افزایش ۱۷ درصدی متقاضیان پناهندگی به کشورهای اروپایی

متقاضیان پناهندگی

تعداد افرادی که نخستین درخواست پناهندگی خود را در اوت ۲۰۲۲ به یکی از کشورهای اروپایی ارائه کرده‌اند، در مقایسه با سال پیش ۱۷ درصد افزایش یافت.

 

سه کشور اروپایی به منطقه شینگن اضافه می‌شوند
میانگین حقوق در برترین کشورهای اروپایی چقدر است؟

 

یورواستات (اداره آمار کمیسیون اروپا ) با انتشار تازه‌ترین گزارش خود در مورد روند ورود پناهجویان به اتحادیه اروپا اعلام کرد که در اگوست گذشته در مجموع ۷۷ هزار و ۵۹۵ درخواست جدید پناهندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ثبت شده است. این تعداد، ۱۱ هزار و ۵۰ مورد بیش از ژوئیه گذشته بوده است. در اگوست سال پیش نیز ۵۰ هزار و ۳۹۰ نفر اولین تقاضای پناهندگی خود را به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه کرده بودند.

 

بر پایه این گزارش، افرادی که در اگوست گذشته، پس از رد تقاضای قبلی، درخواست پناهندگی بعدی خود را تقدیم کرده بودند، ۶ هزار و ۱۰۰ نفر بوده که ۲۴۰ تن بیش از جولای ۲۰۲۲ و ۱۱ درصد افزون‌تر از اوت سال پیش بوده است.

 

سوری‌ها در اگوست ۲۰۲۲ به عنوان بزرگترین گروهی ثبت شدند که به دنبال پناهندگی به اتحادیه اروپا بودند. ۱۱ هزار و ۸۶۰ سوری در این ماه برای نخستین بار درخواست پناهندگی خود را تقدیم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کردند. پس از آن‌ها، افغان‌ها (۱۰ هزار و ۶۷۵ مورد)، هندی‌ها (۴ هزار و ۱۷۰ مورد)، ترک‌ها (۴ هزار و ۱۰۵ مورد) و ونزوئلایی‌ها (۳ هزار و ۵۶۵ مورد) قرار گرفتند.

 

از ابتدای سال ۲۰۲۲، در میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان عضوی بوده است که دریافت بیشترین تقاضای نخست پناهندگی (۱۶ هزار و ۹۵۰ مورد) را ثبت کرده است. پس از آلمان، اتریش، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا قرار گرفته‌اند. این پنج کشور عضو اتحادیه اروپا در مجموع ۷۴ درصد مجموع تقاضای نخست پناهندگی ثبت شده در کل اتحادیه را به خود اختصاص داد‌ه‌اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Scroll To Top