کانادا اقتصادی قوی و روبه رشدی دارد و یکی از باثبات‌ترین و ایمن‌ترین اقتصادهای جهان است. به همین دلیل ایرانیان زیادی همه‌ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند. مشاغل و کسب و کارها در کانادا از وضعیت خوبی برخوردارند و دولت این کشور توجه ویژه‌ای به این یخش می‌کند.

کانادا برنامه‌ها و فرصت‌های مهاجرتی خوبی برای جذب نیروهای متخصص و کارآفرین به این کشور دارد. اولویت دولت کانادا، پذیرش متخصصان و نیروی کار ماهر در مشاغلی است که این کشور به آن نیاز بیشتری دارد.

(Canada Work Permit)، برای افرادی صادر می شود که شهروند کانادایی نیستند. به طور کلی کار در کانادا به دو دسته تقسیم میشود: شما یا برای کسی‌ کار می‌کنید و به اصطلاح کارمند هستید. یا بیزینس متعلق به خودتان را دارید.

ویزای کار کانادا به شما اجازه نمی دهد که به صورت دائم در کانادا زندگی کنید، برای این کار شما باید از طریق مهاجرت، از ساکنین دائم کانادا شوید (یعنی ویزای اقامت دائم داشته باشید). همسر و فرزندان شما نیز می توانند با شما به کانادا سفر کنند و اگر بخواهند برای تحصیل و اجازه ی کار  اقدام کنند.

روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار

 

◾️ برنامه اکسپرس اینتری

◾️ حمایت مالی کلاس خانوادگی (Family Class Sponsorship)

◾️ ویزای کار LMIA

◾️ برنامه های نامزدی استانی (PNP)

◾️ برنامه نامزدی مهاجرت آلبرتا (AINP)

◾️ برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)

◾️ برنامه نامزدی استانی مانیتوبا (MPNP)

◾️ برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

◾️ برنامه نامزدی استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

◾️ برنامه نامزدی استانی نوا اسکوشیا (NSPNP)

◾️ برنامه نامزدی مناطق شمال غربی (NTNP)

◾️ برنامه نامزدی مهاجرت انتاریو (OINP)

◾️ برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP)

◾️ برنامه نامزدی مهاجرت ساسکاچوان (SINP)

گروه اصلی مشاغل برای مهاجرت به کانادا


لیست ناک دارای پنج سطح O، A و B و C و D است که هر سال تغییر می‌کند. این سطح بر اساس مهارت لازم در هر شغل تعیین می‌شود.

مهارت O: این دسته مربوط به مشاغل مدیریتی مثل مدیر رستوران، مدیر معدن یا حتی کاپیتان‌های کشتی‌های ماهیگیری و… جزو این دسته قرار دارند.

مهارت A: این دسته شامل شغل‌هایی می‌شود که نیاز به مدرک دانشگاهی دارد مثل پزشکی، مهندسی، معماری و …

مهارت B: در صورتی که قصد دارید سرآشپز یک رستوران شوید یا در زمینه لوله کشی فعالیت کنید، شغل شما در این سطح است. این سطح، شغل‌هایی را شامل می‌شود که اغلب تخصصی هستند و نیاز به مدرک دیپلم یا کارآموزی در این زمینه دارند مثل برق‌کشی.

مهارت C: در این دسته مشاغلی قرار می‌گیرد که نیاز به مدرک دبیرستانی دارند یا آموزش مخصوصی را در زمینه خاصی مثل رانندگی ماشین‌های سنگین، قصابی یا مشاغلی از این دست گذراندند.

مهارت D: این نوع متعلق به شغل‌هایی است که نیاز به آموزش لازم دارند و اغلب زحمت زیادی دارند. مثل کارگران نظافتی یا گارسون و…

کاریابی در کانادا

بهترین آژانس های استخدام در کانادا برای استخدام افراد خارجی

لیست بهترین آژانس های استخدام در کانادا که افراد خارجی را جذب می کنند:

Augus One ◾️

Goldbeck Recruiting ◾️

TM8 Recruitment ◾️

Global Hire ◾️

Hay – Recruitment Agency ◾️

Renard International Hospitality Search Agencies ◾️

Canada Staffing Consultant Ltd◾️

خدمات ویزاشی برای کار در کانادا

مهاجرت کاری از جمله رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به خارج از کشور است و کار در خارج می‌تواند مسیر اقامت دائم را در کشور مقصد فراهم کند. قوانین کار در کشورهای مختلف متفاوت است و هر کشوری شرایط مهاجرت کاری خاص خود را دارد. معمولا بیشتر کشورها در ابتدا اقامت یک یا دوساله صادر می‌کنند اما این امکان وجود دارد که ویزای کاری شما در نهایت به اقامت دائم و حتی شهروندی آن کشور تبدیل شود.

هدف ما در موسسه مهاجرتی ویزاشی این است که متقاضیان را با رضایت کامل به هدفشان برساند. شما می‌توانید تمامی مراحل مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

برای تماس دریافت مشاوره‌ تخصصی می‌توانید همین حالا وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کرده تا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در نظر داشته باشید که نتیجه را از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی به اطلاع شما می رسانیم.

نیاز به ارزیابی کاری دارید؟

اگر می‌خواهید برای کار در خارج به طور رایگان ارزیابی شوید فرم را تکمیل و منتظر پاسخ مشاوران ما باشید.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز ایرانیان برای کار در کانادا مدرک کارشناسی است.

باید بدانید که به طور کلی دو نوع مجوز کار وجود دارد:
مجوز کار آزاد:
مجوز کار آزاد این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید برای هر کارفرمایی کار کنید. نکته‌ی موجود این است که فقط در شرایط خاص می‌توان مجوز کار آزاد را دریافت کرد.

مجوز کار خاص کارفرما:
نام دیگر این مجوز کار بسته می‌باشد. در این مجوز نام کارفرما، مکان و مدت زمان کار شما مشخص می‌شود.

جستجو در وب سایت‌های شغلی: این نقطه شروع خوبی برای بسیاری از فرصت های شغلی است. سایت‌های معروف عبارتند از: Job Bank دولت کانادا ، LinkedIn Jobs ، Indeed ، Monster و Workopolis .
شبکه و داوطلب: ۶۵ تا ۸۵ درصد مشاغل به صورت آنلاین ارسال نمی‌شوند . شبکه‌سازی یا کار داوطلبانه یکی از راه‌های دسترسی به بازار کار پنهان کانادا است. لینکدین ابزاری عالی برای ارتباط با سایر افراد در صنعت شماست.

مدرکیست که کارفرما ممکن است نیاز باشد قبل از استخدام یک فرد خارجی آن را فراهم کند. LMIA مثبت نشان دهنده ی ان است که به یک نیروی خارجی برای پر کردن موقعیت شغلی مورد نظر نیاز است و هیچ نیروی کار کانادایی نمی تواند این پوزیشن را پر نماید. LMIA مثبت به نام نامه ی تاییدیه هم شناخته می شود.

اگر کارفرما بتواند LMIA را بگیرد شما می توانید برای گرفتن اجازه ی کار اقدام کنید.

از مشاوره حرفه‌ای تا دریافت ویزا با کارشناسان ویزاشی
اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

فرم های درخواست

مدارک مورد نیاز