راهنمای درخواست ویزای دیجیتال نروژ

نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که در قلب کره زمین واقع شده است. این کشور بارها به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای زندگی و مقصدی مناسب برای گردشگری معرفی شده است. اخذ ویزای توریستی نروژ به عنوان کشوری متمدن، یکی از امن ترین کشورهای دنیا و کشوری با نرخ جرائم پایین قطعاً مورد توجه گردشگران بسیاری است؛ کشوری که امنیت حتی در شب هایش هم جاری است. به موجب قانون حق دسترسی به طبیعت که در نروژ حاکم است همه افراد می توانند آزادانه و بدون پرداخت هیچ هزینه ای به پارک های ملی و بسیاری مناطق دیگر بروند و این نکته ای تأثیرگذار بر صنعت گردشگری در این کشور است.

ویزای نروژ توریستی یکی از انواع ویزاهایی است که بیشترین متقاضی را دارد. افرادی که با هدف گردشگری، دیدار اقوام و یا بررسی کشور نروژ برای مهاجرت می خواهند به این کشور سفر کنند، برای اخذ ویزای نروژ توریستی اقدام می کنند. ویزای توریستی خود انواع مختلفی دارد که می توان برای اخذ آن ها اقدام کرد.

 برای دریافت ویزای نروژ حتما باید دعوتنامه داشته باشید. وقت سفارت نروژ مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت این کشور مراجعه می‌کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی نروژ

شرایط ویزای توریستی نروژ

بر اساس اینکه شما قصد سفر، تحصیل یا کار و اقامت دائم در نروژ را داشته باشید، باید برای ویزای شینگن نروژ درخواست دهید. چند مورد از شرایط کلی ویزای توریستی نروژ :

◾️ باید هزینه درخواست را پرداخت کنید.
◾️ باید تمام مدارک موجود در چک لیست سفارت را تحویل دهید.
◾️ باید پاسپورتی داشته باشید که حداقل سه ماه پس از پایان بازدید شما اعتبار داشته باشد. گذرنامه باید در 5 سال گذشته صادر شود.
◾️ باید بیمه مسافرتی معتبر داشته باشید.
◾️ شما باید پول کافی برای تامین هزینه اقامت خود در نروژ و سفر بازگشت خود داشته باشید. معمولاً باید برای هر روز اقامت خود در نروژ 500 کرون داشته باشید. در غیر این صورت، شخصی که می‌شناسید، که در نروژ زندگی می‌کند، می‌تواند به جای شما ضمانت مالی بدهد.
◾️ شما نباید مشمول ممنوعیت ورود به نروژ یا حوزه‌ی شینگن باشید.
◾️ اگر در 90 روز گذشته در حوزه‌ی شینگن بوده‌اید، باید بررسی کنید که چه زمانی امکان ورود مجدد برای شما وجود دارد و چند روز می‌توانید در حوزه‌ی شینگن بمانید. لطفاً از ماشین حساب ویزا برای بررسی این موضوع استفاده کنید.
◾️ باید اثر انگشت خود را ثبت کنید (انگشت‌نگاری شوید).
◾️ اگر کمتر از 18 سال سن دارید، باید والدین یا سایر افراد مسئول درخواست شما را امضا کنند.
◾️ اگر در نروژ به دیدار شخصی می‌روید، باید از طرف شخص مورد نظر دعوت‌نامه‌ای داشته باشید.
◾️ معمولاً باید برای روزهای اول اقامت خود در نروژ محل اقامت رزرو کرده باشید.

هزینه ویزای توریستی نروژ

برای این که ویزای نروژ را اخذ کنید باید هزینه ای را به سفارت بپردازید. این هزینه باید به طور کامل و به صورت نقدی به سفارت پرداخت شود. افراد زیر شش سال از پرداخت هزینه معاف هستند. این در حالی است که افراد بین شش تا دوازده سال باید هزینه ای معادل 35 تا 40 یورو را بپردازید. برای افراد بالغ یعنی افراد بالای دوازده سال این هزینه بین 80 تا 120 یورو می شود.

جاذبه های توریستی کشور نروژ