کشور استرالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان با آب و هوایی مناسب است که هرساله تعداد زیادی از گردشگران خارجی آن را به‌عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می‌کنند.

به‌طورکلی ویزای توریستی استرالیا برای همه افرادی است که قصد دارند برای مسافرت و بازدید از جاذبه‌های گردشگری استرالیا و یا دیدار با خانواده و نزدیکان خود به استرالیا سفر کنند. همچنین افرادی که قصد دارند برای قرارهای کاری، ملاقات‌های تجاری و یا شرکت در سمینارها به استرالیا سفر کنند، می‌توانند از طریق ویزای توریستی استرالیا اقدام کنند.

ویزای توریستی استرالیا دارای انواع مختلفی است که هرکدام دارای شرایط متفاوتی هستند. برای اینکه موفق به دریافت ویزای توریستی استرالیا شوید، لازم است که مدارک لازم را ارائه کنید و هزینه آن را نیز پرداخت کنید تا موفق به کسب ویزای توریستی استرالیا شوید.

ویزای توریستی کشور استرالیا، تحت عناوین و با شرایط خاصی صادر می شود و بیشتر به ویزای سابکلاس 600 شهرت دارد. 

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

انواع ویزای توریستی استرالیا

این ویزا به متقاضیان اجازه می‌‌دهد که جهت شرکت در جلسه‌های تجاری خود، ملاقات بستگان و اعضاء خانواده، تحصیل در دوره‌های آموزشی کمتر از ۳ ماه و بازدید از مناطق دیدنی، به این کشور سفر کرده و با فرهنگ مردم آن نیز آشنا شوند. این ویزا بر اساس شرایط متقاضیان به سه جریان کلی تقسیم می‌شود:

1) جریان حمایت خانواده

تأمین مالی هزینه‌های سفر و اقامت متقاضیان اخذ این جریان ویزای گردشگری، توسط اعضاء خانوادۀ آن‌ها یا دیگر بستگانی انجام می‌شود که اقامت استرالیا را داشته یا شهروند این کشور محسوب می‌شوند.

2) جریان گردشگری

این ویزا به داوطلبانی اختصاص یافته است که قصد دارند تا برای مدتی مشخص، به استرالیا سفر کرده و حین بازدید از مکان‌های دیدنی آن، به تفریح در این کشور بپردازند. ناگفته نماند که تمامی هزینه‌های لازم این مسیر مهاجرتی، بر عهدۀ متقاضیان خواهد بود.

3) جریان بازدیدکنندگان تجاری

اخذ سابکلاس 600 استرالیا، همچنین به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای اموری همچون بازدید از یک کسب و کار، انجام مذاکرات تجاری، شرکت در کنفرانس‌ها، مراسم رونمایی و…، به این کشور سفر کرده و اهداف مرتبط با تجارت خود را برآورده سازند.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی استرالیا

هزینه ویزای توریستی استرالیا 145 دلار استرالیا می باشد.

نکاتی مهم درباره ویزای توریستی استرالیا

◾️ انگشت نگاری برای این ویزا لازم است.

◾️ مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است.

◾️ برای اخذ ویزای بیزینسی می توانید از طریق سابکلاس 459 و 456 اقدام کنید.

◾️ دارندگان هر یک از این ویزاها اجازه تبدیل ویزا یا اقامت دائم در خاک استرالیا را نخواهند داشت.

◾️ با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا 3 ماه می‌توانید تحصیل کنید.

◾️ ممکن است پلیس چک و آزمایش‌های پزشکی موردنیاز باشد که در صورت انجام تا یک سال اعتبار دارند.

اخذ هر نوع ویزایی تا حدود زیادی به شرایط هر فرد و پرونده او بستگی دارد. به طور کلی اخذ ویزای توریستی استرالیا حدود 1-4 ماه ممکن است به طول انجامد. مسائل مختلفی چون داشتن سابقه سفر کافی، دعوتنامه یا تمکن مالی خوب می‌تواند این روند را سرعت بخشد.

بله اما طول مدت این دوره آموزشی باید حداکثر 3 ماه باشد. دارندگان ویزای توریستی استرالیا نمی‌توانند در دانشگاه یا موسسات آموزشی به صورت بلندمدت ثبت‌نام کنند و امکان تبدیل آن به ویزای تحصیلی نیز وجود نداشته و متقاضی باید مجددا اقدام کند.

وزارت امور داخلی استرالیا در مورد رعایت تمامی معیارهای واجد شرایط بودن برای صدور ویزاهای خود، بسیار سخت‌گیر است. به طور کلی، برخی از متداول‌ترین دلایل ریجکت ویزای 600 عبارتند از:

انتخاب جریان مهاجرتی متناقض با هدف متقاضیان؛
نقص مدارک یا جعلی‌بودن آن‌ها؛
ناتوانی در برآورده کردن الزامات سلامت و شخصیت؛
عدم ارائۀ مدارک کافی برای اثبات وجوه؛
شرایط نامناسب میزبان استرالیایی.

هزینه ویزای توریستی استرالیا (انواع زیر گروه ۶۰۰) مبلغ ۲۵۰ دلار آمریکا می باشد. در صورت رد شدن درخواست ویزای استرالیا هزینه های پرداخت شده از طرف سفارت به متقاضی برگشت داده نخواهد شد.

 

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور استرالیا