ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور محسوب می‌شود. ویزایی که اساسا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کل، سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. نکته مهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس این خواهد بود که متقاضی بتواند در طی پروسه ی درخواست ویزا، برنامه و هدف سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد. این ویزا معمولا به صورت شش ماهه چندبار ورود صادر می‌شود.

دارندگان ویزای توریستی انگلستان می‌توانند در تمامی فعالیت‌های ذکر شده شرکت کرده، همچنین به مدت یکماه در دوره‌ای آموزشی حضور داشته باشند، از کشور انگلستان با هدف مقصد دیگری عبور کنند و یا در برنامه‌ی تبادل دانش‌آموزی (زیر 18 سال) شرکت کنند. آن‌ها اجازه کار، اقامت‌های بلندمدت در هر بار بازدید، دریافت فاند دولتی و یا ازدواج را نخواهند داشت.

ورود به این کشور دیدنی و زیبا کمی دشوارتر از سایر کشورها است. البته توریست های زیادی به این کشور سفر می کنند و از بندرهای بی نظیر و شهرهای فوق العاده انگلیس دیدن کنید. علاوه بر این درخواست مهاجرت به انگلستان در بین شهروندان دیگر کشور بسیار بالا می باشد.

 

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلستان

انواع ویزای توریستی انگلستان از نظر مدت:

متقاضی ویزای توریستی با توجه به نیاز خود می‌تواند یکی از موارد زیر را درخواست نماید:

 

ویزای توریستی کوتاه مدت (ویزای مولتی 6 ماهه) – محدودیتی برای تعداد ورود به خاک بریتانیا در این مدت وجود ندارد و حداکثر زمان مجاز اقامت با این ویزا 180 روز است.

ویزای توریستی بلند مدت (2، 5 یا 10 ساله) – برای دریافت این ویزا متقاضی باید اثبات کند که به طور مستمر نیاز به رفت آمد به انگلیس را داشته ولی در آنجا اقامت نخواهد داشت و دلیل قانع کننده‌ای برای درخواست این نوع ویزا داشته باشد.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی انگلستان

هزینه درخواست ویزای توریستی انگلستان 95 پوند بوده، این هزینه برای ویزای بلند مدت 2ساله برابر 361 پوند، 5 ساله 655 پوند و 10 ساله 822 پوند است.

 

چند نکته مهم برای اخذ ویزای انگلیس

 برای این که بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید باید به نکاتی توجه کنید. در صورتی که می خواهید ویزای این کشور را اخذ کنید باید این نکات را در نظر بگیرید در غیر این صورت موفق به اخذ ویزا نمی شوید.

از مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید داشتن تاریخچه سفری قوی است. این که شما حداقل دو ویزای اروپا داشته باشید، بسیار اهمیت دارد. ویزای اروپا اعتبار بالایی دارد و زمانی که با این دو ویزا برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید، سفارت انگلیس شما را به عنوان یک گردشگر می پذیرد.

در حقیقت ارائه ویزای شینگن برای این است که سفارت انگلیس مطمئن شود تا شما قصد گردشگری دارید و نمی خواهید که در این کشور برای همیشه بمانید. تمام کشورهایی که گردشگران را به خود جذب می کنند نگران این موضوع هستند که خاک کشورشان با وجود گردشگران تسخیر شود.

نکته بعدی درباره اخذ وقت سفارت انگلیس است. برای این که بتوانید وقت سفارت انگلیس را اخذ کنید پیشنهاد ما این است که از کشورهای همسایه اقدام کنید. انگلیس در ایران سفارت خانه ای ندارد و به همین دلیل ممکن است بررسی پرونده شما در ایران با مشکلاتی همراه شود و همین موضوع سبب ریجکتی شما شود.

نکته دیگر این است که زمانی برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید که ریجکتی نداشته باشید. سفارت انگلیس تمام جزییات را بررسی می کند و از مهم ترین آن ها ریجکتی شما است. به این ترتیب باید دقت کنید تا این نکته در پرونده شما تأثیری نگذارد.

مدارک هویتی همچون شناسنامه، عقدنامه و…،یک قطعه عکس، پاسپورت معتبر، ترجمه گواهی‌ها و مدارک مرتبط با دلیل سفر (قراردادهای تجاری، فرصت مطالعاتی و گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار، دعوتنامه و…)، گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های سفر، گواهی‌های سلامتی، گواهی سوء پیشینه و تاریخچه سفر اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلستان هستند.

با در دست داشتن این ویزا می‌توان به مدت 6 ماه در کشور بریتانیا اقامت داشت. افرادی که به منظور درمان پزشکی به این کشور آمده‌اند تا 11 ماه و محققین تا 12 ماه می‌توانند در این کشور بمانند. همچنین این کشور ویزاهای توریستی بلند مدت 2، 5 و 10 ساله برای برخی متقاضیان واجد شرایط صادر می‌کند.

شرکت در کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها و یا دوره‌های آموزشی، شرکت در رویدادهای ورزشی، اجرای هنری به عنوان نوازنده، کمدین و یا دیگر رشته‌های هنری، انجام کار پژوهشی و یا همراهی دانشجویان در یک برنامه دانشگاهی، پزشکان و دندانپزشکان جایگزین و یا ناظر، شرکت در آزمون PLAB و یا OSCE و دریافت فاند و حمایت مالی برای آغاز به کار در بریتانیا

خیر. دعوتنامه از مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی نمی باشد.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور انگلستان