پردرآمدترین مشاغل استرالیا پس از فارغ‌التحصیلی

پردرآمدترین مشاغل استرالیا پس از فارغ‌التحصیلی

پردرآمدترین مشاغل استرالیا پس از فارغ‌التحصیلی: یک نظرسنجی جدید مشاغلی را نشان می دهد که دانشجویان استرالیایی پس از فارغ التحصیلی دستمزد شش رقمی دریافت می کنند.

 

راه اندازی سیستم ویزای لاتاری استرالیا برای اعطا اقامت دائم

 

این نظرسنجی که توسط دولت اجرا شد، نشانگرهای کیفیت برای یادگیری و آموزش (QILT) را تأیید کرد، بیش از 131000 پاسخ از فارغ التحصیلان استرالیایی دریافت کرد.

 

پاسخ‌ها از سوی فارغ‌التحصیلانی است که بین مارس 2021 و فوریه 2022 در یک موسسه آموزش عالی استرالیا تحصیل کرده‌اند، با افرادی که معمولاً طی چهار ماه پس از فارغ‌التحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

داده‌ها نشان می‌دهد که متوسط حقوق برای دانشجویان کارشناسی در استرالیا برای سال 2022 – 68000 دلار بوده است که 78 درصد فارغ‌التحصیلان در استخدام تمام وقت هستند.

 

پاسخ دهندگانی که بالاترین حقوق تمام وقت را مستقیماً خارج از دانشگاه داشتند، کسانی بودند که دندانپزشکی خوانده بودند، با میانگین حقوق 100000 دلار.

 

دومین شغل پردرآمد در رشته پزشکی با متوسط حقوق 79000 دلار و پس از آن مددکاری اجتماعی با 75000 دلار قرار دارد.

 

فارغ التحصیلان دندانپزشکی با بالاترین میانگین حقوق در خارج از دانشگاه در صدر قرار گرفتند.

 

در حالی که این خبر خوبی برای دانشجویانی است که در حال حاضر در این مناطق تحصیل می کنند، پاسخ های نظرسنجی همچنین مناطق مطالعاتی را نشان داد که متوسط حقوق کمتری را برای فارغ التحصیلان ایجاد کردند.

 

این مناطق فارغ التحصیلان داروسازی با میانگین حقوق 52000 دلار در سال 2022، گردشگری، مهمانداری ، خدمات شخصی، ورزش و تفریح با 54800 دلار و هنرهای خلاقانه 56000 دلار بودند.

 

در حالی که آنها ممکن است بالاترین میانگین دستمزد را نداشته باشند، فارغ التحصیلانی که به احتمال زیاد شغل تمام وقت دریافت می کنند کسانی بودند که توانبخشی خوانده بودند، با 96.5 درصد از پاسخ دهندگان به طور تمام وقت.

 

پس از آن فارغ التحصیلان داروسازی با 96.2 درصد و کسانی که در رشته پزشکی تحصیل کرده اند با 93 درصد دنبال می شود.

 

دانشجویان هنرهای خلاق با 57.3 درصد در سال 2022 کمترین احتمال را برای اشتغال تمام وقت داشتند و پس از آن گردشگری، مهمان نوازی، خدمات شخصی، ورزش و تفریح با 65.1 قرار داشتند.

 

QILT همچنین اختلاف در دستمزد کارگران زن و مرد را که اخیراً فارغ‌التحصیل شده‌اند را پیگیری کرد.

 

تحلیل نتایج این نظرسنجی بیان می‌کند: «در بلندمدت، شکاف جنسیتی در حقوق فارغ‌التحصیلان کاهش یافته است، اگرچه تغییرات کند بوده است و شکاف جنسیتی همچنان باقی است».

 

در سال 2009، دانشجویان زن در مقطع کارشناسی 47000 دلار درآمد داشتند که 3000 دلار یا 6 درصد کمتر از همتایان مرد خود بود.

 

این نمودار میانگین حقوق تمام وقت را بر اساس منطقه تحصیلی برای سال های 2021 و 2022 نشان می دهد.

در سال 2022، شکاف دستمزد جنسیتی در مقطع کارشناسی به 2000 دلار یا 2.9 درصد کاهش یافت، با میانگین حقوق 67400 دلار برای زنان و 69400 دلار برای مردان.

 

این نسبت از 3.9 درصد در سال 2021 کاهش یافته است.

 

نتایج این نظرسنجی خاطرنشان کرد: “به طور مشابه، شکاف جنسیتی در حقوق دوره های تحصیلات تکمیلی در طول زمان کاهش یافته است، به طوری که زنان 15000 دلار یا 19.2 درصد کمتر در سال 2009 در مقایسه با شکاف جنسیتی 10800 دلاری یا 10.8 درصد در سال 2022 درآمد داشتند.”

 

این مقاله خاطرنشان کرد که شکاف جنسیتی در مطالعات کارشناسی می‌تواند تا حدی با این واقعیت توضیح داده شود که «زنان بیشتر از مناطق تحصیلی فارغ‌التحصیل می‌شوند که سطوح پایین‌تری از حقوق دریافت می‌کنند».

 

با این حال، این مورد نیز وجود دارد که در سطح کارشناسی، زنان در اکثر مناطق تحصیلی درآمد کلی کمتری نسبت به همتایان مرد خود دارند.

 

پردرآمدترین مشاغل استرالیا پس از فارغ‌التحصیلی2

فارغ التحصیلان رشته توانبخشی پس از فارغ التحصیلی بیشترین میزان اشتغال تمام وقت را داشتند.

گردشگری، مهمان‌نوازی، خدمات شخصی، ورزش و تفریح یکی از حوزه‌های مطالعاتی است که بیشترین اختلاف دستمزد جنسیتی را در میان فارغ‌التحصیلان دارد و زنان به‌طور متوسط ۹۴۰۰ دلار کمتر از مردان درآمد دارند.

 

بعد معماری و محیط ساخت با فاصله 8000 دلاری، هنرهای خلاقانه با فاصله 5000 دلاری و مطالعات حقوقی و حقوقی با فاصله 4800 دلاری قرار گرفتند.

 

تحلیل QILT از داده‌ها اشاره کرد: «در سال 2022، مطالعات کشاورزی و محیط‌زیست، مددکاری اجتماعی، سیستم‌های محاسباتی و اطلاعاتی، و کسب‌وکار و مدیریت استثناهایی بودند که میانگین حقوق زنان در مقطع لیسانس بالاتر یا برابر با همتایان مردشان است».

 

این نشان می‌دهد که فراتر از انتخاب رشته، شکاف جنسیتی در حقوق متوسط فارغ‌التحصیلان به دلیل طیفی از عوامل دیگر مانند شغل، سن، تجربه، عوامل شخصی و نابرابری‌های احتمالی در محیط‌های کاری همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top