کشور تایلند یکی از بهترین و شگفت انگیزترین مقاصد توریستی در تمام دنیا شناخته می‌شود و طرفداران بسیار زیادی دارد. علاوه‌بر جاهای دیدنی گوناگون، دانشگاه های معتبر مختلفی نیز در تایلند تاسیس شده‌اند که پیش‌ازپیش این کشور را توریست پذیر می‌کنند. 

ویزای تایلند برای ایرانیان به صورت فرودگاهی یا VOA صادر نمی‌گردد و ایرانیان برای ورود به کشور تایلند نیازمند روادید یا ویزا هستند. ویزای کشور تایلند مراحل سختی ندارد و با کمی دقت در جمع آوری مدارک، به راحتی می‌توان به این کشور سفر کرد.

ویزای توریستی تایلند برای متقاضیانی صادر می شود که به قصد گردشگری و یا دیدار با اقوام خود وارد این کشور می شوند. اجازه اقامت و کار بیشتر از مدت اعتبار ویزا را به متقاضی نمی دهند و همچنین روادید توریستی تایلند تا 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد. همچنین اداره گمرکی این کشور به شما این اجازه را می دهد تا 30 کیلوگرم بار با خودتان جا به جا کنید. برای تقاضای روادید توریستی تایلند مصاحبه صورت نمی گیرد و حضور شخص متقاضی الزامی نمی باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که روادید توریستی فقط برای گردش و تفریح در تایلند صادر می شود اگر به انجام امور تجاری و یا تحصیل در این کشور بخواهید مشغول شوید می بایست تقاضای ویزای دیگری جز توریستی کنید ، در غیر این صورت طبق قانون این کشور با شما برخورد می شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی تایلند

نحوه درخواست ویزای توریستی تایلند

برای دریافت ویزای تایلند برای مقاصد گوناگون باید به شکل شخصی اقدام به دریافت ویزا کرد، اما در مواقعی که قصد دارید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید، می توانید از طریق آژانس های مسافرتی اقدام به دریافت این ویزا کنید. البته می توانید این کار را از طریق یک کارگزار هم انجام دهید، اما در هر صورت خودتان نمی توانید برای دریافت ویزای گردشگری اقدام کنید.
سفارت تایلند در تهران قرار دارد، اما از آنجایی که برای این کار نیازی به حضور شما نیست، بنابراین نمی توان ویزای توریستی را از طریق سفارت تهیه کرد. بناربراین از در هر آژانسی که تور تایلند را درخواست کنید، خود آژانس کارهای مربوط به ویزای شما را انجام خواهد داد.

 

فراموش نکنید که طبق شرایط ویزای تایلند شما از لحظه صدور ویزا تنها ۳ ماه فرصت دارید که به این کشور سفر کنید در غیر اینصورت ویزای صادر شده خود به خود منقضی می‌شود، دارندگان ویزای توریستی تایلند به صورت یکبار ورود می‌توانند ۵۸ روز در این کشور اقامت داشته باشند. در صورتیکه مدت اعتبار ویزای شما به اتمام رسیده و همچنان خاک تایلند را ترک نکرده باشید طبق قوانین با شما برخورد خواهد شد. نکته آخر اینکه ویزای توریستی تایلند قابل تمدید بوده و در صورتی که بخواهید بیش از زمان اعتبار ویزا در این کشور اقامت داشته باشید می‌توانید به اداره مهاجرت در این کشور مراجعه کرده و ویزای خود را به صورت قانونی تمدید کنید.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی تایلند

قیمت ویزای تایلند 55 یورو است که در هنگام تحویل مدارک باید هزینه ویزای تایلند را به همراه مدارک مورد نیاز تحویل دهید. لطفا توجه داشته باشید در صورت انصراف و یا ریجکت شدن ویزای تایلند، این مبلغ مسترد نمی‌گردد.

عوامل موثر بر ریجکتی ویزای تایلند
دلایل متعددی می توانند باعث ریجکت ویزای تایلند شوند. برای مثال اگر شخصی گذرنامه ای داشته باشد که تاریخ آن گذشته باشد، با رد درخواست مواجه خواهد شد.
برخی از افراد هم هستند که گروه ویزای خود را اشتباه انتخاب می کنند. برای برخی از ویزاها نیاز به دعوت نامه دارید. برای مثال اگر به قصد سفر گردشگری قصد دارید به تایلند بروید، باید با ارائه اطلاعات سفر خود از جمله محل هتل و رزرو بلیط این قصد را اثبات کنید.
یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث ریجکت ویزای تایلند توریستی یا دیگر انواع ویزا این کشور شود، عدم ثبات اقتصادی است. شما هر نوع ویزایی را که درخواست دهید، با توجه به نوع آن باید مانده حساب کافی برای تامین هزینه های سفر خود داشته باشید. این مقدار پول ثابت اطمینان از اینکه شما در تایلند از نظر مالی به مشکل نمی خورید را تضمین می کند.
در برخی از مواقع هم ویزاها به این دلیل رد می شوند که اداره مهاجرت تایلند و افسران ویزا نمی توانند از عدم بازگشت شما از تایلند به کشور اصلی مطمئن باشند. برای اینکه به چنین مشکلی برنخورید، بهتر است اسنادی را ارائه دهید که به عنوان دلایل قوی برای بازگشت شما به کشور محسوب شود.
همچنین اگر در بازدید های قبلی بیش از حد انتظار اقامت داشته اید یا شرایطی که از شما خواسته شده است را نقض کنید هم ممکن است با رد درخواست مواجه شوید. مشکل در پر کردن فرم درخواست هم می تواند منجر به ریجکت درخواست شما شود.

شرایط ویزای توریستی تایلند
هنگام درخواست ویزای توریستی، مدارک و هزینه های خاصی برای دریافت آن مورد نیاز است. مدارک و هزینه ممکن است در هر زمان و بدون اطلاع قبلی تغییر کنند، بنابراین ایده خوبی برای یک گردشگر مشتاق تایلند است که قبل از پرواز به تایلند اطلاعات صحیح را جویا شود.

به روز رسانی: برخی از سفارت ها درخواست ویزای شما و گواهی ورود یا درخواست COE را رد می‌کنند اگر فرمت صحیح بیمه سلامت را نداشته باشید. برای داشتن بیمه صحیح برای COE دقت لازم را داشته باشید.

اگر از طریق فرودگاه یا مرز زمینی وارد تایلند شوید، یک مجوز اقامت 60 روزه به عنوان گردشگر در پست مهاجرت به شما مهر زده می شود و پس از آن باید در تاریخ یا قبل از پایان مجوز اقامت خود دوباره از کشور خارج شوید. با این حال، در صورت تمایل یا نیاز به اقامت بیشتر در تایلند، مجوز اقامت ویزای توریستی نیز قابل تمدید است. شما باید درخواستی برای تمدید اقامت در دفتر اداره مهاجرت واقع در مجتمع دولتی چانگ واتانا جاده، بانکوک با شماره مرکز تماس 1178 ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که موفقیت تمدید اقامت صرفاً به صلاحدید افراد است. افسر مهاجرت به درخواست شما رسیدگی می‌کند.

خیر این کشور ویزای فوری ندارد و برای این منظور باید از قبل اقدام نمایید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی تایلند را در اینجا بخوانید.

بستن

رزو هتل در خارج

خیالتان برای پرداخت برای رزو هتل راحت باشد. شما می‌توانید هزینه رزرو هتل را با همین کارت‌های شتاب ساده خودتان بپردازید. به هیچ وجه نیازی به استفاده از کارت‌های اعتباری خارجی نیست.
بستن

هزینه های سفارت

درخواست برای ویزای هرکشوری می‌تواند به قصد توریستی، تحصیلی، کار موقت و…باشد. هزینه اخذ ویزای هر کشوری بستگی به هدف شما از سفر دارد و دارای مبالغ متفاوتی است.
بستن

پرداخت در سایت های بین المللی

در صورتی که شما تمایل دارید پرداخت های ارزی خود را به ریال و بدون نیاز به تهیه کارت خرید اینترنتی انجام دهید، ابتدا ثبت نام کنید سپس درخواست خود را ثبت نمایید.