ویزای توریستی بلغارستان

بلغارستان کشوری زیبا با مردمانی خونگرم است که در بخش شرقی بالکان واقع شده است. اگر علاقه‌مند به تاریخ و فرهنگ اروپا هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتماً از مناظر طبیعی و تاریخی این کشور مانند کوه‌ها، سازه‌های باستانی، سواحل زیبا و دهکده‌های قومی دیدنیان بازدید نمایید. شهر تماشایی صوفیه با معماری اروپایی و جذابش یکی از به‌یاد‌ماندنی‌ترین شهرهایی خواهد بود که هر فردی به آن سفر می‌کند.

برای سفر به این کشور نیازمند داشتن ویزای شنگن بلغارستان هستید؛ ویزای بلغارستان به دو صورت ویزای توریستی و ویزای مهاجرتی ارائه می‌شود که دریافت آن مستلزم طی مراحل خاصی است. 

اتحادیه اروپا تصویب کرد که کشور بلغارستان و رومانی از ماه مارس 2024 به منطقه شنگن بپیوندند و کنترل مرزی به تدریج برداشته شود.

ویزای توریستی بلغارستان

مدارک لازم برای ویزای شنگن بلغارستان

d9956190a89298f7b9cb2a7e60365d39

شرایط اخذ ویزای بلغارستان

شرایط اخذ ویزای بلغارستان به شرح زیر می‌باشد:

1. اقدام به صورت گروهی:
منظور از اقدام به‌صورت گروهی، ارائه درخواست به همراه اعضای خانواده و دوستان نمی‌باشد. منظور از اقدام به‌صورت گروهی این است که شما تور گروهی بلغارستان را خریداری کنید تا موفق به اخذ ویزای این کشور شوید! در تورهای گروهی ویزا به‌صورت گروهی و توسط آژانس و یا کارگزار برگزارکننده تور اخذ می‌شود.

۲. گردش حساب:
یکی دیگر از مدارک ویزای بلغارستان گردش 3 ماهه حساب است. منظور از گردش حساب، تنها مبالغ ورودی و خروجی به‌حساب نیست و تعداد تراکنش‌ها هم اهمیت دارد. به طوری که باید مشخص باشد که این حساب همان حساب جاری شماست.

۳. تمکن مالی:
تمکن مالی مورد‌نیاز ویزای بلغارستان باید به یورو صادر شود و حداقل آن برای هر نفر، 50 میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که برگه تمکن مالی باید توسط مدیریت امور بین الملل بانک مهر و امضا شود

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای شینگن بلغارستان

به طور معمول هزینه ویزای بلغارستان را با همان هزینه تور پرداخت می‌کنید و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه نیست. جدای از این هزینه، شما باید ۶۰ یورو برای بزرگسالان و 35 یورو برای افراد 12 تا 18 سال در سفارت این کشور به‌صورت نقدی پرداخت کنید.

نکاتی در مورد ویزا بلغارستان :

روند صدور روادید  بهمراه  روش شناسایی (تشخیص هویت)  با استفاده از ضبط  داده های بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتالی و عکس دیجیتالی) انجام خواهد شد.

 

حضورشخصی کلیه متقاضیان برای انگشت نگاری ده انگشت و عکس های دیجیتال همراه با ارائه فرم درخواست ویزا در بخش کنسولی سفارت بلغارستان الزامیست.

 

بخش کنسولی تأکید می کند که مرحله شناسایی و تشخیص هویت هیچ تاثیری در روند صدور روادید نخواهد داشت(تضمینی بر صدور نهایی ویزا نخواهد بود). روند صدور ویزا مانند گذشته مبنی بر ارائه همان مدارک میباشد.

 

این اقدام جدید بخشی از یک پروژه گسترده دراروپا ست که با هدف ایجاد یک پایگاه داده ها  حاوی اطلاعات بیومتریک و الفبا عددی از متقاضیان ویزا میباشد که برای کشورهای عضو شنگن مشترک است. بنابراین مجموعه ی داده های بیومتریک به استفاده ی عموم درآورده خواهد شد و این مرحله برای همه  متقاضیان ویزای شنگن اعمال خواهد شد.

  • توصیه می‌شود حداقل یک ماه پیش از آغاز سفر برای دریافت ویزا اقدام و روند تکمیل و تحویل تکمیل مدارک اقدام کنید.

همانگونه که قبلا اشاره شد، ویزای توریستی برای گردش و مسافرت تفریحی ارائه می‌شود. بنابراین شما با داشتن این ویزا نمی‌توانید در کشور مورد نظر کار کنید یا هرگونه فعالیت اجتماعی دیگری داشته باشید.

این ویزا بنا بر نوع آن دارای اعتبار مختلفی‌ست. به‌عنوان مثال ویزاهای کوتاه مدت دارای اعتبار 6 ماهه و ویزاهای بلند مدت آن، یک ساله هستند.
 
مدت زمان صدور ویزای بلغارستان بستگی به تاریخ پرواز متقاضیان دارد. با این وجود به‌طور معمول زمان صدور آن 15 روز به طول می‌انجامد.
 

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.