یکی از انواع ویزای اندونزی، ویزای توریستی اندونزی است که معروف ترین و پر کاربردترین ویزای این کشور است. این ویزا برای افرادی صادر می‌گردد که به قصد بازدید از کشور اندونزی و جاذبه‌های طبیعی و بی‌نظیر این کشور، نسبت به دریافت و صدور آن برای سفر به کشور اندونزی اقدام می‌نمایند.

ویزای توریستی اندونزی (Indonesia Visit Visa) که با کد B211A در سفارت شناخته می‌شود مرسوم‌ترین ویزایی است که ایرانیان برای سفر به اندونزی به سفارت این کشور درخواست می‌دهند. با ویزای بازدید یا توریستی اندونزی شما فقط مجاز به بازدید از کشور زیبای اندونزی به عنوان یک گردشگر هستید و اجازه تمدید ویزا و یا کار و اقامت طولانی‌تر در این کشور را نخواهید داشت. تمامی افرادی که می‌خواهند به جزیره بالی سفر کنند نیز باید همین ویزا را بگیرند و ویزای بالی، جدا از ویزای اندونزی نیست.

 

ویزای اندونزی برای ایرانیان به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد و تمام افراد با پاسپورت ایرانی برای سفر به اندونزی باید از سفارت این کشور در داخل ایران یا یکی از کشورهای دارای خدمات کنسولی اندونزی، قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا نمایند. 

مدارک لازم برای ویزای توریستی اندونزی

d9956190a89298f7b9cb2a7e60365d39

گمرک فرودگاه اندونزی شامل قوانینی است که رعایت نکردن آن‌ها در زمان ورود به این کشور ممکن است باعث مشکل و جریمه برای شما شود پس حتما قوانین زیر را جدی بگیرید و تمامی قوانین ویزا و فرودگاه اندونزی را رعایت فرمایید.

◾️ همراه داشتن یک لیتر مشروبات الکی

◾️ 200 نخ سیگار یا 50 نخ سیگار برگ و یا 100 گرم تنباکو

◾️ مقدار زیادی از عطر و ادکلن که از حد معمول خارج باشد و مشخص باشد برای استفاده شخصی نیست

◾️ داشتن سلاح گرم

◾️ همراه داشتن هرگونه مواد مخدر

◾️ وسایل پورنوگرافی

◾️ مواد دارویی و گیاهی چینی

◾️ فرستنده و تلفن بی سیم

◾️ هرگونه دوربین اعم از فیلمبرداری،عکسبرداری،شکاری و رادیوهای قابل حمل باید به گمرک تحویل داده شوند.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی اندونزی

ویزای توریستی عادی 238$

ویزای توریستی فوری 370$

جواب این سوال خیر می‌باشد. ویزای توریستی اندونزی یک بار ورود است و پس از خارج شدن از این کشور در صورت نیاز به مسافرت مجدد، دوباره باید اقدام به دریافت ویزای توریستی کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که با ویزای توریستی، اجازه تحصیل در اندونزی یا کار در کشور اندونزی را نخواهید داشت.

ویزای توریستی اندونزی سه ماه اعتبار دارد به این معنی که پس از صادر شدن ویزا شما 3 ماه فرصت دارید، تا بدون مشکل وارد کشور اندونزی شوید.

مدت اقامت ویزای توریستی: ویزای بالی می‌تواند 7 و 14 و یا 30 روز اعتبار داشته باشید، به این صورت که پس از وارد شدن به یکی از مرزهای اندونزی شما فقط به تعداد روزهای درج شده در لیبل پاسپورت می‌توانید در این کشور بمانید و در صورت اقامت بیشتر دچار مشکل و جریمه در هنگام خروج از اندونزی خواهید شد.

متقاضیان خارجی که پاسپورت ملی صحیح ندارند، همانطور که در شرایط ویزا مشخص شده است، نمی توانند ویزای اندونزی را دریافت کنند. فقط شهروندان کشورهای واجد شرایط می توانند درخواست دهند. کسانی که از پاسپورت مناسب برای دریافت ویزای آنلاین اندونزی برخوردار نیستند، باید قبل از سفر به سفارت یا کنسولگری محلی مراجعه کنند. اتباع کشورهای زیر شامل این قانون هستند:

افغانستان
کامرون
گینه
اسرائيل
لیبریا
نیجریه
کره شمالی
سومالی

در اغلب موارد، اگر ویزای آنلاین اندونزی رد شود، اقداماتی برای اصلاح وضعیت وجود دارد. در بیشتر موارد، ممکن است لازم باشد مجدداً فرم را ارسال کرده و اشتباه های خود را تصحیح کنید. اما اگر ویزای VOA مسافر هنگام ورود به کشور رد شود، ممکن است اصلاً نتواند وارد کشور شود و مجبور است ترتیب بازگشت مجدد به کشور محل اقامت خود را بدهد. با این حال، با پیروی از دستورالعمل های صحیح و آماده سازی همه چیز از قبل، اخذ ویزا برای اندونزی می تواند یک روند سریع و بدون دردسر باشد.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست