فنلاند به عنوان یک مقصد توریستی دارای محبوبیت فراوان برای گردشگران و توریست ها است. فنلاند از جمله کشور های حوزه اسکاندیناوی است که جزو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است. از این رو با اخذ ویزای توریستی فنلاند می توانید به ۲۷ کشور عضو شینگن به راحتی سفر نمایید. 

ویزای توریستی فنلاند یکی از انواع ویزاها است که ایرانیان می توانند از این طریق به کشور فنلاند وارد شوند. شما با این نوع ویزا می توانید برای بازدید از اقوام درجه اول مانند پدر، مادر، خواهر، برادر و غیره این ویزا را دریافت کنید. ویزای فنلاند این امکان را می دهد شما در اجلاس و داد و ستدها نیز شرکت کنید.

در فنلاند ویزای گردشگری همانند سایر ویزاهای توریستی جزو اقامت های موقت هست. بنابراین با توجه به موقت بودن این ویزا شما باید این مسئله را در نظر داشته باشید که در صورتی که علاقه به تحصیل و کار در فنلاند را داشته باشید، نباید با ویزا توریستی فنلاند برای این منظور اقدام کنید. 

 

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی کشور فنلاند شامل ویزای A ،B ،C ،D می شود. 

ویزای نوع اول از جمله ویزاهای شنگن است که با صدور این نوع ویزا این امکان وجود دارد که پرواز خود را به یکی از کشورهای عضو شنگن تغییر دهید. 

در ویزا نوع B این امکان را دارید که از فرودگاه خارج شده و به یکی از کشورهای خارج از پیمان شنگن سفر کنید. 

ویزای نوع C در این نوع ویزا این امکان را دارید که در مدت زمان مشخص در فنلاند اقامت داشته باشید و یا به سایر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر نمائید. 

ویزای نوع D که از انواع طولانی مدت ویزا به شمار می رود و اغلب تاجران از این نوع ویزا استفاده می کنند. فرد دارنده این ویزا نیز این امکان را دارد که در کشورهای حوزه شنگن رفت و آمد داشته باشد.

فرد دارنده ویزای توریستی این امکان را دارد که برای مدت زمان کوتاه و مشخص شده از سوی سفارت در کشور فنلاند اقامت داشته باشد. معمولا مدت زمان این نوع ویزا 90 روز است و این نوع ویزای برای دیدار خویشاوندان درجه یک صادر می گردد. از دلایل دیگری که امکان صادر شدن ویزای توریستی کشور فنلاند را فراهم می کند می توان به دلایلی همچون گردشگری و شرکت در کنفرانس های علمی و کاری اشاره کرد.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی فنلاند

بزرگسال 113.79$

کودک بین 6 تا 12 سال 147.74$

کودک زیر 6 سال 172.15$

به طور کلی ویزای توریستی فنلاند قابل تمدید نیست. اما در صورت بروز حوادث اضطراری ویزا قابل تمدید است. موارد اضطراری ممکن است شامل حوادث و مواردی مانند لغو ناگهانی پروازها یا بیماری حاد برای دارنده ویزا، یا به دلایل بشر دوستانه باشد که در این صور مقامات پلیس محلی در فنلاند می توانند ویزا را تمدید كنند، این امر در صورتی است كه صاحب ویزا بتواند مدرکی مبنی بر عدم خروج از فنلاند و منطقه شینگن به دلایل اضطراری که در بالا گفته شد اثبات کند. در غیر این صورت ویزای شخص قابل تمدید نیست. شایان هزینه تمدید ویزای توریستی فنلاند 30 یورو می باشد.

چگونه باید برای ویزای توریستی فنلاند اقدام کرد؟جهت ارائه درخواست برای ویزای توریستی فنلاند، باید مراحل زیر را بگذرانید:

۱. فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید.

۲. تمامی اسناد و مدارک الزامی را تهیه و جمع آوری کنید.

۳. سفارت یا کنسولگری فنلاند در کشور خودتان را پیدا کنید.

۴. قرار ملاقات (جلسه مصاحبه) تعیین کنید.

۵. برای مصاحبه آماده شوید.

از دلایل ریجکتی ویزا توریستی فنلاند، می تواند عدم دقت در تهیه و آماده سازی مدارک خواسته شده باشد. از دیگر دلایلی که می توان به آن اشاره کرد ایراد گرفته شده به اطلاعات هویتی شخص متقاضی، مشخص نبودن مکان و محل اقامت شخص در طول مدت اقامت در کشور فنلاند و یا حتی نامشخص بودن هدف از سفر به این کشور باشد. از موارد دیگر برای ریجکتی ویزا ممکن است داشتن ریجکتی از دیگر کشورهای اروپایی، داشتن سوء سابقه و … باشد. شرایط رفع ردی ویزا به اینصورت است که متقاضی با ارائه برخی مدارک چون دعوتنامه، ارتقا مبلغ تمکن مالی در حساب بانکی، تهیه مدارکی برای نشان دادن علقه مادی و معنوی در کشور مادر، می تواند به رفع ردی ویزا کمک کند.

بله با توجه به اینکه کشور فنلاند جزو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد، شما می توانید به کشورهای همسایه و همچنین سایر کشورهای اروپایی چون اتریش، هلند، چک و … به راحتی سفر کنید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

جاذبه های توریستی کشور فنلاند