ویزای توریستی چین یکی از پرطرفدارترین ویزاهای این کشور است. در واقع آثار به جا مانده از تاریخ کهن چین در کنار جاذبه های مدرن این کشور باعث شده اند که چین در ردیف کشورهای توریست پذیر دنیا قرار بگیرد.

افرادی که به قصد گردشگری سفر می کنند ملزم به اخذ ویزای توریستی هستند. در بین اتباع کشورهای مختلف فقط گردشگران ژاپنی، سنگاپوری و برونئی می توانند بدون اخذ ویزا به مدت دو هفته اقامت داشته باشند.

بنابراین گردشگران ایرانی برای سفر ابتدا باید ویزای توریستی را دریافت کنند. لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای توریستی می بایست یک ماه قبل از تاریخ سفر اقدام کرد. همچنین پروسه صدور نزدیک به یک هفته زمان می برد.

متقاضیان ویزای توریستی باید اصل پاسپورت، گواهی تمکن مالی به مبلغ ۳۵ میلیون تومان و بیمه نامه مسافرتی خود را به سفارت تحویل دهند.

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی چین

immigration-lawyer-mallorca

برای سفر به کشور های مختلف با توجه به مدت زمان صدور ویزا باید از قبل در سفارت وقت بگیرید. اما سفارت چین در ایران نیاز به اخذ وقت قبلی ندارد و البته که عملکرد سایت سفارت چین در ایران نیز چندان جالب نیست. بنابراین برای اخذ ویزای توریستی چین می‌توانید به سفارت چین مراجعه نمایید و بین ۳ الی ۴ روز کاری ویزای توریستی خود را دریافت کنید.

آدرس سفارت:

تهران-خیابان موحد دانش-نبش خیابان فیروزبخش- سفارت چین

تلفن: 02122291240

http://ir.chineseembassy.org/

اعتبار ویزا سه ماه و اجازه اقامت آن یک ماه است.

 

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی چین


قیمت ویزای عادی 120 دلار و قیمت ویزای فوری 150 دلار است.

نحوه ی درخواست ویزای توریستی چین

1.بررسی کنید که آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر
یکی از کار های اساسی این است که قبل از شروع مراحل درخواست ویزا بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا برای سفر به چین به ویزا نیاز دارید یا خیر. تا زمانی که در کشور هایی زندگی می کنید که واجد شرایط ورود بدون ویزا به چین هستید، نیازی به ویزا ندارید، اما معمولا برخی مدارک مانند گذرنامه، بلیط رفت و برگشت و بودجه ی کافی برای سفر باید تهیه شود.

  1.  

2. برررسی کنید که برای اخذ ویزا به کدام ویزا نیاز دارید
با توجه به هدف سفر خود، تعیین کنید که می خواهید کدام ویزا را دریافت کنید. برای مثال اگر قصد سفر به عنوان توریست به کشور چین را دارید ویزای L می تواند برای شما مناسب باشد.

کلیه ی اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید
3. مدارک مورد نیاز برای انواع ویزا ها شامل گذرنامه و فرم درخواست ویزا هراه با عکسی که اخیرا از شخص متقاضی گرفته شده است می باشد. غلاوه بر این مدارک که برای اخذ همه ی ویزا ها الزامی است، مدارک و اسناد دیگری بسته به نوع ویزای دریافتی نیز مورد نیاز است. به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی در بخش های بعدی نوشتار اشاره می کنیم.

4. درخواست را ارسال کنید
شما می توانید با ارسال درخواست ویزا به سفارت چین، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزای چین که در کشور شما وجود دارد درخواست خود را ارائه دهید. مدت زمان صدور ویزای چین معمولا حدود چهار روز کاری زمان می برد. البته ممکن است گاهی اوقات شرایطی وجود داشته باشد که ویزای شما زودتر صادر شود. بطور کلی بهتر است سعی کنید که از مدتی قبل تر از زمان سفر، درخواست ویزا کنید تا امکان تاخیر احتمالی وجود داشته باشد.

5. پرداخت هزینه و دریافت ویزا
در تاریخ تعیین شده، به محلی که برای دریافت ویزای چین اقذام کرده اید بروید و هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنید و گذرنامه ی خود را پس بگیرید و همچنین ویزای خود را دریافت کنید.

تعداد ورودی ها به معنای تعداد دفعاتی است که دارنده می تواند در طول مدت اعتبار ویزا وارد چین شود. اگر تعداد ورودی ها تمام شده باشد یا تعداد ورودی ها تمام نشده باشد، اما مدت اعتبار ویزا به پایان رسیده باشد، ویزا، نامعتبر است و در صورت نیاز به سفر به چین، متقاضی باید برای ویزای جدید اقدام کند. اگر شخصی با ویزای نامعتبر تصمیم به سفر به چین را بگیرد، از ورود وی به چین جلوگیری می شود.

در شرایط عادی، سفارتخانه ها و کنسولگری ها، می توانند در حدود 4 روز کاری به درخواست ویزا پاسخ دهند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است این پاسخدهی با کمی تاخیر مواجه شود. البته به طور معمول شرایطی وجود دارد که پاسخدهی به درخواست ویزا برای کسانی که عجله دارند، زودتر انجام شود. برای متقاضیان، مناسب تر است که درخواست ویزای خود را یک ماه قبل از تاریخ برنامه ریزی شده برای سفر، ارسال کنید.

گردشگران باید به مدت زمانی که می توانند با ویزای خود در چین بمانند توجه کنند و در صورت نیاز به تمدید ویزا، باید به سازمان امنیت عمومی محلی در چین مراجعه کنند، تا قبل از منقضی شدن ویزای خود بتوانند ویزای خود را تمدید کنند.

همانگونه که قبلا اشاره شد، ویزای توریستی برای گردش و مسافرت تفریحی ارائه می‌شود. بنابراین شما با داشتن این ویزا نمی‌توانید در کشور مورد نظر کار کنید یا هرگونه فعالیت اجتماعی دیگری داشته باشید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست