اتریش یک مقصد محبوب نه تنها برای گردشگران، بلکه برای دانشجویان است. به غیر از 40 میلیون بازدید کننده سالانه، که برای دیدن زیبایی های طبیعی و میراث اتریش می آیند، هزاران خارجی برای ادامه تحصیل به این کشور می آیند. 

اگر علاقه مند به تحصیل در اتریش هستید، اولین خبر خوب این است که تحصیلات عالی در آنجا رایگان است. سیستم آموزشی در اتریش با بودجه دولتی تامین می‌شود، بنابراین دانشجویان حتی از کشورهای دیگر اروپایی بدون پرداخت شهریه سنگین، آموزش با کیفیتی دریافت می‌کنند.

دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و EEA رایگان هستند و غیر اروپایی‌ها باید تنها ۷۲۶.۷۲ یورو در هر ترم بپردازند.

اگر شما از آن دسته دانشجویانی هستید که مایل تحصیل در اتریش هستید، در ابتدا لازم است با دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید تماس بگیرید تا از شرایط پذیرش آنها و رشته هایی که ارائه می دهند مطلع شوید.

چرا تحصیل در اتریش؟

 1. بسیار مقرون به صرفه و در برخی موارد رایگان است
 2. دانشگاه های دولتی در اتریش برای همه شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا رایگان است. دانشجویان بین المللی فقط حدود 1500 یورو در هر سال تحصیلی پرداخت می کنند. در دانشگاه های علمی کاربردی (UAS)، نرخ شهریه بسته به برنامه تحصیلی و ملیت شما بین 365 تا 7500 یورو متغیر است.
 3.  
 4.  
 5. شما در یک محیط امن و مطمئن زندگی خواهید کرد
 6. اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان است که از میزان جرم و جنایت پایین و استاندارد زندگی و امنیت اجتماعی بالایی برخوردار است. در دنیایی که پر از تنش های سیاسی و نظامی، درگیری های مسلحانه و اعتراضات خشونت آمیز است، در زمان زندگی در اتریش نگرانی زیادی نخواهید داشت.
 7.  
 8.  
 9. کیفیت زندگی بالا
 10. اگر اتریش را انتخاب کنید، فرصت تحصیل و زندگی در وین را خواهید داشت که برای 10 سال متوالی به عنوان شهر با بالاترین کیفیت زندگی رتبه بندی شده است! همه چیز از حمل و نقل گرفته تا محل اقامت، از خدمات دانشجویی تا پشتیبانی اداری، از حقوق گرفته تا چشم انداز شغلی عالی است.
 11.  

ویزای تحصیلی اتریش

به‌طورکلی، دو نوع ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد. ویزای کوتاه‌مدت و ویزای بلندمدت:

ویزا C (کوتاه‌مدت): این ویزا، کوتاه‌مدت است و به شما امکان می‌دهد تا سه ماه در اتریش اقامت و تحصیل کنید.

ویزا D (بلندمدت): این ویزا، بلندمدت است و حداکثر شش ماه اعتبار دارد. شما پس‌از دریافت ویزای بلندمدت اتریش، می‌توانید آن را به مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهید. شما در‌صورت تحصیلات طولانی‌مدت در اتریش، به این ویزا نیاز خواهید داشت.

خدمات ویزاشی برای تحصیل در اتریش

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور اتریش به این صورت می باشد که فرد برای هر مقطعی که می خواهد پذیرش داشته باشد باید در ایران یا دانشجوی دانشگاه سراسری در آن مقطع و یا فارغ التحصیل آن مقطع باشد.

بله . دانشجویان از زمانی که وارد دانشگاه شوند اجازه کار در کشور اتریش خواهند داشت.

بله، بطور کلی تدریس در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی انجام می شود و برای تحصیل در دانشگاه ها ملزم به ارائه مدرک زبان B2 می باشید ولی برای درخواست پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجویان خواهند توانست بعد از ورود به اتریش و گذراندن کلاسهای زبان وارد دانشگاه بشوند.

برای ترم تابستان : 15 jun
برای ترم زمستان: اول سپتامبر

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های اتریش