نحوه درخواست ویزای ترانزیت رایگان عربستان

ویزای ترانزیت رایگان عربستان

ویزای ترانزیت رایگان عربستان: عربستان در جدیدترین تصمیم نیز در حالی که عمره مفرده بدون محدودیت در عربستان برای زائران کشورهای مختلف برگزار می‌شود، برای توریستی کردن عمره مفرده و جذب گردشگران خارج از چارچوب کاروان‌ها، اقدام به اخذ ویزای رایگان به متقاضیان سفر به این کشور کرده است؛ به طوری که افراد برای سفر به عربستان با شرکت هواپیمایی این کشور دیگر نیازی به اخذ ویزا و مراجعه به سفارت عربستان ندارند و تنها با خرید بلیت پرواز می‌توانند عازم این کشور شوند.

 

ویزای توریستی عربستان

 

البته افرادی که ویزای ترانزیت عربستان دریافت می‌کنند، فقط چهار روز امکان حضور در عربستان را دارند و باید بلیت رفت و برگشت را هم‌زمان تهیه کنند. لغو صدور ویزا برای سفرهای چهار روزه به عربستان یکی از اقدامات مسؤولان این کشور برای جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری غیرزیارتی است.

 

نحوه درخواست

درخواست‌ها برای ویزای ترانزیت عربستان باید کاملاً دیجیتالی از طریق وب‌سایت‌های خطوط هوایی عربستان سعودی و فلیناس انجام شود.

 

هنگام رزرو بلیط هواپیما با عربستان سعودی یا فلیناس، از مسافران بین المللی پرسیده می شود که آیا مایل به استفاده از این ویزای ترانزیت هستند یا خیر. در صورت پاسخ مثبت به سایت وزارت امور خارجه جهت تکمیل فرم ویزا هدایت می شوند.

 

سپس درخواست بلافاصله توسط پلتفرم ویزای ملی واحد در وزارت امور خارجه بررسی می شود. متقاضیان ویزای دیجیتال را از طریق ایمیل خود دریافت خواهند کرد.

 

ویزای ترانزیت جدید عربستان سعودی برای مسافرانی که پروازهای خود را به این پادشاهی رزرو می کنند، رایگان است.

 

ویزای ترانزیت رایگان عربستان به مدت 3 ماه معتبر خواهد بود. این بدان معناست که مسافران بین‌المللی پس از صدور، می‌توانند از ویزای ترانزیت رایگان عربستان برای یک بار و هر زمان در 3 ماه آینده استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top