سالانه بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان کشور ترکیه را برای تحصیل انتخاب می­کنند، دانشجویان و دانش ­آموزان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به دلیل روابط بسیار خوبی که کشور ترکیه با اروپا دارد، دانشجویان ترجیح می­دهند تحصیل در ترکیه را به عنوان سکوی پرتاب به سمت اروپا و آمریکا انتخاب کنند.

از دلایل و انگیزه های تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین المللی می توان به تحصیل با هزینه ای نسبتا ارزان همراه با کیفیت آموزشی بالا اشاره کرد. همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه نیز وجود دارد که هزینه اسکان و اقامت، شهریه، بیمه درمانی و هزینه های مسافرت را پوشش می دهد.

همسایه بودن ایران و ترکیه  از مزایای تحصیل در ترکیه است. راحت بودن رفت و آمد بین دو کشور و هزینه پایین از جمله مزایای این موضوع است. ضمن اینکه ایران و ترکیه از لحاظ فرهنگی هم شباهت‌های زیادی دارند و در نتیجه دانشجویان ایرانی خیلی زود در محیط این کشور جا می‌افتند.

 

 

چرا تحصیل در ترکیه ؟

  1. سطح علمی و امکانات آموزشی

  2. نگاهی به آمار نشان می‌دهد که طی چند سال اخیر، تعداد دانشجویان بین المللی در ترکیه به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این موضوع بی دلیل نبوده و نتیجه سرمایه گذاری هنگفت دولت ترکیه روی آموزش عالی است. در حال حاضر می‌توان ترکیه را قطب اصلی منطقه در زمینه تحصیلات آکادمیک دانست. رتبه جهانی دانشگاه‌های ترکیه در چند سال اخیر دائماً در حال بهبود بوده و کیفیت آموزش در این کشور بهتر از گذشته شده است. 

  3. اعتبار مدارک دانشگاهی

  4. یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب کشور محل تحصیل، اعتبار مدارک دانشگاهی آن کشور است. مدارک تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه اعتبار بالایی دارد و در نقاط مختلف دنیا مورد تایید است. بنابراین با گرفتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه می‌توانید شانس خودتان را برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مطرح کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، انگلستان و… بیشتر کنید.

  5. هزینه‌های مقرون به صرفه

  6. تحصیل در ترکیه به شما امکان تحصیل با هزینه کاملاً مقرون به صرفه را می‌دهد. اگر نگاهی به شهریه دانشگاه‌های ترکیه کنید، متوجه خواهید شد که ترکیه در مقایسه با کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و… یک کشور ارزان برای تحصیل است. 

  7. مقرون به صرفه بودن تحصیل در ترکیه فقط مربوط به شهریه دانشگاه نیست، بلکه هزینه‌های زندگی در این کشور هم به مراتب پایین‌تر از کشورهای اروپایی، آمریکا و کاناداست.

  8. انواع بورسیه تحصیلی

  9. امکان گرفتن انواع بورسیه تحصیلی از دیگر مزایای تحصیل در ترکیه است. دولت ترکیه و دانشگاه‌های این کشور انواع مختلفی از بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته‌اند. گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه نسبت به بورسیه بسیاری از کشورها از جمله کانادا، سوئد، انگلیس و… در دسترس‌تر است.
  10.  

ویزای تحصیلی ترکیه

برای تحصیل در ترکیه به عنوان یک ایرانی نیازی به ویزای تحصیلی ترکیه ندارید. فقط کافیست پذیرش تحصیلی یکی از دانشگاه‌های ترکیه را بگیرید و با همین پذیرش به ترکیه سفر کنید. با داشتن پذیرش تحصیلی می‌توانید به صورت قانونی و به مدت یک سال در ترکیه اقامت کنید. این اقامت در سال‌های بعدی تحصیل هم قابل تمدید است.

خدمات ویزاشی برای تحصیل در ترکیه

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

امکان استخدام شدن بعد از تحصیل در ترکیه و فارغ التحصیلی به شرط دانستن زبان ترکی که مستلزم گذراندن دوره ی tomer می باشد.

برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه، ملزم به قبولی در آزمون YOS ترکیه و آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر می‌ باشید. در کشور ترکیه دانشگاه‌ های خصوصی وجود دارد؛ که دارای رنکینگ و رتبه علمی خوبی در جهان می‌باشند و تحصیل در این دانشگاه های خصوصی ترکیه، بدون آزمون ورودی امکانپذیر است.

برای اغلب دانشگاههای دولتی شرکت در آزمون YÖS و SAT ضروری میباشد. اما بیشتر دانشگاههای خصوصی بدون آزمون پذیرش میکنند.

تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد و افراد می توانند آزادانه در این کشور به تحصیل مشغول شوند.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های ترکیه