کشور زیبای فرانسه در اروپای غربی واقع شده است و یکی از کشورهای مطرح برای مهاجرت تحصیلی به‌خصوص در میان ایرانیان به‌شمار می‌آید. مهاجرت به فرانسه یکی از انتخاب‌های اصلی افرادی است که قصد تحصیل ارزانتر را در مقاطع مختلف دانشگاهی دارند.

کشور فرانسه هر ساله حدود 300000 دانشجوی بین المللی را از کشورهای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا جذب می کند. یکی از دلایل اصلی محبوبیت فرانسه این است که دانشگاه ها در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی شهریه بسیار کمتری دارند.

 فرانسه از معدود کشورهای اروپایی می باشد که به دانشجویان ویزای همراه اعطا نموده و دانشجویان می توانند به همراه همسر و فرزندان خود در این کشور اقامت داشته باشند.

تحصیل در فرانسه در سه مقطع تحصیلی امکان پذیر است که معمولا در مقطع لیسانس ویزا سخت تر به افراد تعلق می گیرد و بنابراین به متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم می باشند ، پیشنهاد می گردد که وارد دوره های زبان این کشور شده و از این طریق وارد مراحل اخذ پذیرش دانشگاهی گردند.

 

چرا تحصیل در فرانسه؟

شهریه بسیار مقرون به صرفه:

اگر از اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) آمده اید، بیش از 800 یورو در هر سال تحصیلی پرداخت نخواهید کرد. این برای مقاطع تحصیلی در تمام سطوح (لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا) صدق می کند.

در برخی موارد، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا از مزایای مشابهی برخوردار هستند، اما در برخی دیگر، شهریه بالاتری می پردازند. با این وجود، تحصیل در فرانسه همچنان نسبت به سایر کشورها مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا و غیره کم هزینه تر است.

تعداد مدارک تحصیلی انگلیسی در حال افزایش است:

برای جذب دانشجویان بین‌المللی بیشتر، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در فرانسه تعداد برنامه‌های تحصیلی انگلیسی را در دانشگاه خود افزایش داده‌اند. بیش از 1500 دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود و تعداد آنها هر سال در حال افزایش است.

فرصت های عالی برای یادگیری یا بهبود زبان فرانسه:

اگرچه انگلیسی در بسیاری از بخش‌ها زبان بین‌المللی اصلی است، اما نباید فرانسوی را نادیده بگیرید. این سومین زبان رایج تجاری و زبان رسمی در بیش از 30 کشور در سراسر جهان است. به یاد داشته باشید که افرادی که حداقل به دو زبان خارجی صحبت می کنند، شانس بیشتری برای دریافت حقوق بالاتر یا درخواست موقعیت در شرکت ها و موسسات چند ملیتی بزرگ دارند.

فرانسه مرکز تحقیقات و نوآوری است:

بسیاری از موسسات آموزش عالی فرانسه منابع زیادی را برای امکانات تحقیقاتی و کارکنان خود سرمایه گذاری می کنند. اگر می‌بینید که ساعت‌های طولانی را باید در آزمایشگاه‌ها سپری ‌کنید، آزمایشات زیادی انجام ‌دهید، فرانسه جایی است که باید بروید.

بیش از 64 برنده جایزه نوبل و 15 مدال فیلدز اهمیتی را که فرانسه برای تحقیق و پیشرفت قائل است را نشان می دهد.

از جاذبه های گردشگری معروف دیدن کنید:

از شگفتی های ساخت بشر گرفته تا زیبایی های طبیعی، چیزهای زیادی برای دیدن در شش ضلعی (لقب محبوب فرانسه) وجود دارد.

ویزای تحصیلی فرانسه

همه دانشجویان بین المللی می توانند در فرانسه تحصیل کنند، اما شرایط بر اساس ملیت متفاوت است:

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می توانند بدون ویزا در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه تحصیل کنند.

دانشجویان سایر کشورها معمولاً به ویزای دانشجویی VLS-TS با مجوز اقامت نیاز دارند.

دو نوع ویزا برای دانشجویان وجود دارد: اقامت کوتاه مدت برای تحصیل (Court Journ Pour études) به مدت 90 روز و ویزای تحصیلی طولانی مدت (visa etudiant long séjour valant titre de séjour) برای بیش از 90 روز.

سه راه برای درخواست VLS-TS برای تحصیل دکترا در فرانسه وجود دارد:

رویه CEF پردیس فرانسه – اگر کشور شما یکی از 33 کشوری است که در آن پورتال رسمی فرانسوی برای دانشجویان و آموزش بین المللی (Campus France) دارای دفتر است، باید مستقیماً از طریق وب سایت آنها برای ویزا درخواست دهید.

کنسولگری فرانسه – اگر پردیس فرانسه دفتری در کشور شما ندارد، با کنسولگری یا سفارت فرانسه محلی خود تماس بگیرید و از طریق رویه Demande d’Admission Prélable (DAP) درخواست دهید.

وب سایت ویزای دولتی – در غیر این صورت، می توانید مستقیماً در وب سایت ویزای دولت فرانسه برای ویزای بلند مدت درخواست دهید. 

اخذ پذیرش تحصیلی و ارائه مشاوره تخصصی به دانش آموزان و دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور، از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در موسسه مهاجرتی ویزاشی می باشد. همانطور که می‌دانید انتخاب کشور در مرحله اول و رشته تحصیلی مناسب با توجه به رزومه و سوابق تحصیلی و اهداف شغلی، بر روی نتیجه پرونده و آینده متقاضی تاثیر بسزایی دارد. از این رو، ضروری است تا با درنظرگرفتن تمامی فاکتورهای تاثیرگذار و بررسی دقیق فرصت‌های تحصیل و اشتغال در کشورهای مورد نظر، تصمیم مناسبی در خصوص آینده تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان گرفته شود.

موسسه مهاجرتی ویزاشی در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان متخصص ما از طریق تکمیل فرم مشاوره یا راه‌های ارتباطی که در صفحه تماس با ما قید شده‌اند، ارتباط برقرار کرده و از تجربیات و راهنمایی های مشاورین تحصیلی ما بهره‌مند شوید.

اغلب افرادی که قصد تحصیل در کشورهای دیگر را دارند سوالات بسیار زیادی اعم از زمان شروع به ‌تحصیل، هزینه ها، بهبود شرایط پذیرش و … دارند. ویزاشی با دارا بودن مشاوران متخصص سعی خواهد کرد بیشترین اطلاعات ممکن را در مورد کشور مورد نظر و با توجه به ‌شرایط شما در اختیارتان قرار داده و در مسیر اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا کمک موثری برای موفقیت و کارهای بزرگ شما باشند.

دریافت وقت فوری و عادی سفارت

دانشگاه های کشور فرانسه در ماه سپتامبر پذیرای متقاضیان می باشند و دانشجویان قبل از تحصیل موظف اند در بخش فرهنگی سفارت آزمونی به نام TCF برای مشخص شدن سطح زبان آنها بدهند که باید نمره قبولی در سطح حداقل B2 را اخذ کرده و تسلط خود به زبان فرانسه را اثبات کنند .نظام آموزشی در کشور فرانسه تحصیل در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به طور سالیانه امکان پذیر می باشد

بله، مقطع تحصیلی دکترا در کشور فرانسه شغل محسوب می‌ شود و دانشجویانی که موفق به اخذ بورس تحصیلی از دانشگاه‌ های این کشور شوند حقوق ماهیانه دریافت می‌ کنند که مبلغ آن بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت بوده اما حداقل ۱۳۰۰ یورو در ماه می‌ باشد.

بله ، دولت فرانسه لازم می‌داند که هر دانشجوی بین ‌المللی هنگام تحصیل در فرانسه، قادر به تأمین مالی خویش باشد. بنابراین بسیار مهم است که میزان پول مورد نیاز برای زندگی و تحصیل در فرانسه را به درستی برآورد کند و همراه خود داشته باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا علاوه بر تحصیل به ترتیب ۱۰ ، ۲۰ و ۳۰ ساعت در هفته حق کار دارند و به ازای هر ساعت کار ۷ تا ۱۰ یورو حقوق دریافت می نمایند .

هزینه ماهیانه زندگی حین تحصیل در فرانسه به عوامل متعددی، مانند شهری که در آن مشغول به تحصیل خواهید شد، دارد. به ‌طور حتم هزینه ماهیانه زندگی در شهری مثل پاریس بسیار بالاتر از شهرهای کوچک است. شاید تا دو برابر بیشتر. اما اگر بخواهیم یک برآورد عددی برای حداقل هزینه ماهیانه زندگی در حین تحصیل در فرانسه داشته باشیم، می‌ توان گفت لازم است چیزی حدود 700 الی 1200 یورو در ماه پول داشته باشید. در نظر داشته باشید که این مبلغ شامل شهریه دانشگاه نمی‌شود و فقط تخمینی برای هزینه ‌های جاری زندگی در فرانسه می باشد .

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برترین دانشگاه های فرانسه