ایتالیا کشوری جذاب است، چه برای تحصیل و چه برای سفر ساده، اما به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید هر دو را انجام دهید. ایتالیا خانه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان، دانشگاه بولونیا، که سیستم دانشگاهی را که امروزه می شناسیم راه اندازی کرده است، با انتخاب تحصیل در ایتالیا نمی توانید اشتباه کنید.

از چند سال گذشته، ایتالیا به طور فزاینده ای در بین دانشجویان بین المللی که برای استفاده از استانداردهای بالای آموزش و گزینه های متنوع تحصیلی در دسترس به این کشور می روند، محبوب شده است. 

تحصیل در ایتالیا با طیف گسترده ای از موسسات آموزش عالی بسیار ارزشمند است. دانشگاه های ایتالیا طیف گسترده ای از دوره ها را به زبان های ایتالیایی و انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. گذراندن دوره های تحصیل در ایتالیا گامی عالی در مسیر موفقیت شما است. 

 

چرا تحصیل در ایتالیا؟

 1.  تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپا و جهان
 2. بدون‌شک، یکی از دلایل اصلی انتخاب ایتالیا به‌عنوان مقصد تحصیلی را می‌توان وجود دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی معتبر این کشور دانست. دانشگاه‌های ایتالیا همیشه در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار داشته‌ و ازنظر کیفیت آموزش و امکانات تدریس، رده‌های برتر را در رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌های جهان ازآنِ خود کرده‌اند.  
 3.  
 4.  امکان استفاده از بورسیه‌های دولتی
 5. یکی دیگر از مزیت‌های مهم تحصیل در ایتالیا، امکان استفاده از بورسیه‌های دولتی برای همۀ دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی است. بیشترِ این بورسیه‌ها بر‌پایۀ نیاز (Need-Based) طراحی شده و همان­طورکه از نامشان پیداست، به دانشجویانی تعلق خواهد گرفت که بتوانند نشان دهند به‌دلیل وضعیت نامناسب مالی، نمی‌توانند هزینه‌های تحصیلشان را بپردازند. 
 6.  
 7. هزینه‌های اندک زندگی و تحصیل در ایتالیا
 8. اگر هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایتالیا را با کشورهای دیگر اروپایی یا آمریکا و کانادا مقایسه کنید، مشاهده خواهید کرد که این هزینه‌ها در ایتالیا بسیار کم و مقرون‌به‌صرفه است. درحقیقت، می‌توان گفت ایتالیا یکی از هشت کشور ارزان اروپا برای تحصیل به‌حساب می‌آید. 
 9.  
 10. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا
 11. در ایتالیا، دورۀ مناسب رشتۀ تحصیلی دلخواه به زبان انگلیسی را می‌توان پیدا و در آن تحصیل کرد. در‌حقیقت، این کشور برای افزایش سهم بازار خود از دانشجویان بین‌المللی و کسب درآمد‌های ناشی از حضور آنان، تعداد دوره‌های انگلیسی‌زبان در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی خود را افزایش داده است و تقریباً تمامی دانشگاه‌های ایتالیا دوره‌های مختلفی به زبان انگلیسی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. 
 12.  
 13.  امکان انجام کار دانشجویی
 14. درصورت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا و البته ویزای تحصیلی این کشور، این امکان فراهم است که بتوان برای تأمین برخی از هزینه‌های زندگی و تحصیل به کار مشغول شد. 
 15.  
 16.  امکان اقامت بعد از اتمام دورۀ تحصیلی
 17. در ایتالیا، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند بعد از پایان تحصیل برای دریافت اقامت موقت (Temporary Stay Permit)  یا به ایتالیایی (Permesso di Attesa Occupazione) درخواست خود را ارائه دهند که حداکثر دوازده ماه است. در این دوازده ماه، دانشجویان می‌توانند به‌صورت قانونی در ایتالیا زندگی کنند و به دنبال کار بگردند. 

ویزای تحصیلی ایتالیا

یکی از راحت ترین ویزاهای تحصیلی در بین کشورهای اروپایی ویزای تحصیلی ایتالیا است. جهت تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف دانشگاه ها نیاز به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می باشد. شما می توانید با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و به تبع آن اقامت تحصیلی ایتالیا بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید.دانشجویان فارغ التحصیل ایتالیا می توانند بعد از اتمام دوره تحصیلات خود در خاک ایتالیا یا دیگر کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند. 

بسته به مدت زمان برنامه، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند از طریق دو نوع ویزا درخواست دهند:

ویزای نوع C: ویزای کوتاه مدت یا ویزای مسافرتی برای زبان یا دوره های کوتاه مدت است که 90 روز اعتبار دارد.

ویزای نوع D: ویزای طولانی مدت برای دوره هایی با 20 ساعت در هفته یا 80 ساعت در ماه که بیش از 90 روز اعتبار دارد.

خدمات ویزاشی برای تحصیل در ایتالیا

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

خیر، دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان خارجی رایگان نیستند. اما اگر بودجه شما کم است، می توانید برای کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا اقدام کنید. بورسیه های تحصیلی متعددی توسط دولت و همچنین دانشگاه های فردی ارائه می شود. 

قبل از درخواست برای دانشگاه های ایتالیا، در مورد رشته و دانشگاهی که می خواهید تحصیل کنید، تصمیم بگیرید، پس از انتخاب رشته و دانشگاه، باید شرایط واجد شرایط بودن دوره و مهلت های آن دانشگاه خاص را بررسی کنید. سپس مدارک مورد نیاز را جمع آوری و درخواست دهید.

ایتالیا کشوری است که چندین گزینه تحصیلی برای دانشجویانی که از کشورهای مختلف برای تحصیل خود می آیند در دسترس است. دوره های تحصیلی در ایتالیا طیف گسترده ای از موضوعات مانند بانکداری، مدیریت، مراقبت های بهداشتی، الهیات، علم، اقتصاد رسانه های اجتماعی و غیره را پوشش می دهد. شاخه معماری، طراحی، علوم کاربردی، طراحی و هنر در حوزه آموزش عالی ایتالیا پیشرو هستند.

اگر دانشجویان برای تحصیلات عالی در یک دانشگاه دولتی دنبال می کنند، باید بودجه ای بین 850 تا 1000 یورو در سال داشته باشند، برای تحصیل بسته به اینکه در کدام دانشگاه یا برنامه پذیرش گرفته اند. در ایتالیا، دانشگاه های خصوصی در مقایسه با آن بسیار گران تر هستند

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های ایتالیا