آنچه باید قبل از درخواست ویزای EB-5 بدانید؟

ویزای EB-5

قانون مهاجرت ایالات متحده راه های مختلفی را مدیریت می کند که از طریق آنها یک خارجی می تواند اقامت دائم را دریافت کند و ویزای EB-5 یکی از این برنامه ها است. این یک برنامه ویزای سرمایه گذار است که به شما امکان می دهد برای گرین کارت درخواست دهید، مشروط بر اینکه معیارهای خاصی را که توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (UCSIS) تعیین شده است را رعایت کنید.

 

معرفی تمامی ویزاهای ایالات متحده آمریکا
25 کشوری که بیشترین ویزاهای مهاجرتی ایالات متحده را دریافت می کنند

 

دسته ویزای سرمایه گذاری با هدف هدایت سرمایه خارجی به ایالات متحده و ایجاد فرصت های شغلی برای آمریکایی ها در این فرآیند معرفی شد. به عنوان یک سرمایه گذار، شما واجد شرایط درخواست اقامت دائم ایالات متحده و دریافت حق زندگی، کار و تحصیل در این کشور هستید. برنامه ویزای سرمایه گذار همچنین به خانواده شما از جمله همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال اجازه می دهد برای اقامت دائم درخواست دهند.

 

بنابراین، اگر قصد دارید برای گرین کارت مبتنی بر سرمایه گذاری EB-5 درخواست دهید، در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید بدانید.

 

چه کسانی واجد شرایط ویزای EB-5 هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای ویزا، باید حداقل مقدار سرمایه واجد شرایط را در هر شرکت تجاری واجد شرایطی که USCIS بیان می کند، سرمایه گذاری کنید. حداقل مبلغ سرمایه گذاری واجد شرایط:

1,000,000 دلار برای مناطق غیر TEA و مناطق پر اشتغال و 500,000 دلار برای مناطق شغلی هدفمند (TEA) اگر تاریخ تسلیم دادخواست قبل از 3/15/2022 باشد.
1,050,000 دلار برای مناطق غیر TEA و 800,000 دلار برای مناطق TEA اگر تاریخ تسلیم دادخواست در یا بعد از 3/15/2022 باشد.
در عین حال، سرمایه گذاری باید حداقل 10 شغل تمام وقت برای شهروندان ایالات متحده، مقیم دائم یا مهاجرانی که به طور قانونی مجاز به کار در این کشور هستند ایجاد کند. این نباید شامل شما، همسرتان یا فرزندانتان شود.

 

یک وکیل مهاجرت با تجربه و بهترین می تواند به شما کمک کند تا شرایط اولیه دریافت ویزای سرمایه گذار EB-5 را به طور کامل درک کنید. با ما تماس بگیرید.

 

چگونه برای ویزای سرمایه گذاری EB-5 اقدام کنیم؟

در اینجا یک مرور سریع از روند درخواست ویزای EB-5 آورده شده است:

شما باید فرم I-526، درخواست را به USCIS ارسال کنید.

هنگامی که USCIS درخواست فرم I-526 شما را تأیید کرد، دو گزینه دارید:

فرم فایل I-485، درخواست ثبت اقامت دائم یا تنظیم وضعیت. اگر تایید شود یا با ویزای سرمایه گذار EB-5 در ایالات متحده پذیرش بگیرید، USCIS اجازه اقامت دائم مشروط را به شما و خانواده مشتق شما تا 2 سال می دهد. یا

فایل DS-260، درخواست ویزای مهاجرت و ثبت نام خارجی برای دریافت ویزای سرمایه گذار مهاجرتی و اخذ پذیرش در ایالات متحده

پس از اینکه USCIS درخواست I-526 را تأیید کرد، به مرکز ملی ویزا فرستاده می شود که در آنجا شماره پرونده تعیین می شود. اگر تاریخ اولویت شما با تاریخ واجد شرایط اخیر مطابقت دارد، باید فرم DS-261 را تکمیل کنید. همچنین باید هزینه های مورد نیاز برای دریافت ویزای EB-5 را ارسال کنید. NVC همچنین از شما می خواهد که مدارک مناسب ویزای مهاجرت را در این مرحله ارسال کنید.

فرم فایل I-829، درخواست سرمایه گذار برای حذف شرایط وضعیت اقامت دائم. این باید ظرف 90 روز بلافاصله قبل از سال دوم پذیرش شما در ایالات متحده به عنوان یک مقیم دائم مشروط ثبت شود. هنگامی که USCIS درخواست شما را تأیید کرد، تمام شرایط مربوط به وضعیت اقامت دائم شما حذف خواهد شد.

دریافت وقت فوری و عادی سفارت آمریکا

 

چقدر طول می کشد؟

ویزای سرمایه گذار مهاجرتی اغلب زمان بیشتری را برای پردازش و تایید می طلبد زیرا در دسته “numerically limited visa” قرار می گیرند. مدت زمان از موردی به مورد دیگر متفاوت خواهد بود و نمی توان آن را به طور دقیق بیان کرد. در برخی موارد، متقاضیان معیارهای واجد شرایط بودن را ندارند یا دستورالعمل های دادخواست را به دقت دنبال می کنند. از سوی دیگر، برخی از ویزاها هستند که نیاز به پردازش اداری بیشتری دارند. از این رو، حتی پس از تکمیل فرآیند مصاحبه ویزا، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

 

چرا کمک حقوقی مهم است؟

درک دستورالعمل های USCIS در مورد سرمایه گذاری های سرمایه و معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای EB-5 می تواند بسیار زیاد باشد. چندین چیز وجود دارد که برای ثبت دادخواست باید در نظر داشته باشید، از جمله تمام اسناد پشتیبانی و هزینه های قابل اعمال. فقط یک کارشناس مهاجرت با تجربه و آگاه می تواند شما را در تمام مراحل راهنمایی کند، به شما در ثبت دادخواست کمک کند، مشاوره حقوقی ارائه دهد و درخواست شما را به گونه ای ارائه دهد که افسران مهاجرت را در مورد اعتبار شما به عنوان یک سرمایه گذار متقاعد کند.

 

سرمایه گذاری در خارج

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top