تحصیل در سوئد؛ یکی از کشورهای پیشرو در تکنولوژی و دارای سیستم آموزشی به روز دنیا، فرصت بسیار مناسبی را برای افرادی فراهم آورده است که قصد ادامه تحصیل، کار یا زندگی در این کشور را دارند.

اکثر مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنایی دارند و تحصیل در تمام مقاطع در دانشگاه های سوئد امکان پذیر است که شرایط خاص خود را در پذیرش دارند ، با تحصیل در سوئد یک فضا و محیط متفاوتی را هم در تحصیل و هم در زندگی خود تجربه خواهید کرد.

سیستم آموزشی سوئد یکی از پیشرفته ترین ها در دنیا است و توجه دولت و اختصاص بودجه های کلان برای توسعه بخش آموزشی ، سوئد را از بسیاری از کشور ها متمایز کرده است، دانشمندان و نخبه های زیادی در این کشور به تحصیل و تدریس پرداخته اند که تاکنون بیش از سی جایزه نوبل را در حوزه های مختلف برای کشور سوئد به ارمغان آورده اند.

فرد پس از اتمام تحصیل در سوئد فرصت کوتاهی برای جستجوی کار دارد و در صورتی که کار مورد نظر خود را پیدا کند می تواند به اقامت دست یابد.

چرا تحصیل در سوئد؟

  1. سوئد کشوری جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است: حدود 40 دانشگاه وجود دارد که می توانید در آنها به زبان انگلیسی تحصیل کنید و حدود 1000 برنامه تحصیلی مختلف را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. سوئد سالانه نزدیک به 40000 دانشجو را از خارج از کشور جذب می کند.

    اگر اهل اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هستید، برای تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئد نیازی به پرداخت شهریه ندارید. و این خبر بسیار خوبی است زیرا می توانید از پولی که پس انداز می کنید برای پوشش هزینه های زندگی استفاده کنید که بالاتر از میانگین اروپایی است.

    آزادی، برابری و پایداری: اینها سه ارزش اصلی جامعه و شهروندان سوئد هستند. این ارزش ها در تمام جنبه های زندگی از جمله کار، تحصیل، محیط طبیعی و غیره منعکس می شود.

    سوئد یکی از آن مکان‌های فوق‌العاده‌ای است که لازم نیست نگران متفاوت بودن یا تفاوت فرهنگی باشید. آنها همه را صرف نظر از انتخاب های شخصی یا پیشینه آنها با آغوش باز می پذیرند. به عنوان مثال، استکهلم اغلب به عنوان یکی از روشنفکر ترین شهرهای جهان در نظر گرفته می شود.

    بیش از 80٪ از سوئدی ها انگلیسی صحبت می کنند، که باعث می شود هر زمان که به کمک نیاز داشتید یا می خواهید از یک گفتگوی کوتاه لذت ببرید، تعامل با مردم سوئد بسیار آسان است. با این حال، توصیه می کنیم حداقل اصول اولیه زبان سوئدی، رایج ترین کلمات را برای موارد نادری که با فردی آشنا می شوید که به زبان انگلیسی صحبت نمی کند، یاد بگیرید.

ویزای تحصیلی سوئد

به طور عمده، دو نوع ویزای دانشجویی سوئد بسته به مدت اقامت شما وجود دارد. اگر برنامه انتخابی شما حداکثر در مدت سه ماه تکمیل شود، باید برای ویزای دانشجویی سوئد اقدام کنید. با این حال، برای کسانی که در یک برنامه 3 ماهه ثبت نام کرده اند، باید مجوز اقامت را انتخاب کنند. هر دو، ویزای دانشجویی سوئد، و همچنین اجازه اقامت، از نظر درخواست، مدارک مورد نیاز و تشریفات بسیار متفاوت هستند. بنابراین، ثبت درخواست‌های مجزا برای ویزای مورد نیاز برای داوطلبان الزامی است.

ویزای تحصیلی سوئد (ویزای نوع C)

به طور کلی، با این نوع ویزا، دانشجویان به دنبال مدرک، دیپلم یا دوره های کوتاه مدت دیگر می روند. با این حال، در برخی موارد و بسته به تابعیت کشوری که دارید، این ویزا می تواند معاف شود.

مجوز اقامت سوئد (ویزای نوع D)

داوطلبانی که مایل به گذراندن دوره های طولانی مدت در سوئد هستند، این نوع ویزا یا اجازه اقامت را انتخاب می کنند. آنها را قادر می سازد در کشور بمانند و برنامه ای را دنبال کنند که بیش از 3 ماه طول بکشد. اما برای دریافت مجوز اقامت سوئد، ثبت نام در دانشگاه برای متقاضیان الزامی است و باید اولین قسط شهریه را ارسال کرده باشند. اگر معیارهای ذکر شده را رعایت کنید، می توانید برای اجازه اقامت سوئد اقدام کنید. قبل از شروع فرآیند درخواست، مطمئن شوید که تمام مدارک خود را آماده کرده اید.

خدمات ویزاشی برای تحصیل در سوئد

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

نیاز به مشاوره تحصیلی دارید؟

اگر می‌خواهید برای تحصیل در خارج مشاوره بگیرید فرم را تکمیل و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های سوئد رایگان نیست. برای هر سال تحصیلی شهریه ای بین ۹۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰ کرون سوئد مورد نیاز است. این در حالی است که تحصیل در مقاطع دکتری معمولاً رایگان است.

اگر شهروند یک کشور خارج از اتحادیه اروپا هستید و مایلید پس از پایان تحصیل، در سوئد بمانید و مشغول به کار شوید، می‌توانید درخواست تمدید شش‌ماهۀ اعتبار اقامت خود را ثبت کنید تا بتوانید به دنبال شغلی بگردید یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

 

هر دانشگاهی شرایط خاص خود را برای اثبات دانش زبانی ارائه می‌کند؛ اما معمولا مدارک آیلتس و تافل مورد نیاز خواهد بود.

هر فرد خارجی که به مدت پنج سالِ پیوسته با داشتن مجوز قانونیِ اقامت در سوئد زندگی کرده باشد، می‌تواند درخواست اقامت بلندمدت یا اقامت دائم ارسال کند. شروط اخذ مجوز اقامت بدین شرح است: باید به مدت پنج سال در سوئد زندگی کرده باشید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های سوئد