سوئیس به علت داشتن جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده مانند رشته‌کوه‌های زیبا، دریاچه‌های شفاف، استراحتگاه‌های شگفت‌انگیز، پیست‌های اسکی و دهکده‌های دیدنی در سراسر جهان معروف است. تمامی این موارد سوئیس را به یک جاذبۀ توریستی محبوب تبدیل کرده است. اتباع برخی از کشورهای اروپایی می‌توانند آزادانه وارد سوئیس شوند. افرادی که خارج از اتحادیه اروپا مستقر هستند برای ورود به این کشور باید برای گرفتن ویزای توریستی سوئیس اقدام کنند.

ویزای توریستی سوئیس، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت سوئیس برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد.  در ایران دریافت وقت سفارت سوئیس توسط کاگزاری وی اف اس VFSGlobal  انجام می شود. برای دریافت وقت سفارت مشخصاتی مانند شماره پاسپورت، شماره تماس، اسکن عکس مورد نیاز است. بعد از مشخص شدن روز مصاحبه با در دست داشتن مدارک خواسته شده می بایست به دفتر وی اف اس مراجعه نمایید.

اخذ ویزا سوئیس به ویژه برای افرادی که تا کنون سفر توریستی به این کشور نداشته اند، بدون دعوتنامه نیز امکانپذیر است، اما قطعا این پروسه کمی سخت و دشوار خواهد شد. در حالی که ویزای توریستی سوئیس با دعوتنامه می تواند شانس موفقیت متقاضی را تا چند برابر افزایش دهد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس یا ویزای نوع C سوئیس به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف گردشگری، بازدید خانواده، دوره آموزشی کوتاه مدت و درمان اخذ می گردد. این نوع از ویزا در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد، و در صورت صدور ویزای سینگل سوئیس اعتبار آن تا سقف 180 روز و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد. اعتبار به معنی Visa Validity و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Stay می باشد. به عنوان مثال متقاضی می تواند در بازه زمانی 180 روزه یک بار به خاک سوئیس ورود کرده، و به مدت 90 روز در آن کشور اقامت داشته باشد.

امروزه به علت سختگیری سفارت سوئیس، ویزای سینگل سوئیس تا مدت اعتبار 90 روز و مدت مجاز اقامت 30 روز صادر می گردد. چنانچه متقاضی از مدارک کامل و سابقه سفر درخشان برخوردار باشد، امکان صدور ویزای مولتی سوئیس تا مدت اعتبار 1 سال و مدت مجاز اقامت 90 روز وجود خواهد داشت.

ویزای توریستی سوئیس بدون دعوتنامه حتما می بایست به همراه واچر رزرو هتل اقدام شود. چنانچه متقاضی از مدارک کافی و شرایط مناسب، به خصوص تمکن مالی و گردش حساب مناسب، برخوردار باشد اخذ ویزای سوئیس تضمینی خواهد شد، و نیازی به ارائه دعوتنامه نمی باشد.

ویزای توریستی سوئیس با دعوتنامه جهت بازدید خانواده و دوستان اخذ می گردد. لازم به ذکر می باشد هر دعوتنامه ای از ارزش و اعتبار یکسان برخوردار نیست، و درصد شانس اخذ ویزای سوئیس تنها با دعوتنامه های قوی و با ارزش افزایش می یابد.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی سوئیس

وقت سفارت عادی 81 یورو و وقت سفارت فوری 125 یورو هزینه را برای متقاضی به همراه دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه بررسی درخواست ویزای توریستی برای کودکانی که کم تر از 6 سال دارند، کاملا رایگان است.

 

برای اخذ ویزای توریستی سوئیس در ابتدا با مراجعه به سایت رسمی سفارت سوئیس و تکمیل نمودن فرم درخواست و پرداخت هزینه جهت دریافت ویزا و رزرو وقت سفارت اقدام می نمایید، توجه داشته باشید زمان تعیین شده برای شما از سوی سفارت به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد، همچنین هزینه پرداختی برای بررسی مدارک و شرایط شما برای اخذ ویزای مورد نظر عودت داده نخواهد شد.

مدت زمان بررسی و تایید ویزای سوئیس در شرکت VFS و سفارت سوئیس از زمان انگشت نگاری حدود 2 الی 3 هفته می باشد. البته مدت زمان بررسی مدارک بستگی به میزان شلوغی و تقاضا خواهد داشت.

مدت زمان اعتبار ویزای سوئیس از نوع توریستی سینگل (نوع C) برای ایرانیان تا نهایتاً 90 روز، و مدت مجاز اقامت تا سقف 30 روز صادر می گردد. مدت اعتبار ویزای مولتی سوئیس تا سقف 1 سال و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد. ویزای مولتی سوئیس تنها مختص افرادی است که از مدارک کامل و سابقه سفر درخشان به حوزه شینگن برخوردار باشند.

مدت اعتبار به معنی Visa Validity و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Stay می باشد. به عنوان مثال جنانچه اعتبار 180 روز و مدت مجاز اقامت 90 روز باشد، به این معنی است که مسافر می تواند در بازه زمانی 180 روز (از تاریخ شروع اعتبار تا تاریخ پایان اعتبار) به حوزه شینگن ورود کرده، و به مدت 90 روز اقامت داشته باشد.

ریجکت شدن و رد درخواست شما از سوی سفارت سوئیس دور از ذهن نیست؛ اما شایعترین دلیل می تواند موارد زیر باشد:

دارا نبودن تمکن مالی کافی
ارائه مدارک جعلییا غیر واقعی
نداشتن تاریخچه سفر کافی و مناسب
عدم متقاعد کردن افسر پرونده از ترک سوئیس پس از اتمام مدت ویزا

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور سوئیس