از دسته های زیر باشد: ویزای تجاری عربستان سعودی (هدف از سفر فقط تجاری است)، ویزای توریستی عربستان سعودی (هدف از سفر فقط گردشگری است) اگر با کودکان زیر سن سفر می کنید، باید برای هر کودک درخواست ویزای عربستان سعودی جداگانه ارائه دهید زیرا همه کودکانی که با والدین خود سفر می کنند باید ویزای الکترونیکی جداگانه خود را داشته باشند.

اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما تا 6 ماه از تاریخ ارسال درخواست و شروع فرآیند اعتبار دارد.

اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما دارای فضای خالی برای مهرهای عبور از مرز است.

همه شهروندان خارجی که با ویزای الکترونیکی وارد کشور می شوند باید دارای پوشش بیمه پزشکی معتبری باشند که اقامت آنها در فدراسیون عربستان سعودی را پوشش می دهد.

اگر از قبل ویزای ورود به عربستان سعودی دارید، برای بازدید از مکان توریستی عربستان سعودی نیازی به درخواست جداگانه برای ویزا ندارید.

اتباع خارجی حق تردد آزاد در محدوده منطقه نزدیک به نقطه ورود خواهند داشت. با این حال، برای بازدید از سازمان‌ها، مناطق و امکانات خاص، طبق قوانین فدراسیون عربستان سعودی به مجوز ویژه نیاز دارید.

اتباع خارجی باید فقط از طریق پست‌های بازرسی هوایی/دریایی/خودروی/راه‌آهن مجاز در منطقه مجاز eVisa خود در مرز ملی فدراسیون روسیه وارد و خارج شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد پست های بازرسی مرزی، لطفا با کارشناسان رسیدگی به امور مهاجرت و ویزا تماس بگیرید.

 

انواع گردشگری در عربستان سعودی

عربستان سعودی دو نوع گردشگر را جذب می کند: گردشگرانی که به دنبال تفریح هستند و گردشگرانی که برای انجام مراسم و فعالیت های مذهبی وارد می شوند. بنابراین کشور میزبان گردشگری تفریحی و مذهبی است. علاوه بر این، پادشاهی پس از راه اندازی ویزای الکترونیکی توریستی، مرزهای خود را به روی جهان بین المللی باز کرده است. ب

 

با توجه به ریشه‌ها و میراث فرهنگی غنی این پادشاهی به‌عنوان زادگاه اسلام و به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین قطب‌های تجاری در جهان، مقصدی جذاب برای گردشگران از تمام نقاط جهان است. این کشور به طور قابل توجهی تکامل یافته است و قوانین سختگیرانه اجتماعی قبلاً بسیار کاهش یافته است. جامعه عربستان سعودی بسیار مدرن شده است و به همین دلیل جدا از گردشگری زیارتی، یکی از مقاصد مورد توجه برای گردشگری تفریحی است.

 

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای الکترونیکی

متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند تا برای ویزای الکترونیکی اقدام کنند. افراد زیر سن قانونی از یک بزرگسال می خواهند که از طرف آنها درخواست دهد زیرا نمی توانند به تنهایی درخواست دهند. کسانی که از طرف یک خردسال درخواست می کنند باید دارای اختیارات قانونی برای انجام این کار باشند در غیر این صورت درخواست رد خواهد شد. جدا از آن، برای درخواست ویزا باید پاسپورت معتبر و معتبر داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که پاسپورت حداقل شش ماه پس از ورود شما به عربستان سعودی با ویزای الکترونیکی معتبر است در غیر این صورت بهتر است قبل از درخواست آن را تمدید کنید.

 

اعتبار ویزای الکترونیکی عربستان سعودی

ویزای الکترونیکی توریستی عربستان سعودی یک سال اعتبار دارد. اعتبار ویزا از تاریخ صدور آن شروع می شود. مدت اعتبار در ویزای الکترونیکی تایید شده ذکر شده است.

ویزای الکترونیکی به صورت مجوز سفر یکبار ورود و چند بار ورود صادر می شود. اگر نوع ویزا را انتخاب نکرده اید، به عنوان ویزای چند بار ورود صادر می شود
اعتبار اقامت ویزا با اعتبار ویزا متفاوت است. اگرچه ویزای الکترونیکی برای یک سال صادر می شود، اما مسافر نمی تواند در هر بار بازدید بیش از 90 روز اقامت داشته باشد.

شما نمی توانید ویزای الکترونیکی را تمدید کنید. در صورتی که قبل از ورود به پادشاهی منقضی شود، باید دوباره برای آن درخواست دهید و هزینه های ویزا را دوباره پرداخت کنید.

 

ملیت هایی که مجاز به ورود به عربستان بدون ویزا هستند:

همه خارجی ها نیاز به ویزای عربستان سعودی ندارند. بازدیدکنندگان از برخی کشورها می توانند بدون ویزا برای مدت محدودی وارد شوند.

برخی از ملیت هایی که اجازه ورود به پادشاهی عربستان سعودی بدون ویزا را دارند عبارتند از:

کویت
عمان
امارات متحده عربی

 

ملیت هایی که شرایط ویزای الکترونیک عربستان سعودی را برآورده نمی کنند

دارندگان پاسپورت این کشورها نمی توانند به صورت آنلاین برای ویزای عربستان سعودی درخواست دهند. از آنجایی که آنها شرایط واجد شرایط بودن eVisa عربستان سعودی را ندارند، باید از طریق یک نمایندگی دیپلماتیک برای ویزای سنتی درخواست دهند:

آبخازیا
جزایر الند
الجزایر
ساموآی آمریکایی
آنگولا
آنگویلا
جنوبگان
آنتیگوا و باربودا
آرژانتین
ارمنستان
آروبا
باهاما
بنگلادش
باربادوس
بلیز
بنین
برمودا
بوتان
بولیوی
بونیر
بوسنی و هرزگوین
بوتسوانا
جزیره بووه
برزیل
قلمرو اقیانوس هند بریتانیا
جزایر ویرجین بریتانیا
بورکینافاسو
کامبوج
کامرون
کیپ ورد
جزایر کیمن
شیلی
جزیره کریسمس
جزایر کوکوس (کیلینگ).
کلمبیا
کومور
جزایر کوک
کاستاریکا
ساحل عاج
کوراسائو
جیبوتی
دومینیکا
جمهوری دومینیکن
اکوادور
مصر
السالوادور
گینه استوایی
اتیوپی
جزایر فالکلند (جزیره مالویناس)
جزایر فارو
فیجی
گویان فرانسه
پلینزی فرانسه
سرزمین های جنوبی فرانسه
گابن
گامبیا
غنا
جبل الطارق
گرینلند
گرانادا
گوادلوپ
گوام
گواتمالا
گرنزی
گینه
گینه بیسائو
گویان
جزیره هرد و جزایر مک دونالد
هندوراس
هند
اندونزی
ایسلند

اسرائيل
جامائیکا
پیراهن ورزشی
اردن
کنیا
کیریباتی
کوزوو
لائوس
لبنان
لسوتو
لیبریا
مقدونیه، جمهوری
ماداگاسکار
مالاوی
جزایر مارشال
مارتینیک
موریتانی
مایوت
مکزیک
میکرونزی، ایالات فدرال
مولداوی
مغولستان
مونتسرات
مراکش
موزامبیک
قره باغ کوهستانی
نامیبیا
نائورو
نپال
کالدونیای جدید
نیکاراگوئه
نیجر
نیجریه
نیوئه
جزیره نورفولک
قبرس شمالی
جزایر ماریانای شمالی
پالائو
پاپوآ گینه نو
پاراگوئه
پرو
فیلیپین
پیتکرن
پورتوریکو
قطر
تجدید دیدار
رواندا
جمهوری دموکراتیک عربی صحرای
سنت بارتلمی
سنت هلنا، عروج و تریستان دا کونا
سنت لوسیا
سنت مارتین
سنت پیر و میکلون
سنت وینسنت و گرنادین ها
ساموآ
سائوتومه و پرنسیپ
سنگال
صربستان
سیرا لئون
سینت مارتن
جزایر سلیمان
جورجیا جنوبی و جزایر ساندویچ جنوبی
اوستیای جنوبی
سری لانکا
سورینام
سوالبارد و یان ماین
سوازیلند
تایوان
تانزانیا
تیمور شرقی
رفتن
توکلائو
تونگا
ترانس نیستریا
ترینیداد و توباگو
تونس
ترکمنستان
جزایر تورکس و کایکوس
تووالو
جزایر ویرجین ایالات متحده
اوگاندا
جزایر کوچک حاشیه های ایالات متحده
اروگوئه
وانواتو
شهر واتیکان (سریر مقدس)
ویتنام
والیس و فوتونا
صحرای غربی
زامبیا
زیمبابوه

 

قوانین برای مسافران خارجی که از عربستان سعودی بازدید می کنند

گردشگران در عربستان سعودی باید آنها را با هنجارهای عفت عمومی محلی آشنا کنند. به عنوان مثال، طبق قانون کشور، مردان و زنان باید لباس پوشیدن ساده داشته باشند. زانوها و شانه های آنها باید در مکان های عمومی کاملا پوشیده باشد. علاوه بر این، بازدیدکنندگان خارجی باید از پوشیدن لباس‌های تنگ یا لباس‌هایی که دارای تصاویر و زبان زشت و ناپسند است، خودداری کنند.

 

بهترین زمان برای سفر به عربستان سعودی

فصل زمستان بهترین زمان برای سفر به عربستان است. مهر ماه به بعد آب و هوای کشور سرد و تا حدودی سردتر از حد معمول است. این هوا تا اسفند ادامه دارد. اما کوه عاصی در جنوب غربی کشور در زمستان به دلیل مه زیاد غیرقابل دسترس است.

 

بنابراین باید قبل از آبان و بعد از بهمن از آن بازدید کنید. در KSA، زمستان به طور کلی خوشایند است زیرا حداکثر دما 30 درجه سانتیگراد باقی می ماند. همچنین می توانید انتظار بارش خفیف را داشته باشید. از سوی دیگر، تابستان ها بسیار گرم است و دما تقریباً همیشه از 40 درجه سانتیگراد عبور می کند و ممکن است به 50 درجه برسد. از آنجایی که این کشور یک بیابان گرم است، در تابستان ها بارندگی کمتری دریافت می کند. آب و هوای KSA یکی از خشک ترین آب و هوای جهان است.

 

سیاست رزرو هتل برای زوج های مجردی که از عربستان سعودی بازدید می کنند

پیش از این، دولت عربستان سعودی به زوج های خارجی مجرد اجازه نمی داد که اتاق های هتل را با هم در هر نقطه از کشور اجاره کنند. با این حال، KSA سیاست ویزا جدیدی را اعمال کرده است که به گردشگران زن اجازه می دهد در اتاق های هتل اقامت کنند و زوج های مجرد نیز می توانند اتاق اجاره کنند. قبل از این سیاست، زوج‌هایی که از KSA بازدید می‌کردند باید ثابت می‌کردند که ازدواج کرده‌اند و بدون آن نمی‌توانستند در هتل اتاق اجاره کنند.

 

اکنون که دولت عربستان سعودی به دنبال رشد صنعت گردشگری خود است، آنها سیاست‌های سختگیرانه و محافظه‌کارانه گردشگری خود را کاهش داده‌اند. پس از این سیاست، اتباع سعودی باید برای رزرو اتاق هتل، شناسه خانوادگی یا مدرکی دال بر رابطه خود را نشان دهند، در حالی که گردشگران خارجی فقط با کارت شناسایی خود می توانند اتاق رزرو کنند. مصرف مشروبات الکلی در کشور ممنوع است و لباس پوشیدن ملایم برای همه گردشگران الزامی است.

 

شرایط ورود دارندگان ویزای الکترونیکی عربستان سعودی

بازدیدکنندگان هرگز نباید به قصد مختل کردن امنیت ملی یا ارتکاب جرم وارد عربستان سعودی شوند. آنها همچنین نباید برای زیر پا گذاشتن قوانین شریعت کشور، قوانین محلی، یا نقض هنجارها و ارزش های کشور وارد شوند.

گردشگران باید با همان پاسپورتی که هنگام درخواست برای ویزای الکترونیکی استفاده می کردند وارد شوند.

ویزای الکترونیکی عربستان سعودی برای ورود از طریق تمامی بنادر و فرودگاه ها معتبر است.

در زمان ورود به KSA، مسافر باید یک کپی از ویزا همراه داشته باشد.

مسئول مهاجرت در بدو ورود مشخصات بیومتریک شما را خواهد گرفت.

ویزای الکترونیکی عربستان سعودی برای مقاصد گردشگری و انجام یک عمره اعطا می شود. استفاده از آن برای کاریابی در کشور مجاز نیست. اشتغال با حقوق برای دارندگان ویزای الکترونیکی به شدت ممنوع است.

پاسپورت توریست باید تا شش ماه آینده پس از ورود به KSA معتبر باشد.

مسافر باید بتواند در طول بازدید از اقامت خود حمایت کند. اگر با افراد تحت تکفل وارد می شوند، باید دارای بودجه و منابع کافی برای حمایت از اقامت خود نیز باشند.

تمامی گردشگران پس از ورود به عربستان سعودی تابع قوانین محلی خواهند بود.

 

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید

شما ویزای الکترونیکی تایید شده را به صورت پیوست ایمیل، معمولاً یک فایل PDF دریافت خواهید کرد.

پس از ارسال درخواست ویزا، صرف نظر از شرایط پس از ارسال درخواست شما، امکان لغو آن یا درخواست بازپرداخت وجود ندارد.

ویزای تایید نشده مستحق بازپرداخت نیست.

هر متقاضی یک فاکتور الکترونیکی از تراکنش خود دریافت خواهد کرد.

همیشه اطلاعات دقیق و معتبر را در درخواست ویزای الکترونیکی خود ارائه دهید. درخواست های حاوی اطلاعات گمراه کننده و نادرست رد خواهند شد.

وزارت گردشگری و رگولاتورهای مربوطه در مورد تایید درخواست ویزای الکترونیکی تصمیم خواهند گرفت.

ویزای الکترونیکی تایید شده ورود به KSA را تضمین نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top