ویزای توریستی ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما قرار می دهد. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن به ایتالیا سفر کنید، می‌شود.

به طور کلی کشور ایتالیا نسبت به سایر کشورهای شینگن در اعطای ویزا سخت گیری کمتری دارد. به همین جهت به متقاضیانی که سابقه سفر به حوزه شینگن را ندارند توصیه می کنیم از طریق ایتالیا اقدام به دریافت ویزای شینگن نمایند. 

در صورتی که برای ویزای توریستی ایتالیا، دعوت نامه معتبر ارائه کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. دعوت نامه ویزای توریستی ایتالیا، باید از سوی بستگان درجه یک، دوست آشنا و یا یکی از اعضای خانواده شما باشد. در دعوت نامه ویزای ایتالیا، مشخصات دعوت کننده، دعوت شونده، محل اقامت ایشان و همچنین مدت زمان اقامت متقاضی باید ذکر شود. دعوت نامه باید در یکی از دفاتر شهرداری و یا پلیس به تائید برسد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

نکاتی مهم در رابطه با دریافت ویزای شنگن از ایتالیا:

سفارت کشور ایتالیا تنها نهادی است که نسبت به صدور ویزای توریستی این کشور اقدام می کند و در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به متقاضیان خدمات ارائه می کنند.

همه افرادی که بیش از 12 سال سن دارند، باید در تست انگشت نگاری شرکت کنند.

از طریق ویزای توریستی کشور ایتالیا هر فرد تنها می تواند به مدت 90 روز در کشور این کشور اقامت داشته باشد.

پس از دریافت ویزای توریستی کشور ایتالیا، متقاضی حتما باید در روز نخست، وارد کشور ایتالیا شود اما پس از آن قادر خواهد بود برای سفر به سایر کشورها اقدام کند.

در صورت رد درخواست صدور ویزا، فرد قادر خواهد بود نسبت به رد درخواست خود اعتراض رسمی به ثبت برساند تا مدارک او مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهای جهان است و هر ساله جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان برای ورود به خاک این کشور راهی این کشور می شوند.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

 هزینه برای صدور ویزا 125 یورو می باشد. این مبلغ باید به یورو و به صورت نقدی به سفارت پرداخت شود

در یک دسته بندی کلی می‌توان ویزای توریستی ایتالیا به به این ۳ نوع تقسیم بندی کرد:

ویزای یک بار ورود (Single-entry): تنها برای یک‌بار ورود به منطقه شینگن اعتبار دارد

ویزای دو بار ورود (Double-entry): مسافر مجوز دو بار وارد شدن به کشورهای شینگن را دارد

ویزای چند بار ورود (Multiple-entry): مجوز هر چندبار ورود و سفر بین کشورهای عضو شینگن محسوب می‌شود، اما فقط برای ۹۰ روز در هر ۶ ماه از سال، اعتبار دارد.

در برخی از منابع، ویزای توریستی ایتالیا به دو نوع با دعوتنامه و بدون دعوتنامه تقسیم بندی شده است که اساس این تقسیم بندی اشتباه به نظر می‌رسد، چرا که هر کدام از این دو نوع ویزای توریستی عملا هیچ تفاوتی با هم ندارند و تنها تفاوتی که می‌توان قائل شد، مدت زمان اخذ ویزا است.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه در برخی از مواقع کمی طولانی‌تر از زمانی است که شما دعوتنامه دارید.

حداکثر مدت اقامت شما با داشتن این نوع ویزا در ایتالیا، ۹۰ روز است و اقامت شما نباید بیشتر از ۳ ماه به طول بیانجامد.

معمولا پروسه بررسی درخواست ویزا ۲ تا ۳ هفته است و در این مدت باید جواب قطعی (تایید یا رد درخواست) به شما داده شود. برخی موارد مانند داشتند دعوتنامه و … می‌تواند مدت زمان بررسی ویزا را سرعت بخشد.

اگر برای ویزای ایتالیا اقدام می‌کنید و درخواست شما رد می‌شود، نامه‌ای از مقامات ذیصلاح دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد چرا ویزای را صادر نکرده‌اند. در این نامه همچنین توضیح داده شده است که آیا شما واجد شرایط درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم گرفته شده هستید یا خیر.

از آن جا که شرایط هر فرد در گرفتن ویزای توریستی ایتالیا بسیار مهم است، نمی‌توان یک دلیل قطعی را بیان کرد. اما مجموعه‌ای دلایل رد شدن درخواست ویزای توریستی عبارتند از:

داشتن سوء پیشینه
عدم موفقیت در قانع کردن افسر مصاحبه کننده در دلیل مهاجرت و یا داشتن قصد بازگشت به ایران
ارائه گذرنامه نامعتبر
ارائه دعوتنامه نامعتبر یا جعلی
نداشتن تمکن مالی مورد نیاز برای مهاجرت
داشتن ویزای شینگن استفاده نشده

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور ایتالیا