ژاپن، کشوری کهن و مملو از جاذبه های تاریخی و در عین حال کشوری مدرن و سرشار از جاذبه های امروزی است. علاوه بر اینها، مجمع الجزایر ژاپن نیز خالق طبیعتی زیبا و کشوری چهار فصل هستند. بنابراین اصلا عجیب نیست که ویزای توریستی در ردیف ویزهای توریستی پرطرفدار قرار بگیرد. ویزای توریستی برای افرادی صادر می شود که برای بازدید و تفریح به این کشور سفر می کنند.

هر توریستی که قصد سفر به ژاپن را دارد باید قبل از ورود به این کشور ویزای توریستی ژاپن را دریافت کند. ویزای توریستی ژاپن یک ویزای اقامت کوتاه مدت برای اهداف گشت و گذار، دیدار دوستان یا شرکت در کنفرانس ها یا دوره ها می باشد. طبق مقررات یکبار ورود، گردشگران می توانند تا 30 روز در ژاپن بمانند، اما این ویزای توریستی تا 90 روز اعتبار دارد. گردشگران همچنین می توانند برای 2 سفر کوتاه در یک دوره 6 ماهه برای ویزای دوبار ورود اقدام کنند. توجه به این نکته ضروری است که ویزای توریستی ژاپن به مسافران اجازه نمی دهد در حین اقامت در این کشور به کار پرداختی بپردازند. 

 

مدارک لازم برای ویزای توریستی ژاپن

برای واجد شرایط بودن ویزای مسافرتی ژاپن متقاضیان می بایست شرایط زیر را داشته باشند:

 
◾️ ارائه مدارک گواهی دال بر رزرو هتل
◾️ ارائه گذرنامه معتبر با حداقل 2 صفحه خالی
◾️ کپی از فرم تکمیل شده درخواست ویزا
◾️ ارائه کپی از بلیط های تهیه شده سفر
◾️ کپی از گواهی تولد شخص متقاضی
◾️ ارائه گواهی ازدواج در صورتی که شخص متقاضی متاهل می باشد.
◾️ متقاضیان می بایست قصد ترک کردن کشور ژاپن را داشته باشند.
◾️ ارائه رزرو بلیط های پرواز و برنامه سفر در طول مدت اقامت در ژاپن
◾️ ارائه آخرین گواهی بازگشت مالیات بر درآمد شخص متقاضی می بایست ارائه گردد.
◾️ در صورتیکه بدون حمایت مالی درخواستی دهید، باید یک کپی از گواهینامه کار یا COE خود را ارائه نمائید.
◾️ متقاضیان می بایست حداقل برای مدت 6 ماه گذشته یک بیانیه رسمی از وضعیت مالی خود را از بانک خود ارائه دهند.

نیاز به پرداخت هزینه وقت سفارت دارید؟

اگر می‌خواهید هزینه‌های مربوط به سفارت خود را به صورت ارزی پرداخت کنید، ثبت نام کرده، و سپس درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه ویزای توریستی ژاپن

در صورتی که از طریق تورهای گروهی ژاپن برای دریافت ویزا اقدام کنید، هزینه اخذ ویزا با هزینه‌های تور از شما گرفته می‌شود. اما اگر درخواست ویزای انفرادی ژاپن داشته باشید، باید مبلغ ۳۹۵،۰۰۰ تومان به سفارت این کشور پرداخت کنید.

مراحل دریافت وقت سفارت ویزای توریستی ژاپن

جهت وقت سفارت، متقاضیان می بایست از طریق وب سایت سفارت به صورت آنلاین اقدام کنند و وقت ملاقات جهت ویزای ژاپن خود را رزرو کنند. نحوه درخواست وقت سفارت به صورت زیر است:

1. ورود به سایت سفارت و مطالعه اطلاعات صفحه اول در مورد رزرو وقت سفارت

2. دلیل مراجعه به سفارت می بایست مشخص شود و برنامه دقیق باید ارائه شود.

3. تاریخ و زمان مورد نظر وارد شود.

4. بعد از بررسی موارد ثبت شده گزینه ذخیره انتخاب شود.

5. متقاضیان می بایست شماره شناسه که مجوز ورود به سفارت است را پیش خود نگهداری کنند تا در روز ملاقات به کارکنان امنیتی سفارت نشان دهند.

متقاضیان بعد از ثبت درخواست ویزا، رسید درخواست را دریافت می کنند. هنگام ورود به سفارت در زمان مشخص شده می بایست شماره شناسه مورد نظر و رسید درخواست را به مامورین کنترل امنیت سفارت ارائه دهند؛ در غیر اینصورت اجازه ورود نخواهند داشت.

برای دریافت ویزای ژاپن می بایست شخص شما یا نماینده شما تمامی مدارک لازم را در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه حضوراً به سفارت ژاپن واقع در تهران، خیابان زعفرانیه تحویل دهد. لازم به ذکر است که برای تحویل مدارک به وقت قبلی نیاز ندارید. توجه داشته باشید که سفارت ژاپن تحت هیچ شرایطی مدارکی که پست شده اند را بررسی نمی کند و هیچ مسئولیتی هم بابت مفقود شدن این مدارک ندارد.

ویزای توریستی ژاپن جهت اهداف گردشگری به افرادی که تمایل دارند به قصد گشت و گذار به ژاپن سفر کنند و شرایط لازم را داشته باشند اعطاء می شود. گاهی اوقات گردشگران تقاضا دارند که ویزای توریستی خود را تمدید کنند، با توجه به تفاوت در قوانین کشورهای مختلف می بایست از شرایط ویژه کشور مورد نظر آگاه شد. قوانین تمدید ویزای توریستی ژاپن به این صورت است که ویزای فوری ژاپن به مدت 30 روز و با 90 روز اعتبار برای گردشگران صادر می شود و در صورت تمام شدن مدت ویزا، امکان تمدید مجدد آن وجود ندارد.

در صورتی که درخواست ویزای توریستی شما رد شود، به هیچ عنوان دلیل ریجکتی برای شما مشخص نمی‌شود. در صورتی که درخواست ویزای توریستی ژاپن داشته باشید، تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید.

۱. گردش حساب:

برای درخواست ویزای ژاپن، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان مورد نیاز است. گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای ژاپن خواهید داشت. توجه داشته باشید که گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.

۲. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. حداقل مبلغ تمکن مالی ویزای ژاپن، ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی ژاپن را در اینجا بخوانید.

بستن

رزو هتل در خارج

خیالتان برای پرداخت برای رزو هتل راحت باشد. شما می‌توانید هزینه رزرو هتل را با همین کارت‌های شتاب ساده خودتان بپردازید. به هیچ وجه نیازی به استفاده از کارت‌های اعتباری خارجی نیست.
بستن

هزینه های سفارت

درخواست برای ویزای هرکشوری می‌تواند به قصد توریستی، تحصیلی، کار موقت و…باشد. هزینه اخذ ویزای هر کشوری بستگی به هدف شما از سفر دارد و دارای مبالغ متفاوتی است.
بستن

پرداخت در سایت های بین المللی

در صورتی که شما تمایل دارید پرداخت های ارزی خود را به ریال و بدون نیاز به تهیه کارت خرید اینترنتی انجام دهید، ابتدا ثبت نام کنید سپس درخواست خود را ثبت نمایید.