ویزای u4u آمریکا چیست؟

ویزای u4u

در 25 آوریل 2022، وزارت امنیت داخلی اعلام کرد که برنامه Uniting for Ukraine ( U4U) را آغاز کرده است که یک برنامه جدید برای اجازه ورود به ایالات متحده برای اوکراینی‌های فراری از جنگ به صورت موقت در طرح بشر دوستانه است.

 

افزایش هزینه های مهاجرتی آمریکا از 1 اپریل 2024

 

اجازه ورود به ایالات متحده به دلایل بشر دوستانه، مانند جنگ، اجازه ورود به ایالات متحده را برای یک دوره زمانی مشخص ممکن می‌سازد. با این وضعیت، شما مجاز به کار کردن هستید و فرزندان شما می‌توانند به مدرسه بروند.

 

برنامه Uniting for Ukraine ( U4U) یک فرآیند برای شهروندان اوکراینی که مورد تهاجم روسیه  واقع شده‌اند، برای درخواست ورود قانونی به ایالات متحده تعیین می‌کند.

 

ابتدا، یک حامی مستقر در ایالات متحده باید به دولت ایالات متحده درخواست دهد که پشتیبانی از یک شهروند یا خانواده اوکراینی را که حامی می‌خواهد آنها را به ایالات متحده دعوت کند، را تضمین می کند. سپس، اگر درخواست حامی کافی باشد، شخص اوکراینی ممکن است به صورت موقت برای دوره‌ای تا دو سال به ایالات متحده وارد شود.

 

چه کسانی واجد شرایط ویزای u4u هستند

برای ورود به ایالات متحده، یک شخص باید:

شهروند اوکراین باشد و دارای پاسپورت اوکراین معتبر باشد (یا فرزندی که در پاسپورت والدین آورده شده باشد)؛

شهروند اوکراین ممکن است همسر یا همسفر قانونی خود و فرزندان نامزد زیر 21 سال که شهروند اوکراین نیستند، همراه خود بیاورد؛

قبل از تجاوز روسیه تا 11 فوریه 2022 در اوکراین سکونت داشته باشد و به علت تجاوز تحت فشار قرار گیرد؛

حامی‌ای داشته باشد که فورم I-134A را به نماینده خود فایل کرده باشد و توسط خدمات مهاجرت بررسی و تأیید شده باشد؛

چک‌های امنیت بایوگرافی را پاس کند.

فرزندان زیر 18 سال باید در حضانت و نگهبانی والدین یا نگهبان قانونی‌شان که شهروند اوکراین هستند، به ایالات متحده سفر کنند. کودکان بدون همراه پذیرفته نخواهند شد.

 

چه کسانی می‌توانند حامی باشند

هر فردی که در ایالات متحده وضع قانونی دارد، کسب چک‌های امنیت و پس زمینه را پشت سر گذارده است و منابع مالی کافی را برای پذیرش و پشتیبانی از بخش‌گیران اوکراین در طول اقامت آن‌ها در ایالات متحده نشان داده است، ممکن است حامی شود. این می‌تواند یک شهروند آمریکا، صاحب کارت سبز، پذیرفته‌شده پناهجو، صاحب TPS، فرد با اجازه ورود به علل انسان‌محور (شامل وارود زیر بخش “یکپارچه شدن برای اوکراین”) یا فرد با ویزای بلندمدت باشد.

 

کجا یک حامی پیدا کنیم

اکثر اوکراینی‌هایی که برای ویزای u4u درخواست می‌کنند، قصد دارند با اقوام یا دوستان نزدیک خود در ایالات متحده بمانند که به عنوان حامی عمل می‌کنند و فرم I-134A را امضا می‌کنند. از خانواده دور، دوستان، دوستان خانوادگی یا سایر افرادی که ممکن است در ایالات متحده بشناسید پرس و جو کنید. ارتباطات شخصی همیشه بهترین و مطمئن ترین راه برای یافتن حامی است.

 

آیا برنامه اتحاد برای اوکراین به زودی پایان می یابد؟

دولت ایالات متحده اعلام نکرده است که این برنامه چه زمانی به پایان می رسد یا چه تعداد از ورودی ها تحت این برنامه پذیرفته خواهند شد. انتظار می رود که این برنامه با پایان جنگ در اوکراین به پایان برسد.

 

اگر اوکراینی ها قبلا در ایالات متحده هستند، آیا می توانند برای Uniting for Ukraine درخواست دهند؟

برنامه Uniting for Ukraine فقط برای افرادی در خارج از ایالات متحده است که می خواهند به ایالات متحده بیایند. اگر قبلاً در داخل ایالات متحده هستید، ممکن است واجد شرایط سایر گزینه های مهاجرت باشید. با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.

 

اگر درخواست I-134A رد شد چه باید کرد؟

محتمل ترین دلیل انکار درآمد ناکافی حامی است. همان حامی یا حامی دیگر می تواند با پر کردن فرم جدید I-134A دوباره برای همان ذینفع درخواست دهد. حامی و ذینفع ممکن است نیاز داشته باشند مشترکاً منابع بیشتری را برای نشان دادن حمایت مالی کافی برای ذینفع نشان دهند. گاهی اوقات، درخواست حامی ممکن است رد شود زیرا حامی وضعیت مهاجرت واجد شرایط را ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top