26500 ویزای خانوادگی و بشردوستانه استرالیا برای افغان ها

ویزای خانوادگی و بشردوستانه استرالیا برای افغان ها

ویزای خانوادگی و بشردوستانه استرالیا برای افغان ها: دولت استرالیا 26500 مکان اختصاصی ویزا را برای مهاجرت افغان ها به استرالیا تحت برنامه بشردوستانه فراساحلی تا سال 2026 اختصاص داده است.

 

در کنار اولویت‌های برنامه بشردوستانه، از جمله خانواده‌های دوپاره و کسانی که روابط نزدیک با استرالیا دارند، اولویت برای این مکان‌ها به افرادی در خارج از افغانستان داده می‌شود که عبارتند از:

کارمندان محلی سابق (LEE) و اعضای خانواده آنها (همسران و فرزندان زیر 18 سال) دارای گواهینامه
اعضای نزدیک خانواده (همسر، فرزندان زیر 18 سال) دارندگان ویزاهای پناهندگی و بشردوستانه (کلاس XB)
پناهندگانی که توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) برای اسکان مجدد به استرالیا معرفی شده اند.
زنان و دختران، اقلیت های قومی، LGBTQI+ و سایر گروه های اقلیت شناسایی شدهسایر گزینه های ویزا برای افغان ها

اتباع افغانستان به ویزای خانوادگی و بشردوستانه محدود نمی شوند. بسیاری از گزینه های ویزا برای شرایط مختلف وجود دارد و ما اتباع افغانستان را تشویق می کنیم که آنها را در گزینه های ویزا Explore در نظر بگیرند.

 

پردازش ویزای خانوادگی و بشردوستانه استرالیا برای افغان ها:

این وزارتخانه تعدادی از اقدامات را برای رسیدگی به درخواست ها انجام داده است. این تعهدات، کسانی را که در معرض بیشترین خطر قرار دارند، تصدیق می کند، و کمک های منحصر به فرد و استثنایی افراد و خانواده هایشان را در ماموریت های استرالیا و ائتلاف در افغانستان به رسمیت می شناسد.

 

درخواست ها معمولاً به صورت کتبی تأیید می شوند و با توجه به تاریخ دریافت آنها در سریع ترین زمان ممکن پردازش می شوند. زمان‌های پردازش می‌تواند بر اساس شرایط خاص متقاضی، موقعیت مکانی آنها (خواه در داخل یا خارج از کشور خود) و توانایی آنها برای سفر، ارائه اسناد یا دسترسی به مقامات دولتی استرالیا متفاوت باشد. همه متقاضیان ویزا در برنامه بشردوستانه باید هم معیارهای ویزا و هم معیارهای منافع عمومی را برای شخصیت، امنیت و سلامتی پیش از اعطای ویزا رعایت کنند.

 

در حال حاضر، برنامه اسکان بشردوستانه استرالیا برای افغان ها در کشورهای همسایه پاکستان و ایران متمرکز شده است.

 

استرالیا همچنین متقاضیان افغانی ارجاع شده توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در موارد زیر را در نظر می گیرد:

ترکیه

هند

تایلند

اندونزی و

مالزی.

 

این به دلیل وضعیت طولانی در افغانستان است که توانایی وزارت را برای رسیدگی به درخواست های داخل کشور برای ویزاهای بشردوستانه به شدت محدود کرده است. هیچ امکاناتی در افغانستان برای ثبت نام بیومتریک متقاضیان، انجام مصاحبه جامع ویزا یا تأیید اسناد هویتی و مدنی وجود ندارد.

 

برای حصول اطمینان از اینکه اسکان مجدد به موقع به نیازمندان ارائه می شود، و برای کاهش ابهام برای کسانی که منتظر نتیجه درخواست خود هستند، درخواست هایی که در اولویت های برنامه برای حجم پرونده های افغانستان قرار نمی گیرند، از جمله از متقاضیانی که در افغانستان باقی مانده اند، رد می شود. متقاضیانی که قبلا ناموفق بوده اند ممکن است مجددا درخواست دهند، اما درخواست های تکراری احتمالاً همان نتیجه را خواهند داشت مگر اینکه شرایط تغییر کرده باشد یا اطلاعات جدیدی در پشتیبانی از درخواست وجود داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top