مالزی کشوری مسلمان نشین در جنوب شرقی آسیاست. این کشور به دلیل طبیعت بکر، آب و هوای استوایی، سواحل زیبا و تفریحات دریایی و ساحلی اش، طرفداران زیادی از سرتاسر دنیا و به خصوص ایرانی های عزیز دارد. 

در صورتی که بخواهید به قصد گردش و تفریح به مالزی سفر کنید، نیاز به ویزای توریستی آن دارید. قبلا مدت ویزای توریستی برای ایرانیان، ۳ ماه بود که حالا شرایط تعییر کرده است و مدت آن به ۲ هفته تغییر پیدا کرده است، این تغییر از سال ۲۰۱۳ اعمال شده است. برای اخذ ویزای توریستی مالزی نیازی نیست به سفارت بروید و زمانی که به فرودگاه مالزی وارد شوید، مهری در پاسپورت تان زده می شود که این مهر همان اجازه ی ورود به مالزی است.

توجه داشته باشید که هنگام ورود به این کشور حتما مهر ورود بر روی پاسپورت شما زده شده باشد. چرا که این مهر به منزله ویزا تلقی شده و در صورت نداشتن این مهر شما اجازه حضور در کشور مالزی را نخواهید داشت. همچنین به این ترتیب در سال 2022 دچار جریمه های سنگین خواهید شد.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی مالزی

imi7

  برای درخواست ویزای توریستی مالزی باید مراحل زیر را طی کنید:

 
1. مرکز درخواست را پیدا کنید.
2. دانلود فرم درخواست ویزای توریستی مالزی را انجام دهید.
3. مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی مالزی را جمع آوری کنید.
4. درخواست را به سفارت/کنسولگری ارسال کنید.
5. منتظر پردازش باشید
6. برای درخواست حضوری، ابتدا باید نزدیکترین سفارت یا کنسولگری مالزی به خود یا یک مرکز درخواست ویزا را پیدا کنید که بتواند درخواست را از طرف شما ارسال کند.
7. دانلود فرم درخواست ویزای توریستی مالزی: در ادامه فرم درخواست ویزای مالزی را از سایت اداره مهاجرت مالزی دانلود کنید.شما باید آن را به صورت الکترونیکی تکمیل کنید (شما نیاز به دسترسی به یک کامپیوتر و Adobe Reader یا معادل آن دارید) و دو نسخه چاپ کنید که هر دو نسخه باید امضا شود. 

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی مالزی


ویزای توریستی مالزی رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

اطلاعات جامع و کلیدی ویزای توریستی مالزی


محل صدور ویزای معمولی و توریستی مالزی در سفارت ایران بوده اما لازم است عنوان کنیم که محل اخذ تائیدیه و مهر فرودگاهی مالزی در فرودگاه بین‌المللی کشور مالزی است. تحویل پاسپورت پس از صدور ویزا یا تائیدیه نهایی فرودگاهی به خود شخص بوده و نوع ارز دریافتی سفارت مالزی در ایران به صورت دلار است. هر چند که سفارت برای ویزای توریستی مالزی هیچ‌گونه هزینه‌ای دریافت نمی کند. در ادامه به نکات کلیدی و مشکلات رایج مسافران و اتباع ایرانی در سفر به کشور مالزی می پردازیم:

انگشت نگاری در فرودگاه مرکزی مالزی: وجود ندارد
تائیدیه دادگستری و ترجمه مدارک: ندارد
ضمانت بانکی و گردش حساب: ندارد
برای اخذ ویزای گروهی شرایطی وجود ندارد و افراد به صورت انفرادی لازم است که جهت اخذ ویزا مدارک مربوطه را ارائه دهند.
نوع ثبت ویزای توریستی مالزی به صورت مهر و برچسب در پاسپورت شخص است.
ارائه مدارک: حضوری
مصاحبه جهت اخذ ویزای فرودگاهی: ندارد
سوابق شنگن: ندارد
حضور در سفارت جهت اخذ ویزای فرودگاهی: ندارد

ویزای توریستی برای کسانی است که قصد دارند برای تفریح به مالزی سفر کنند. اعتبار این ویزا برای شهروندان ایرانی سه ماه بود، ولی از ابتدای اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی، مدت اعتبار ویزای توریستی مالزی برای اتباع ایرانی به دو هفته تغییر یافته است. همچنین، برای دریافت ویزای توریستی مالزی نیازی به مراجعه حضوری به سفارت وجود نداشته و به هنگام ورود به فرودگاه مالزی، مهری در پاسپورتشان درج می‌شود که به منزله اجازه ورود به مالزی است.

شما می‌توانید تا یک ماه قبل از تاریخی که قصد سفر دارید ویزای مالزی را درخواست کنید.

فقط درصورتی‌که تبعه کشورهای زیر باشید می‌توانید درخواست ویزای مالزی به‌صورت آنلاین کنید.

بنگلادش، بوتان، چین، هند، مونته نگرو، میانمار، نپال، پاکستان، صربستان، سری‌لانکا

علاوه بر این، اتباع هندی و چینی واجد شرایط دریافت eNTRI (ثبت‌نام سفر الکترونیکی و اطلاعات) هستند.

ویزای توریستی فرودگاهی مالزی: این ویزا در هنگام ورود مسافر به مالزی با ثبت شدن مهر در پاسپورتش ثبت می‌شود.
ویزای توریستی عادی مالزی: بعضی از کشورها بر خلاف ایران نمی‌توانند ویزای فرودگاهی دریافت کنند و باید قبل از سفر به مالزی اقدام به دریافت ویزای آن کشور کنند.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی مالزی را در اینجا بخوانید.

بستن

رزو هتل در خارج

خیالتان برای پرداخت برای رزو هتل راحت باشد. شما می‌توانید هزینه رزرو هتل را با همین کارت‌های شتاب ساده خودتان بپردازید. به هیچ وجه نیازی به استفاده از کارت‌های اعتباری خارجی نیست.
بستن

هزینه های سفارت

درخواست برای ویزای هرکشوری می‌تواند به قصد توریستی، تحصیلی، کار موقت و…باشد. هزینه اخذ ویزای هر کشوری بستگی به هدف شما از سفر دارد و دارای مبالغ متفاوتی است.
بستن

پرداخت در سایت های بین المللی

در صورتی که شما تمایل دارید پرداخت های ارزی خود را به ریال و بدون نیاز به تهیه کارت خرید اینترنتی انجام دهید، ابتدا ثبت نام کنید سپس درخواست خود را ثبت نمایید.