اتریش بی‌شک یکی از جذاب‌ترین و البته خوش‌نام‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر، تحصیل و اقامت محسوب می‌شود. کشور هنر، بناهای تاریخی، موسیقی، فلسفه و البته جاذبه‌های ناب توریستی.اتریش کشوری واقع در مرکز اروپا است و کشورهایی مانند آلمان، جمهوری چک، ایتالیا و سوئیس در همسایگی آن قرار دارند.

با توجه به عضویت اتریش در پیمان شینگن و قوانین و مقررات تقریبا مشابه بین کشورهای این حوزه در زمینه صدور ویزا، برای سفر توریستی به اتریش باید ویزای توریستی شینگن را اخذ کنید. ویزای توریستی شینگن با هدف گردشگری صادر شده و به شخص دارنده این ویزا اجازه می‌دهد تا حداکثر به مدت ۳ ماه در کشورهای حوزه شینگن حضور داشته باشد. ویزای توریستی شینگن دارای دو نوع مختلف سینگل و مولتی بوده که نوع سینگل تنها اجازه یک بار ورود به حوزه شینگن را به شخص دارنده ویزا می‌دهد اما نوع مولتی محدودیتی در دفعات ورود و خروج ندارد.

جهت اخذ ویزا اتریش می بایست ابتدا نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش (وقت VFS اتریش) به صورت آنلاین از طریق سایت VFS اتریش اقدام نمود. جهت تعیین وقت می بایست اطلاعات هویتی و نوع ویزای درخواستی در سایت درج شود. پس از تعیین شدن وقت سفارت می بایست مدارک مورد نیاز را تهیه و به زبان آلمانی ترجمه نموده، و در روز وقت سفارت جهت تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری به شرکت VFS Global تهران واقع در میدان هروی مراجعه نمود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اتریش

نحوه اقدام برای ویزای توریستی اتریش


هنگامی که می خواهید برای ویزای توریستی شینگن اقدام کنید ، چند مرحله ساده را دنبال کنید:

فرم درخواست ویزای شینگن اتریش را بارگیری کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که فرم را پر کنید و مطمئن شوید که آماده است.

همه مدارک خود را جمع آوری کنید. اطمینان حاصل کنید که همه اسناد فوق الذکر آماده و به روز هستند.

قرار گذاشتن. شما نمی توانید اسناد را در هر زمان که آماده باشید ارسال کنید ، باید با سفارت/کنسولگری وقت بگیرید و آنها را تحویل دهید.

برای مصاحبه آماده شوید.

احتمالاً از شما خواسته می شود که برای مصاحبه بنشینید و در آنجا به چند س aboutال درباره خود و سفر خود پاسخ دهید.

منتظر جواب باشید. پس از ارسال درخواست خود ، باید منتظر بمانید تا به شما اطلاع داده شود که آیا ویزا به شما داده شده است یا خیر.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی اتریش

هزینه ویزای توریستی اتریش از 60 یورو و برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو می باشد.  این هزینه برای کودکان زیر 6 سال بصورت رایگان در نظر گرفته شده است. اقامت بین 91 تا 180 روز در اتریش مستلزم پرداخت مبلغ 100 یورو می باشد. 

ارائه نامه تمکن مالی در اخذ ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد.

با داشتن ویزای توریستی اتریش ، تا زمانی که ویزای شما معتبر است ، می توانید از هر کشوری در محدوده شینگن دیدن کنید. منطقه شینگن از 26 کشور اروپایی تشکیل شده است و با ویزای شینگن می توانید آزادانه بین این کشورها جابجا شوید.

*لطفاً توجه داشته باشید که اگر قصد سفر به کشورهای دیگر به غیر از اتریش را دارید ، همچنان باید برای دریافت ویزای شینگن اتریش به نمایندگی اتریش مراجعه کنید زیرا این مقصد اصلی شما است.

اشخاصی که قصد اخذ ویزای توریستی اتریش را دارند باید بدانند که ممکن است درخواست ویزای توریستی آنان با ریجکتی همراه باشد که در این صورت باید منتظر دریافت نامه ردی از طرف سفارت باشند. در صورت ریجکتی ویزای توریستی و دریافت نامه ردی، شخص متقاضی می تواند از دلایل ریجکتی ویزا آگاهی یابد که در این صورت امکان اعتراض به ردی ویزا برای شخص متقاضی وجود خواهد داشت.

ویزای توریستی شینگن تا 90 روز در مدت 180 روز معتبر است. اگر قصد سفر به کشورهای دیگر در محدوده شنگن را دارید ، آن روزها نیز محاسبه می شود.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور اتریش