ویزای Tier 2 بریتانیا (Worker visa- Teire 2)

ویزای Tier 2 بریتانیا

با ویزای Tier 2، افراد خارجی می توانند به طور موقت به انگلستان بیایند تا در نقش های ماهر کار کنند.

 

ویزای Tier 2 (جنرال) برای افرادی است که پیشنهاد شغلی در بریتانیا دارند و می‌آیند تا شکافی را در نیروی کار پر کنند که توسط شخصی که قبلاً در این کشور است نمی‌تواند پر شود.

 

مهاجرت به انگلستان-راهنمای 2023

 

از آنجایی که ویزای Tier 2 (جنرال) می تواند منجر به اقامت موقت شود، این ویزا همچنین شرایطی را برای همسران، شرکا و فرزندان تحت تکفل فراهم می کند تا همزمان با متقاضی اصلی ویزای Tier 2 به بریتانیا مهاجرت کنند.

 

با توجه به ماهیت جهانی رقابت برای استعدادها و کارگران ماهر، مهم است که از مهاجران ماهر که به دنبال کار در بریتانیا هستند برای دستیابی به وضعیت مهاجرتی مربوطه حمایت شوند.

 

ویزای Tier 2 چیست؟

ویزای Tier 2 مسیر مهاجرتی اولیه را برای کارگران ماهر از خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس فراهم می کند تا به بریتانیا بیایند تا برای یک کارفرمای دارای مجوز کار کنند. ردیف 2 سیستم مبتنی بر امتیاز انگلستان را می توان به چهار زیر مجموعه زیر تقسیم کرد:

ویزای Tier 2 (جنرال): این به کارگران ماهر خارجی اجازه می دهد تا پیشنهاد کاری را بپذیرند که توسط یک کارگر مستقر با صلاحیت یا ماهر قابل تکمیل نیست.

ویزای Tier 2 (انتقال درون شرکتی): این به کارمندان موجود یک شرکت یا سازمان بین المللی اجازه می دهد تا به شعبه انگلستان منتقل شوند.

ویزای Tier 2 (ورزشکار): این به ورزشکاران و مربیان نخبه ای که در سطح بین المللی مستقر هستند اجازه می دهد در انگلستان مستقر شوند.

ویزای Tier 2 (نماینده مذهبی): این به کارگران مذهبی اجازه می دهد تا در یک جامعه مذهبی در انگلستان استخدام شوند.

 

شرایط ویزای Tier 2 چیست؟

اکثر درخواست های ویزای Tier 2 تحت زیر مجموعه Tier 2 (جنرال) انجام می شود. این به کارگران ماهر مهاجر خارج از منطقه اقتصادی اروپا امکان می‌دهد پیشنهاد شغلی را بپذیرند که توسط یک کارگر مستقر با صلاحیت یا ماهر قابل پر کردن نیست، از جمله کارگرانی که برای پر کردن مشاغل کمبود به انگلستان می‌آیند. جایی که کارگران کافی در بازار کار داخلی برای پاسخگویی به تقاضا وجود ندارد.

 

برای واجد شرایط بودن برای ویزای Tier 2 (جنرال)، متقاضی باید:

یک پیشنهاد کار تایید شده از یک کارفرمای دارای مجوز بریتانیا (حامی مالی) داشته باشید.

دارای گواهی حمایت مالی معتبر

بر اساس سیستم امتیاز 70 امتیاز کسب کنید

پیشنهاد واقعی شغلی داشته باشید که جانشین یک کارگر مستقر با صلاحیت یا ماهر نباشد.

شغلی به شما پیشنهاد می شود که شرایط خاصی از مهارت و سطح حقوق را برآورده کند

الزامات زبان انگلیسی را برآورده کنید

تمکن مالی را برآورده کنید.

 

ویزای Tier 2 مهارت و سطح حقوق مورد نیاز

هر شغلی که به کارگر مهاجر غیر منطقه اقتصادی اروپا پیشنهاد می شود باید سطح مهارت و حقوق مربوطه را نیز داشته باشد، اگرچه سطح مهارت و حقوق مورد نیاز بسته به ماهیت شغل می تواند متفاوت باشد.

 

این شغل معمولاً باید سطح 6 یا بالاتر را در چارچوب صلاحیت های تنظیم شده (RQF) داشته باشد. در یک شغل بخش خلاق، یا برای شغلی که در لیست مشاغل کمبود دیده می شود، شغل باید تا سطح 4 RQF مهارت داشته باشد.

 

حداقل حقوق مورد نیاز معمولاً حداقل 20800 پوند در سال برای تازه واردها یا 30000 پوند برای کارگران باتجربه یا نرخ مناسب برای شغل مورد نظر است که هر کدام بالاتر باشد.

 

در اعطای ویزای Tier 2، وزارت کشور باید متقاعد شود که متقاضی برای تصدی یک شغل خالی واقعی در بریتانیا حمایت می شود که باعث جابجایی یک کارگر مستقر مناسب یا ماهر نمی شود.

 

این بدان معناست که به عنوان کارفرمای احتمالی، اگر یک کارگر مناسب از داخل بازار کار داخلی برای این کار رد شود یا اخراج شود، نمی‌توانید موقعیتی را به یک کارگر مهاجر غیر منطقه اقتصادی اروپا پیشنهاد دهید.

 

مگر اینکه شغل مورد نظر در لیست مشاغل کمبود باشد، یعنی; در جایی که در بازار کار داخلی به اندازه کافی کارگر برای پاسخگویی به تقاضای فعلی وجود ندارد، ابتدا باید شغل خود را در بریتانیا تبلیغ کنید. این به عنوان آزمون بازار کار مقیم (RLMT) شناخته می شود.

 

در صورت لزوم، قبل از تخصیص گواهی حمایت به هر کارمند احتمالی، باید الزامات RLMT را برآورده کرده باشید. علاوه بر این، گواهی حمایت باید تأیید کند که یک RLMT تکمیل شده است.

 

الزامات مالی

هنگام درخواست برای ویزای Tier 2، متقاضی همچنین باید وزارت کشور را در مورد توانایی خود برای حمایت از خود در بدو ورود به بریتانیا راضی کند. این را می توان از طریق اثبات پس انداز شخصی انجام داد که ثابت کنید می توانید هزینه های زندگی را برای ماه اول پوشش دهید.

 

در مواردی که ارائه نگهداری در گواهی حمایت را تأیید نمی کنید، متقاضی باید نشان دهد که 945 پوند در حساب بانکی خود برای مدت 90 روز قبل از تاریخ درخواست خود داشته است.

 

الزامات زبان انگلیسی

هنگام درخواست برای ویزای Tier 2، متقاضی باید وزارت کشور را از دانش زبان انگلیسی خود راضی کند. این را می توان با گذراندن یک آزمون زبان انگلیسی تایید شده یا داشتن مدرک تحصیلی که به زبان انگلیسی تدریس می شود و به عنوان حداقل مدرک لیسانس بریتانیا شناخته می شود، اثبات کرد. اتباع اکثریت کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا یا نیوزلند، از اثبات دانش انگلیسی خود معاف خواهند بود.

 

نحوه درخواست ویزای Tier 2

متقاضی باید ظرف سه ماه پس از تخصیص گواهی حمایت خود، درخواست آنلاین ارائه دهد. هر گواهی دارای یک شماره مرجع منحصر به فرد است که باید آن را درخواست کنند.

 

آنها همچنین باید در یک قرار ملاقات در مرکز درخواست ویزا شرکت کنند تا اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند و مدارک مختلفی را برای پشتیبانی ارسال کنند. مدارک لازم شامل موارد زیر خواهد بود:

پاسپورت فعلی یا سند مسافرتی دیگری که ثابت کند می توانند سفر کنند

یا مدارک سفر منقضی شده برای نشان دادن سابقه سفر آنها

مدرکی مبنی بر دانش آنها به زبان انگلیسی، در صورت لزوم

اثبات پس انداز شخصی آنها، در صورت لزوم

در صورتی که از یک کشور فهرست شده باشند، آزمایش سل آنها جواب می دهد

گواهی سابقه کیفری از هر کشوری که در 10 سال گذشته 12 ماه یا بیشتر در آن زندگی کرده اند، جایی که در بخش آموزش، بهداشت یا مراقبت اجتماعی در بریتانیا کار خواهند کرد.

 

چطور وقت سفارت انگلستان بگیریم؟

وزارت کشور درخواست آنها را بر اساس تعداد امتیازهایی که در سیستم مبتنی بر امتیاز جمع آوری کرده اند ارزیابی می کند. در سطح 2 (عمومی) متقاضیان باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند. این به صورت زیر محاسبه می شود:

30 امتیاز برای دریافت گواهی حمایت

20 امتیاز برای دریافت حقوق مناسب

10 امتیاز برای برآوردن نیاز زبان انگلیسی

10 امتیاز برای برآوردن نیاز تعمیر و نگهداری

 

توجه به این نکته ضروری است که پیشنهاد یک شغل واقعی با گواهی معتبر حمایت مالی تضمین کننده اعطای موفقیت آمیز ویزای Tier 2 نیست. کارمند احتمالی باید تمام معیارهای مرتبط دیگر را رعایت کند. وزارت کشور همچنین هرگونه دلیل کلی برای امتناع از جمله هرگونه سابقه جنایی مرتبط یا تخلفات قبلی مهاجرت را در نظر خواهد گرفت.

 

هزینه ویزای Tier 2 چقدر است؟

هزینه های ویزای Tier 2 به زیرمجموعه ویزای مورد نیاز و مدت زمان درخواستی بستگی دارد. برای ویزای Tier 2 (عمومی) هزینه درخواست برای درخواست های خارج از کشور به شرح زیر است:

تا 3 سال: 610 پوند

تا 3 سال برای نقش شغلی کمبود: 464 پوند

بیش از 3 سال: 1220 پوند

بیش از 3 سال برای نقش شغلی کمبود: 928 پوند

 

برای برنامه های داخل کشور، هزینه ها عبارتند از:

704 پوند تا 3 سال

1408 پوند برای بیش از 3 سال

نقش‌های شغلی کمبود در داخل کشور هزینه‌ای برابر با خارج دارند.

هزینه فقط برای برنامه های عمومی سطح 2 است، متقاضیان ICT باید نرخ استاندارد را بپردازند حتی اگر در نقش شغلی کمبود باشند.

متقاضی ویزای Tier 2 همچنین ملزم به پرداخت هزینه اضافی بیمه مهاجرت در سال برای هر سال مرخصی اعطا شده خواهد بود. این به آنها امکان دسترسی به NHS در بریتانیا را می دهد.

کارفرمایان مسئول پرداخت هزینه 199 پوند برای هر گواهی حمایت از یک کارگر خارجی خواهند بود، اگرچه گواهینامه ها برای شهروندان کرواسی، مقدونیه و ترکیه رایگان است. هر بار که آنها از یک کارگر مهاجر غیر منطقه اقتصادی اروپا حمایت مالی می کنند، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه مهارت های مهاجرت نیز شوند.

حامیان مالی کوچک یا خیریه 364 پوند برای هر دوره شغلی مشخص شده تا 12 ماه، به اضافه 182 پوند برای هر دوره 6 ماهه بعدی پرداخت می کنند. حامیان مالی متوسط یا بزرگ باید 1000 پوند برای هر دوره شغلی مشخص شده تا 12 ماه به اضافه 500 پوند برای هر 6 ماه اضافی بپردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top