اسپانیا بیشتر به عنوان مقصدی توریستی شناخته شده تا تحصیلی؛ البته این کشور دومین مقصد گردشگری جهان محسوب می‌شود اما بد نیست بدانید که اسپانیا همزمان یکی از ۱۰ کشوری است که بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی در آن تحصیل می‌کنند.

خبر خوب برای دانشجویان این است که هزینه های تحصیل در اسپانیا جزو پایین ترین هزینه های تحصیل در اروپا است. هزینه های تحصیل برای دوره های لیسانس از 750 یورو تا 2500 یورو در سال و هزینه های تحصیل برای دوره های کارشناسی ارشد حدود 1000 تا 3500 یورو در سال است که اسپانیا را به مقصدی ارزان برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند. 

علت انتخاب دانشجویان جهت تحصیل در اسپانیا به این دلیل است که کشور اسپانیا تعدادی از معتبرترین دانشگاه ها را دارد و زندگی دانشجویی در آن بسیار سرگرم کننده است و همچنین هزینه تحصیل در اسپانیا بسیار پایین است.

چرا تحصیل در اسپانیا؟

 1. پایین بودن شهریه دانشگاه‌ها
 2. با توجه به سطح آموزش و امکانات دانشگاه‌ها، می‌توان گفت شهریه دانشگاه ها در اسپانیا پایین است. همچنین دانشجویانی که رزومه تحصیلی خوبی دارند، می‌توانند از بورسیه های تحصیلی اسپانیا استفاده کنند.
 3.  
 4. پایین بودن هزینه زندگی
 5. هزینه‌های زندگی از جمله هزینه خدمات عمومی، مراقبت‌های پزشکی و حمل و نقل، در بیشتر شهرهای اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است. به طور متوسط هزینۀ زندگی در بیشتر شهرهای اسپانیایی حدودد ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه است؛ البته ممکن است هزینۀ زندگی در شهرهایی مانند بارسلونا به حدود ۸۰۰ یورو در ماه افزایش پیدا کند.
 6.  
 7. آموزش عالی در اسپانیا
 8. فارغ از رشته و دانشگاه یا کالجی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید، اسپانیا یک فرصت عالی برای تحصیل است. سیستم آموزش عالی در اسپانیا سازمان‌یافته است و به درستی مدیریت می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده که برای دانش‌آموزان در تمام سطوح فرصت استفاده از آموزش عالی را فراهم می‌کند. 
 9.  
 10. زندگی دانشجویی در اسپانیا
 11. زندگی دانشجویی در اسپانیا تجربه‌ای شیرین و لذت‌بخش است. اساتید دانشگاه در اسپانیا رابطه بسیار خوبی با دانشجویان خود دارند و کلاس‌ها همواره با بحث و بتادل نظر دانشجویان همراه است. در هر جای اسپانیا گزینه‌های خوبی برای تفریح وجود دارد. 
 12.  
 13. آب و هوای خوب مدیترانه‌ای
 14. اسپانیا کشوری چهارفصل است و به داشتن آب و هوای عالی معروف است. آب و هوا در شهرهای مختلف اسپانیا مشابه است و در اکثر روزهای سال هوا آفتابی است. در فصل زمستان در اکثر نقاط اسپانیا به ندرت شاهد سرما هستیم، البته بعضی شهرها نیز شاهد بارش برف هستند. 

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا به شما این اجازه را می‌دهد که در کالج‌ها و دانشگاه‌های اسپانیا تحصیل کنید، در کنار تحصیل در دانشگاه، زندگی جذاب دانشجویی خود را در یکی از کشورهای حوزه شینگن نیز داشته باشید. ویزای تحصیلی اسپانیا با توجه به مدت زمان دوره تحصیلی شما، انواع مختلفی دارد:

ویزای تحصیلی کوتاه مدت ۳ ماه

ویزای تحصیلی کوتاه مدت بین ۳ تا ۶ ماه

ویزای تحصیلی بلند مدت بیش از ۶ ماه

خدمات ویزاشی برای تحصیل در اسپانیا

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

اخذ پذیرش از کالج­ها و دانشگاه­های برتر اسپانیا بدون مدرک زبان امکان­ پذیر است. ناگفته نماند ممکن است برخی از دانشگاه‌ها برای برخی رشته‌های خاص به مدرک زبان نیاز داشته باشند.

احتمال دریافت بورسیه در اسپانیا از ایران بسیار اندک است؛ اما دانشجویان پس از ورود به دانشگاه‌های اسپانیا و نشان‌دادن توانایی و استعدادشان بتوانند بورسیه دریافت کنند. گفتنی است احتمال گرفتن بورسیه در مقطع دکتری بیشتر از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

بله، دانشجویان به‌طور‌قانونی اجازه دارند در هفته بیست ساعت پاره‌وقت کار کنند. در اسپانیا، دستمزد هر ساعت حدوداً از هشت یورو به بالا است. پس از پایان تحصیل، دانشجویان یک سال فرصت دارند به‌دنبال کار بگردند.

وب سایت کنسولگری اسپانیا در ایران میگوید که پردازش ویزای دانشجویی اسپانیا می تواند تا 2 ماه به طول انجامد. از آنجا که دانشجویان، می توانند از 3 ماه قبل از تاریخ عزیمت خود درخواست دهد توصیه میشود برای دریافت ویزا در اولین زمان اقدام نمایند.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های اسپانیا