ویزای O-1 چیست؟

ویزای O-1 برای افرادی با توانایی های خارق العاده گزینه ای عالی برای کسانی است که استعدادهای ویژه ای در هنر، موسیقی، صنایع تصویری یا تلویزیونی، هنرهای نمایشی، علم، آموزش، تجارت یا دو و میدانی دارند. معمولاً برای سه سال اعطا می شود و می تواند به طور نامحدود تمدید شود.

 

فکر می کنید واجد شرایط ویزای O-1 هستید؟ برای ارزیابی رایگان O-1 با دفتر ما تماس بگیرید.

 

ویزای O-1 چیست؟

ویزای توانایی فوق العاده O-1 یک ویزای غیر مهاجرتی است که توسط هنرمندان فوق العاده و با استعداد، موسیقی دانان، بازیگران، کارگردانان، فیلمنامه نویسان، هنرمندان آرایش، هنرمندان تاتو، طراحان صحنه، عکاسان، طراحان رقص، کارآفرینان، مربیان، ورزشکاران، دانشمندان استفاده می شود. ویزای O-1 به استعدادها اجازه می دهد تا به طور موقت در ایالات متحده کار کنند.

 

برای واجد شرایط بودن برای ویزای O-1، یک فرد باید سابقه “موفقیت فوق العاده” را نشان دهد. گروه حقوقی Xu با عوامل استعدادیابی، تهیه کنندگان فیلم، شرکت های ضبط، آژانس های مدل، شتاب دهنده ها و استارتاپ ها برای درخواست ویزای O-1 برای استعدادهای خارق العاده همکاری می کند.

 

خلاصه ویزای O-1:

ویزای O-1 به عنوان “ویزای توانایی فوق العاده” نیز شناخته می شود. این ویزا برای افرادی طراحی شده است که مهارت های استثنایی در علم، تحصیل، تجارت، یا ورزش و هنر از جمله هنرهای نمایشی دارند.

 

دو نوع O-1 VISA، O-1A و O-1B وجود دارد.

 

ویزای O-1A برای افرادی است که توانایی فوق العاده ای در علوم، آموزش، تجارت یا دو و میدانی دارند.

 

ویزای O-1B (ویزای هنرمند) برای افرادی است که سابقه دستاوردهای خارق‌العاده‌ای را در هنر یا صنعت سینما یا تلویزیون نشان داده‌اند و برای این دستاوردها در سطح ملی یا بین‌المللی شناخته شده‌اند.

 

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای O-1:

اگر برنده یک جایزه بزرگ و شناخته شده بین المللی مانند جایزه نوبل، اسکار، امی، گرمی، جایزه انجمن کارگردانی، جایزه پولیتزر یا مشابه آنها شده اید، بلافاصله واجد شرایط O-1 هستید.

 

اکثر متقاضیان O-1 چنین دستاوردهایی را در اختیار نخواهند داشت. خوشبختانه راه هایی برای دریافت ویزای O-1 وجود دارد به شرطی که 3 مورد از معیارهای ویزای O-1 زیر را داشته باشید:

 

شما از طریق جوایز معتبر بین المللی یا جوایز در رشته خود، به رسمیت شناخته شده ملی یا بین المللی دریافت کرده اید.

شما عضو یک انجمن معتبر در حوزه کاری خود هستید

در مورد دستاوردهای شما در زمینه تلاش، پوشش رسانه ای یا نشریات تجاری بزرگی وجود دارد

شما کمک های علمی، علمی، یا مرتبط با کسب و کار اصیل و دارای اهمیت عمده ای در رشته خود کرده اید

شما مقالات علمی در مجلات حرفه ای یا رسانه های اصلی رشته خود نوشته و منتشر کرده اید

شما نسبت به همتایان خود در همان زمینه حقوق بیشتری دریافت می کنید

شما به عنوان داور در مسابقه ای که کار دیگران را در حوزه کاری خود ارزیابی می کند، خدمت کرده اید

شما یک کارمند ظرفیت حیاتی یا ضروری یک سازمان معتبر در حوزه کاری خود هستید

 

اگر هنوز 3 مورد از این معیارها را ندارید، ناامید نشوید. ممکن است همچنان بتوانید صلاحیت ویزای توانایی فوق‌العاده O-1 خود را با ارائه سایر شواهد قابل اعتماد ثابت کنید که نشان می‌دهد تأثیر مثبتی بر اقتصاد خواهید داشت، از موفقیت تجاری در رشته خود برخوردار بودید، یا اینکه آثار شما به نمایش درآمده است، به نمایش گذاشته شده است. و به نمایش گذاشته شد.

 

نحوه درخواست ویزای O-1:

به منظور درخواست ویزای O-1، متقاضیان معمولاً با یک کارفرما یا نماینده حامی کار می کنند تا فرم I-129 و مدارک پشتیبانی را تشکیل دهند. شایان ذکر است که همکاری با یک وکیل مهاجرت خوب برای ایجاد مدارک پشتیبان یکی از مؤلفه‌های حیاتی موفقیت ویزای O-1 است. وکیل شما شما را از طریق دریافت توصیه نامه های دقیق و محکم از افراد در بالای حوزه کاری خود راهنمایی می کند. آنها یک درخواست نامه قانع کننده تهیه می کنند که دستاوردهای گذشته شما را برجسته می کند و شما را در موقعیت خوبی برای به دست آوردن وضعیت O-1 قرار می دهد.

 

سپس حامی شما فرم I-129 و هرگونه شواهد پشتیبان را به USCIS ارسال می کند. پردازش حق بیمه برای ویزای O-1 با هزینه اضافی در دسترس است. پس از تایید دادخواست شما، کارگر O-1 ممکن است در ایالات متحده شروع به کار کند.

 

زمان رسیدگی به ویزای O-1:

پردازش ممتاز برای تأیید سریع O-1 ظرف 2 هفته در دسترس است.

به طور معمول، USCIS برای رسیدگی به دادخواست 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارد.

 

مزایای ویزای O-1:

بدون محدودیت تمدید ویزای O-1 معمولاً برای مدت زمان کار یا عملکرد قراردادی، حداکثر تا سه سال معتبر است. برخلاف ویزای H-1b، هیچ محدودیتی در تعداد برنامه‌های افزودنی وجود ندارد، و این گزینه جذابی برای کارگرانی است که می‌خواهند در نهایت وضعیت خود را به گرین کارت تغییر دهند.

 

کارفرمایان متعدد شما می توانید برای چندین کارفرما با ویزای O-1 مبتنی بر نمایندگی کار کنید. با این حال، ویزای شما باید منعکس کننده روابط قراردادی بین شما و کارفرمایان باشد.

 

آیا ویزای O-1 منجر به گرین کارت می شود؟

مسیرهای ویزای O-1 به گرین کارت:

گرین کارت توانایی فوق العاده EB-1

مطلوب ترین گزینه گرین کارت برای دارندگان ویزای O-1، گرین کارت EB-1 است زیرا تاریخ اولویت آن همیشه جاری است و گزینه درخواست خود (بدون نیاز به اسپانسر) است.

 

چشم پوشی از منافع ملی EB-2

گزینه دیگر، گزینه کارت سبز EB-2 لغو معافیت از منافع ملی است، که الزام گواهی کار را برای کارگر EB-2 لغو می کند و در زمان و تلاش زیادی صرفه جویی می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top