آلمان یکی از ابر قدرت های جهان و کشورهای پیشرفته اروپایی است. آرزوی خیلی از مردم جهان است که بتوانند از این کشور صنعتی و در عین حال زیبا دیدن کنند و یا در این کشور زندگی کنند.در این حالت مردم دو دسته می شوند که یک دسته از آن ها قصد مهاجرت به آلمان را دارند و دسته دیگر تنها می خواهند از این کشور دیدن کنند.

ویزای توریستی آلمان مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در آلمان را دارید این نوع ویزا مناسب این کار نیست. تالار شهر قدیمی در بامبرگ، قلعه شوسترین، بازار کریسمس نورنبرگ، جشنواره های مختلف، کلیسای جامع شهر کلن و بسیاری از مکان ها و رویدادهای دیگر در آلمان باعث شده است که مهاجرین از سراسر جهان بسیار علاقه مند به دریافت ویزای توریستی آلمان باشند.

 با این حال ورود به آلمان آسان نیست و علیرغم اینکه آلمان با ورود بدون ویزا با بسیاری از کشورها موافقت کرده است، اما هنوز هم کشورهایی هستند که شهروندان آنها برای ورود به آلمان نیاز به ویزای توریستی آلمان دارند، حتی برای مدت کوتاه. اگر شما قصد دارید که برای مدت کمتر از 3 ماه به آلمان برای بازدید از اعضای خانواده یا دوستان و یا گشت و گذار سفر کنید، شما به یک ویزای شینگن نیاز دارید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی آلمان

نحوه ثبت درخواست ویزای توریستی آلمان

◾️تکمیل فرم درخواست: فرم درخواست را تکمیل و امضا کنید و تمام مدارک مورد نیاز را قبل از درخواست جمع آوری کنید. 

◾️یک قرار ملاقات بگذارید: قبل از اینکه بتوانید برای ارسال مدارک خود برای ویزای آلمان به مرکز درخواست مراجعه کنید، باید یک قرار ملاقات رزرو کنید. تمام درخواست های ویزا تنها در صورتی پذیرفته می شود که از قبل وقت قبلی داشته باشید.

به مرکز درخواست ویزا بروید: پس از ورود به مرکز درخواست، نامه قرار ملاقات شما تأیید می شود و برای شما یک توکن صادر می شود. 

◾️ارسال درخواست ویزا: فرآیند ارسال به طور کلی 10 دقیقه طول می کشد. مدارک و فرم درخواست ویزای شما بررسی و تایید می شود. لطفا مطمئن شوید که تمام مدارک شما به ترتیب ذکر شده در چک لیست مرتب شده اند و فرم درخواست شما کامل و امضا شده است. در صورتی که فرم درخواست ویزا ناقص باشد، مدارک را به ترتیب مورد نیاز مرتب نکرده باشید یا تمام فتوکپی مدارک لازم را ارائه نکرده باشید، از شما خواسته می شود که یک توکن دیگر تهیه کنید. اما اگر درخواست کامل باشد، پاسپورت، فرم درخواست و مدارک شما به طور موقت در مرکز درخواست نگهداری می شود. 

◾️وارد کردن اطلاعات ویزای درخواستی: پس از تأیید درخواست شما، کلیه اطلاعات فرم درخواست وارد سیستم آنلاین کنسولگری آلمان می شود و یک نسخه چاپی از درخواست خود را دریافت خواهید کرد. این فرآیند معمولاً حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. پس از دریافت فرم چاپی، مطمئن شوید که تمام جزئیات صحیح هستند و فرم را امضا کنید. همچنین توجه داشته باشید که فرم های مربوط به خردسالان (تا 18 سال) باید توسط هر دو والدین امضا شود. پس از پرداخت وجه ویزا، رسیدی برای شما صادر می شود که باید آن را نگه دارید تا درخواست پردازش شده خود را دریافت کنید.

◾️جمع آوری داده های بیومتریک: پس از تکمیل درخواست، بیومتریک ها با استفاده از یک فرآیند سریع که یک اسکن اثر انگشت 10 رقمی را با یک اسکنر انگشت دیجیتال می گیرد، جمع آوری می شود. این معمولاً 7-8 دقیقه برای هر متقاضی طول می کشد.

◾️پس از انجام این مراحل، شما مراحل درخواست ویزا را تکمیل کرده اید. این درخواست در روز کاری بعد برای رسیدگی به کنسولگری ارسال خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که رسید پرداخت را نگه دارید زیرا برای دریافت پاسپورت شما لازم خواهد بود.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی آلمان

برای به اجرا گذاشتن پرونده شما باید هزینه ویزای توریستی آلمان را پرداخت کنید. از سال 2008 هزینه ویزا 60 یورو است. هزینه ویزای توریستی آلمان برای کودکان 6 الی 12 سال مبلغ 35 یورو می باشد. برای کودکان زیر 6 سال هزینه ای دریافت نمی کنند.

 

طبق اعلام سفارت  حدود 21 الی 60 روز زمان می برد که سفارت به درخواست ویزاهای توریستی آلمان پاسخ می دهد.

بله، ولی برای درخواست ویزای توریستی آلمان باید از طریق کارگزاری ویزامتریک اقدام کرده و کلی ارتباطات از این طریق می باشد.

با فرض اینکه متقاضی برای اخذ ویزای توریستی آلمان، ویزای شینگن را دارا نمی باشد، برای درخواست ویزا باید مراحل زیر را سپری کند:

تکمیل و ارائه درخواست به سفارت
تعیین وقت ملاقات در سفارت آلمان
ارائه مدارک در روز مصاحبه

  • روند بررسی و رسیدگی به درخواست، معمولا ۲ الی ۳ هفته طول می کشد. اگر متقاضی ملزم به حضور در جلسه مصاحبه باشد یا اینکه تعداد درخواست های ویزا در آن بازه زمانی بخصوص بالا باشد، ممکن است رسیدگی به درخواست شما طولانی تر شود. برای متقاضیان غیر تایلندی، این روند می تواند تا ۱۰ روز نیز طول بکشد.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور آلمان