ویزای دبی یا به صورت کلی‌تر ویزای امارات یکی از داغ‌ترین عبارت‌های جستجو در میان ایرانیان و دیگر کشورهای دنیا است. بسیاری از افراد به این فکر می‌کنند که در طول عمر خود باید حتما از کشور امارات و شهر رویایی دبی دیدن کنند. دبی را به عنوان نگین خلیج فارس یاد می‌کنند؛ شهری که به قطب تجارت جهانی تبدیل شده و غول‌های تکنولوژی و دیگر صنایع حضور در آن و یا داشتن شعبه در آن را برای خود الزامی می‌بینند. خیلی از افراد به آن سفر کرده‌اند و بسیاری نیز قصد سفر دارند که البته دلایل بسیاری می‌توان نام برد. پیشرفت امارات متحده عربی و به ویژه شهر دبی در طی چند سال اخیر باعث شده تا آن را با سنگاپور و هنگ کنگ مقایسه کنند و چه بسا که در سال‌های آینده بتواند حتی جای این دو را نیز بگیرد.

ویزای دبی یک مدرک مهم برای سفر به یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه است که از نظر گردشگری می‌توان آن را زبان‌زد دانست. البته شهروندان همه کشورها برای ورود به امارات متحده عربی و شهر دبی مستلزم دریافت ویزا نیستند. برای مثال، شهروندان آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن می‌توانند بدون داشتن ویزا تا 30 روز در این کشور حضور داشته باشند. شهروندان کشورهای عضو شینگن نیز می‌توانند با ورود به دبی و ثبت مهر ورودی تا 90 روز اقامت را در مدت 6 ماه به صورت مالتیپل داشته باشند. اما در خصوص کشورهای دیگر از جمله ایران، شخص باید برای ورود ویزای امارات را دریافت کند که برای این کار نیز انواع مختلف ویزا وجود دارد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی امارات

نگاه کلی به اخذ ویزای دبی

◾️ ویزای دبی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود. معمولا ویزای امارات در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود.
◾️ توجه داشته باشید که حتما باید از طریق یک کفیل (آژانس مسافرتی و یا کارگزار) برای اخذ ویزا دبی اقدام کنید. 
◾️ مدت زمان جوابدهی به ویزای توریستی 14 روزه دبی 1 تا 7 روز کاری می باشد.
◾️ دختران زیر ۱۸ سال نمی‌توانند تنها به دبی سفر کنند و پسران زیر ۱۸ نیز به شناسنامه پدر و مادر نیاز دارند.
◾️ مدت اعتبار ویزای توریستی دبی، ۱۴ روز می‌باشد.
◾️ ویزای ۱۴ روزه دبی 295 درهم با بیمه و ویزای 30 روزه دبی، 310 درهم می‌باشد.
◾️ توجه داشته باشید که نیازی به ترجمه مدارک ویزای دبی نیست و فقط ارائه اسکن اصل مدارک کفایت می‌کند.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی امارات

با توجه به درخواست انواع ویزای دبی، هزینه متفاوتی باید پرداخت کنید. به طور مثال، قیمت ویزای ۱۴ روزه دبی 295 درهم با بیمه، هزینه ویزای دبی یک ماهه سینگل 310 درهم و هزینه ویزای دبی یک ماه مولتیپل 770 درهم می‌باشد.

اگر هدفتان از سفر به دبی، گذران اوقات فراغت، خرید و لذت از ساحل و طبیعت است، باید برای ویزای توریستی دبی اقدام کنید که یکی از پرتقاضاترین انواع ویزاهای دبی هم محسوب می‌شود. در این صورت باید بر اساس زمانی که قصد اقامت دارید، ویزای متفاوتی بگیرید:

◾️ ویزای توریستی عادی دبی؛ این ویزا برای اقامت‌های کمتر از ۱۵ روز صادر می‌شود. اگر در تور دبی ثبت‌نام کرده‌ باشید، درواقع برای این ویزا درخواست کرده‌اید.
◾️ ویزای توریستی سرویس دبی؛ این ویزا برای اقامت ۱۵ روزه است.
◾️ ویزای توریستی یک‌ماهه دبی؛ اگر این ویزا را داشته‌ باشید، می‌توانید از ۱ تا ۳۰ روز در دبی اقامت داشته باشید.
◾️ ویزای توریستی یک‌ماهه دبی با چندبار ورود؛ این ویزا درصورتی برایتان مناسب است که در طول یک ماه بخواهید چند باری از خاک دبی خارج شوید و مجدد به آن‌جا برگردید. برای کلاس‌های آموزشی و دریافت گواهی‌نامه و مواردی از این نوع، چنین ویزایی انتخاب بهتری خواهد بود.
◾️ ویزای توریستی سه‌ماهه دبی؛ ویزایی که به شما اجازه می‌دهد تا ۹۰ روز در دبی اقامت داشته‌ باشید.
◾️ ویزای توریستی سه‌ماهه دبی با چندبار اجازه ورود؛ با دریافت این ویزا از ۱ تا ۹۰ روز می‌توانید در دبی اقامت داشته‌ باشید و هر چند بار که بخواهید از آن‌جا خارج شوید و مجددا بازگردید.◾️

درخواست ویزای دبی آنلاین است و نیاز به حضور فیزیکی فرد متقاضی نیست. کافی است مدارک را به کارگزار تحویل داده و منتظر نتیجه نهایی که اخذ ویزا یا رد درخواست ویزای شماست، باشید. اداره مهاجرت امارات نیز مانند کشورهای دیگر دلایل خاصی را برای ریجکت کردن درخواست متقاضیان دارد.

ویزای امارات به دو صورت صادر می‌شود: عادی و اضطرای. مبنای محاسبه روزها، یک روز پس از ارائه و ارسال مدارک است و باید تعطیلات رسمی کشور و تعطیلات سفارت را هم به آن اضافه کنید.

  • بله برای ویزای توریستی امارات امکان تمدید وجود دارد.
  •  
  •  بله، در صورت ریجکت شدن ویزای دبی و خارج شدن نام شما از بلک لیست دولت امارات، می‌توانید پس از گذشت زمان اندکی مجددا تقاضای خود را ارسال کنید.
  •  خیر، شما بدون مراجعه حضوری و به‌صورت آنلاین می‌توانید برای اخذ ویزای دبی اقدام کنید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست