آلمان همیشه به عنوان یک مکان عالی برای کار شناخته می شد. با این حال همه افراد شانس یکسانی برای یافتن شغل در این کشور ندارند. اقتصاد آلمان یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است و همیشه نیاز به نیروی کار واجد شرایط وجود دارد.

بازار کار آلمان به دو دسته نیروی کار واجد شرایط و نیروی کار با صلاحیت بالا تقسیم می شود که به معنای افراد دارای آموزش حرفه ای و افراد با مدرک بالا است.

 برای کار در آلمان از دو روش میتوان اقدام کرد اولی داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر از طرف کارفرمای آلمانی است. روش دوم، استفاده از فرصت 6 ماهه ای است که به جویندگان کار امکان سفر به آلمان و پیدا کردن شغل را می دهد.

آلمان نه تنها برای آلمانی ها، بلکه برای اتباع کشورهای جهان سوم نیز کشوری با امکانات است. سرزمین اختراع و نوآوری چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و خانه شرکت ها و موسسات مشهور جهان است. ویزای کار آلمان فرصتی برای خارجیان واجد شرایط است تا در آلمان مستقر شوند و در رشته خود کار کنند.

 

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد در اروپا است و برای کسانی که می خواهند در خارج از کشور کار کنند گزینه بسیار مناسبی است. طبق گزارشات اخیر، آلمان نیز با کمبود مهارت روبرو است. انتظار می رود آلمان تا سال 2030 حداقل 3 میلیون کمبود نیرو روبرو شود. مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که افزایش جمعیت در حال پیر شدن و کاهش نرخ زاد و ولد از دلایل اصلی است.

فرصت های شغلی در STEM و مشاغل مرتبط با سلامتی وجود خواهد داشت. اینها شامل مهندسان مربوط به رشته های مهندسی، مکانیک، برق و فناوری اطلاعات است. بخش مراقبت های بهداشتی نیز به دلیل افزایش سالخوردگی جمعیت در کشور، تقاضای بیشتری به ویژه برای پرستاران و مراقبان خواهد داشت.

پردرآمدترین مشاغل در آلمان در سال های اخیر مربوط به بخشهای پزشکی، مهندسی و مالی است. مشاغل پردرآمد مستلزم داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با حرفه خود هستند زیرا مشاغل بدون مهارت حقوق خوبی به دست نمی آورند.

مشاغل پرتقاضا در آلمان

◾️متخصصان فناوری اطلاعات

◾️مشاوران / تحلیلگران فناوری اطلاعات

◾️دانشمندان / تحلیلگران داده

◾️توسعه دهندگان نرم افزار

◾️پزشکان

◾️مهندسان

◾️مهندسین مکانیک و خودرو

◾️مهندسین برق

مهندسین عمران

◾️دانشمندان

◾️ریاضیدانان

◾️پرستاران و کارکنان مراقبت بهداشت

◾️کارگران فلزی

◾️تکنسین های الکترونیک یا برق

◾️مکاترونیک

◾️فروشندگان در خرده فروشی

 آژانس های استخدام آلمانی که کارگران خارجی را جذب می کنند

1.  International Recruitment Company (IRC)

2. Kelly Services GmbH

3. JAC Recruitment

4. Approach People Recruitment

5. Contacts and Management

6. Ergonos Germany

7. Adaptive Business Group

8. indeed، monster، stepstone و jobvector

 

خدمات ویزاشی برای کار در آلمان

مهاجرت کاری از جمله رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به خارج از کشور است و کار در خارج می‌تواند مسیر اقامت دائم را در کشور مقصد فراهم کند. قوانین کار در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشوری شرایط مهاجرت کاری خاص خود را دارد. معمولا بیشتر کشورها در ابتدا اقامت یک یا دوساله صادر می‌کنند اما این امکان وجود دارد که ویزای کاری شما در نهایت به اقامت دائم و حتی شهروندی آن کشور تبدیل شود.

هدف ما در موسسه مهاجرتی ویزاشی این است که متقاضیان را با رضایت کامل به هدفشان برساند. شما می‌توانید تمامی مراحل مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

برای تماس دریافت مشاوره‌ تخصصی می‌توانید همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کرده تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در نظر داشته باشید که نتیجه را از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی به اطلاع شما می رسانیم.

نیاز به ارزیابی کاری دارید؟

اگر می‌خواهید برای کار در خارج به طور رایگان ارزیابی شوید فرم را تکمیل و منتظر پاسخ مشاوران ما باشید.

شرایط کار در این کشور باتوجه‌به نوع ویزا، شغل شما، شرایط کارفرما و حتی ایالت مدنظر، متفاوت است. خلاصه‌ای از مهم‌ترین شرایط را در زیر آورده‌ایم:

داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای آلمانی (جاب آفر)
داشتن سابقه‌کار مرتبط
داشتن مدرک زبان آلمانی B1/ B2 (در بیشتر روش‌ها الزامیست)
تمکن مالی
تکمیل مدارک
شرطِ سنی هم در بسیاری از روش‌ها ذکر نشده؛ اما داشتن سن مناسب (45-18 سال بسته به نوع روشِ مهاجرت) می‌تواند شانس اخذ ویزا را برای شما بالا ببرد.

◾️ کارمند مهاجر باید بتواند همانند یک کارمند آلمانی کار کند.
◾️ زمانی یک مهاجر به استخدام درمی آید که هیچ فرد آلمانی برای آن کار در دسترس نباشد.
◾️ فرد مهاجر باید دارای مدرک تحصیلی معتبر باشد و در مواقع نیاز بتواند در اختیار کارفرما قرار دهد.
◾️ اگر مهاجر قصد ثبت شرکت در آلمان را دارد باید برای ثبت شرکتش اقدام کرده باشد.

◾️داشتن مدرک تحصیلی (مدرک دانشگاهی) حداقل لیسانس
◾️سابقه کاری که بهتر است با بیمه همراه باشد اما بدون بیمه و با نامه ی کاری هم شدنی است
◾️تاییدیه رشته تحصیلی و دانشگاه در لیست آنابین
◾️ تسلط کافی روی زبان آلمانی و یا در برخی رشته ها روی زبان انگلیسی

شما می‌توانید از طریق وبسایت‌های کاریابی در کشور آلمان کار مورد نظر خود را پیدا کنید و با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید. مشهورترین وبسایت‌های کاریابی عبارتند از: indeed، monster، stepstone و jobvector.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.