ویزای جستجوی کار پرتغال 2023 – شرایط، هزینه ها، فرآیند درخواست

ویزای جستجوی کار پرتغال 2023

پرتغال ویزای جستجوی کار را برای افرادی که می خواهند برای جستجوی کار فقط در پرتغال بروند و بمانند معرفی کرد. شما می توانید پس از دریافت این ویزا شروع به کار کنید و یا تا زمان پایان اعتبار ویزا یا دریافت مجوز اقامت در پرتغال به کار خود ادامه دهید. این ویزای جستجوی کار تنها یک بار اجازه ورود به پرتغال را می دهد و به 120 روز محدود می شود، اما می توانید آن را برای 60 روز دیگر تمدید کنید. بسیار مهم است که برای تمدید ویزای جستجوی کار از یک کارفرمای پرتغالی پیشنهاد کاری داشته باشید.

 

تغییر شرایط صدور ویزای طلایی پرتغال
افزایش ۵۰ درصدی تقاضای سرمایه‌گذاری در پرتغال

 

انواع ویزای پرتغال در سال 2023

انواع مختلف ویزای پرتغال بسته به صلاحیت ها و حرفه های مختلف در دسترس است. اگر می‌خواهید برای ویزای کار برای کارگران باتجربه درخواست دهید، باید در هر یک از مشاغل یا حرفه‌های واجد شرایط مانند مهندسان، دانشمندان، متخصصان فناوری اطلاعات، متخصصان پزشکی، یا کارمندی که در بخش اداری کار می‌کند، پیشنهاد شغلی داشته باشید.

برای درخواست ویزای کار خوداشتغالی، باید فردی باشید که خدمات ارائه می دهد یا کسب و کار خود را داشته باشید. اگر فردی فوق العاده ماهر در حرفه خود هستید و همچنین حقوق سالانه ای که بیش از 1.5 برابر میانگین دستمزد ناخالص سالانه کشور پرتغال است، می توانید درخواست دهید و ویزای کارگران بسیار ماهر دریافت کنید.

 

اگر فردی هستید که می‌خواهید در فعالیت‌های فرهنگی پرتغال شرکت کنید، ویزای کار برای فعالیت‌های فرهنگی ویزای عالی برای شما است زیرا به شما امکان می‌دهد در پروژه‌های مبتنی بر فعالیت‌های فرهنگی پرتغال که توسط مقامات پرتغالی سازماندهی مجدد می‌شوند، شرکت کنید.

 

ویزای کار برای تدریس برای افرادی است که از موسسه آموزشی پرتغال یا یک مرکز تحقیقاتی پیشنهاد شغلی دریافت می کنند. علاوه بر این، اگر پیشنهاد کاری از یک شرکت مبتنی بر فناوری دریافت کنید، واجد شرایط دریافت ویزای فنی هستید.

 

الزامات / واجد شرایط بودن برای ویزای کار پرتغال

در زیر لیستی از اسنادی که برای درخواست ویزای کار پرتغال در سال 2023 نیاز دارید آمده است:

درخواست ویزای ملی با امضای متقاضی

پاسپورت معتبر

رزومه حرفه ای نوشته شده

تصاویر اندازه پاسپورت طبق دستورالعمل ویزای پرتغال

اثبات بودجه کافی برای حمایت از خود

سابقه کیفری شما بر اساس کشور محل سکونت شما. همچنین باید از کشوری که بیش از یک سال در آن زندگی کرده اید، سوابق کیفری دریافت کنید.

سندی که به SEF اجازه می دهد سوابق جنایی پرتغالی شما را بررسی کند.

مدرک بیمه سلامت

اثبات اینکه شما در پرتغال اقامت دارید

قرارداد استخدام شما

مدارکی دال بر ورود قانونی به سرزمین های پرتغال، مانند ویزا اگر قبلاً در پرتغال زندگی می کنید.

برای درخواست از کشوری غیر از کشور مبدأ خود، به مدرک اقامت مجاز مانند ویزا یا اجازه اقامت نیاز دارید.

 

توجه: تمام مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی یا پرتغالی باشد، بنابراین اگر مدارکی به هر زبان دیگری دارید، ترجمه آنها را توسط یک مترجم حرفه ای دریافت کنید. علاوه بر این، شما باید اسناد مدنی خود را از طریق مهر آپوستیل یا سفارت پرتغال در کشور خود قانونی کنید.

 

برای ویزای جستجوی کار چگونه و کجا باید درخواست داد؟

درخواست مجوز کار:

کارفرمای شما کسی است که درخواست مجوز کار پرتغال شما را در صورت پیشنهاد کاری به شما ارسال می کند. آنها باید برای مجوز کار (Autorização de Trabalho) در مقامات کار پرتغال یا خدمات مهاجرت و مرز پرتغال (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras – SEF) از طرف شما درخواست دهند.

 

برای درخواست، کارفرمایان باید فهرستی از مدارک را ارسال کنند تا پس از تأیید، مجوز ویزای کار پرتغال را دریافت کنید. لیست این اسناد شامل قرارداد کار، صورت‌های مالیاتی شرکت، مدرکی مبنی بر اینکه یک شرکت ثبت‌شده در تامین اجتماعی و مدرکی است که جای خالی نمی‌توانست توسط یک شهروند سوئیسی، اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا پر شود.

 

درخواست ویزای کار پرتغال:

سفارت پرتغال در کشور شما مکانی است که پس از دریافت مجوز می توانید برای مجوز کار در پرتغال درخواست دهید. پس از دریافت این ویزا، اجازه ورود به پرتغال برای کار و درخواست اجازه اقامت را دارید. سفارت پرتغال برای شما در SEF قرار ملاقات می گذارد تا بتوانید در مورد تاریخ مورد انتظار سفر و محل اقامت خود در پرتغال به آنها توضیح دهید. اگر می خواهید برای اجازه اقامت درخواست دهید، می توانید جزئیات و روند را در وب سایت خدمات مهاجرت و مرز پرتغال (SEF) بررسی کنید.

 

هزینه ویزای کار پرتغال چقدر است؟

هنگامی که برای ویزای کار پرتغال درخواست می کنید، باید هزینه های متعددی را برای اهداف مختلف ارسال کنید، مانند هزینه ویزای ورود صادر شده از سفارت پرتغال، 90 یورو (ممکن است برای کشورهای مختلف متفاوت باشد)، اجازه اقامت برای هزینه ارسال درخواست کار در SEF، یورو. 83 و 72 یورو هزینه دریافت مجوز اقامت شما برای کار از SEF است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top