جمهوری شیلی به پایتختی سانتیاگو، کشوری ساحلی است که در آمریکای جنوبی قرار دارد. شیلی دارای قدمتی تاریخی است که ریشه آن به قرن نوزدهم میلادی باز می‌گردد. جاهای دیدنی شیلی شامل جاذبه‌های طبیعی مانند جنگل‌ها، مراتع، آتشفشان‌ها و دریاچه‌ها و… دارای قدمتی تاریخی است و باعث جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان می‌شوند.

در این کشور 4 نوع ویزا، با توجه به شرایط خاص متقاضیان صادر می شود. در میان این 4 نوع ویزای رایج در این کشور، ویزای توریستی نیز وجود دارد. متقاضیان بین المللی جهت ورود به این کشور در زمینه های مختلف توریستی و یا جهت انجام اموری مانند پزشکی که نیاز به اقامت طولانی مدت نیست، می باید ویزاهای کوتاه مدت توریستی دریافت نمود. این نوع ویزاها با هدف توریستی و بازگشت به کشور برای مدت بین 30 تا 90 روز صادر خواهد شد.

برای اخذ ویزای توریستی این کشور متقاضیان با توجه به ملیت مجاز به دریافت این نوع ویزا خواهند بود. افرادی که مقیم کشورهای اروپایی می باشند، می توانند بدون ویزا به راحتی وارد خاک این کشور شوند و هم چنین طول مدت اقامت این افراد می تواند از 90 روز هم بیشتر باشد. با این تفاوت که متقاضیان بین المللی می باید قبل از ورود به خاک این کشور ویزای توریستی با توجه به هدف خود دریافت نمایند و در طول مدت اقامت خود نباید بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند.

مدارک لازم برای ویزای توریستی شیلی

مراحل دریافت ویزای توریستی شیلی:     

1. تکمیل مدارک و پر کردن فرم ویزا

2. تماس با سفارت شیلی جهت بررسی باز بودن و وقت مراجعه

3. مراجعه به سفارت شیلی جهت ارائه مدارک و مبلغ ویزا 

4. انتظار جهت صدور ویزا

5. صدور ویزا و گرفت ویزا از سفارت

در صورتی که مدارک ناقص باشد یا با نامی غیر از نام درخواست‌دهنده ذخیره شده باشد، درخواست ویزا رد خواهد شد.

درخواست ویزا باید حداکثر تا دو ماه پیش از زمان سفر ارائه شود. پروسه‌ی درخواست ویزا حدود ۲۰ روز کاری از زمان ارائه درخواست طول می‌کشد.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی شیلی

قیمت و هزینه صدور ویزای شیلی 91 دلار آمریکا می باشد.

بطور معمول لازم نیست که شما به صورت حضوری به سفارت شیلی مراجعه کنید. فقط کافیست با سپردن مدارک و اطلاعات به دالاهو تمام مراحل انجام می‌شود، اما در برخی مواقع ممکن است سفارت شیلی از شما برای مصاحبه دعوت کند.

اعتبار و مدت اقامت ویزای کشور شیلی مطابق برنامه سفر ارائه شده، از سوی سفارت شیلی تعیین خواهد شد.

همانگونه که قبلا اشاره شد، ویزای توریستی برای گردش و مسافرت تفریحی ارائه می‌شود. بنابراین شما با داشتن این ویزا نمی‌توانید در کشور مورد نظر کار کنید یا هرگونه فعالیت اجتماعی دیگری داشته باشید.

برای دریافت ویزای شیلی لازم است متقاضی باید ابتدا به سایت سفارت شیلی مراجعه و نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کند. در مرحله بعد مدارک درخواستی را آماده و فرم‌ها را به دقت و به زبان انگلیسی تکمیل نماید. پس از ثبت درخواست در سایت، درخواست بررسی، تائید و سپس به کنسولگری ارائه می‌شود.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور شیلی